Здоровий спосіб життя передбачає правильне харчування. Правильне харчування деякими людьми сприймається як дієта. Але насправді це особливий спосіб життя, особливий раціон, який передбачає виключення з меню шкідливих продуктів і звичок. А також раціон повинен бути збалансованим, з дотриманням щоденної калорійності, білків, жирів і вуглеводів.

Але все ж більшість людей переживають про певні речі і принципи, які здаються їм сумнівними. Ми радимо підходити до питань правильного харчування виважено, вивчивши всю необхідну інформацію, щоб не потрапити в халепу і не зробити правильне харчування убивчим. У цій статті ми зібрали п’ять речей, про які не варто переживати, якщо ви дотримуєтеся правильного харчування.

Недостатня кількість білка

Останнім часом правильному харчуванню приділяють чимало уваги. Особливо балансу білків, жирів і вуглеводів. Люди, особливо спортсмени, переживають, що кількості білка в раціоні може бути недостатньо. Адже за рахунок цього елемента відбувається контроль апетиту, управління вагою, збереження м’язової маси. Білок дозволяє прискорювати процес відновлення після операції, хвороби, а також просто важких тренувань.

Однак переживати про те, що білка в вашому меню буде недостатньо все-таки не варто. Людина розсудлива і стежить за своїм харчуванням розуміє, що це просто неможливо. Білок повинен бути присутнім в кожному прийомі їжі, за рахунок чого його кількість просто набрати. Тим більше ви завжди можете розрахувати свою норму білка, записувати все, що з’їдається в щоденник харчування, щоб відстежувати, набрали ви норму даного компонента чи ні.

Також не варто переживати, якщо ви перебрали білка. При правильному і збалансованому харчуванні це не зашкодить вашому організму.

Занадто багато вуглеводів

Вуглеводи — це джерело життєвої сили, працездатності, енергії. Тому нерозумно відмовлятися від них в принципі. Людина, що дотримується правильного харчування, повинен це розуміти. Незважаючи на те, що протягом багатьох років дієтологи стверджували, що вуглеводи — це ворог будь-якої дієти і прекрасної фігури, зараз думки фахівців кардинально помінялися. Без цього компонента в раціоні складно уявити нормальне функціонування людського організму.

Тому вам не варто переживати через занадто великої кількості вуглеводів в раціоні. Втім, необхідно строго контролювати їх кількість і якість. Дані елементи діляться на прості і складні. Перші дійсно є ворогами фігури і краси, до них можна віднести рафіновані вуглеводи і цукру, які є у складі випічки, солодощів і так далі. А ось здорові компоненти, які є у фруктах і цільних зернах, не можуть нашкодити людині. Вже давно доведено, що харчування з правильними вуглеводами приносять більше користі в плані схуднення і підтримки ваги, ніж безвуглеводні і низьковуглеводні. Тому, якщо стежте за БЖУ в добовому раціоні, то і переживати не слід.

Вітамін

Досить часто люди переживають, що при правильному харчуванні недостатньо їсти ті продукти, що прописані в раціоні. Мовляв, кількості вітамінів буде все одно не вистачати, тому потрібно приймати вітамінні комплекси. Звичайно, частина поживних речовин втрачається під час готування, але часто в дієту закладається та кількість продуктів, що необхідна для нормального функціонування організму. Так що, нічого переживати щодо додаткового прийому вітамінів, до того ж давно доведено, що аптечні вітаміни не приносять ніякої користі.

Пропуск прийому їжі

Вважається, що при правильному харчуванні потрібно дотримуватися певний графік прийомів їжі. Нібито це допоможе привчити свій організм до їжі, яку він буде вимагати в певний час. Контроль апетиту — штука хороша, але не варто забувати, що всі ми люди, у нас є свої справи, бажання, потреби. Пропуск прийому їжі не повинен вважатися смертним гріхом на правильному харчуванні. Адже якщо ви дотримуєтеся щоденну калорійність, не завжди страшно час, в який ви поїли. Головне, просто добрати потрібну кількість БЖУ.

А ось від сніданку ми рекомендуємо вам не відмовлятися. Перед першим прийомом їжі необхідно випити склянку води. Це дозволить запустити обмін речовин і роботу кишечника. А сніданок допоможе набратися сил і зарядитися енергією на весь день.

Зневоднення

Існує думка, що люди в світі п’ють занадто мало води. Норма розраховується за такою формулою: 30 мілілітрів води на кожен кілограм власної ваги. Про зневоднення в такому випадку навіть не доведеться переживати. Однак для тих, хто живе в жарких країнах і в південному кліматі, слід подбати про більшу кількість води в раціоні — це дозволить уникнути зайвих проблем.

В цілому правильне харчування являє собою певний спосіб життя, який передбачає зважений підхід до свого раціону.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ ДЛЯ СУЧАСНОЇ ЛЮДИНИ

10 ПРАВИЛ ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ