Хоча брюссельська капуста не всім до смаку, в ній мало калорій і багато поживних речовин, які добре зберігаються після приготування. Вона містить настільки багато вітамінів і мінералів, що простіше перерахувати, те, чого в ній немає.

Брюссельська капуста – це маленькі зелені качани, які виглядають як міні-капуста діаметром близько 2,5-4 див. Вона родом з Бельгії, недалеко від Брюсселя – звідси і назва.

Харчовий профіль брюссельської капусти

Хоча брюссельська капуста не всім до смаку, в ній мало калорій і багато поживних речовин. Вісім варених качанів забезпечують 70 калорій, 5,9 г вуглеводів, 2,2 г жиру і 4,8 г білка. Капуста також багата клітковиною, що важливо для підтримки здоров’я травної системи.

Вітаміни та мінерали

Коли мова заходить про поживні мікроелементи, брюссельська капуста – справжній чемпіон. Вона багата різними вітамінами і мінералами, у тому числі залізом для вироблення червоних кров’яних клітин і перенесення кисню з організму; марганцем, який бере участь в багатьох хімічних реакціях, фосфором, необхідним для створення міцних кісток і зубів.

Брюссельська капуста також містить вітамін А, який допомагає піклуватися про здоров’я нашої шкіри і очей; всі вітаміни групи В, особливо фолієву кислоту, яка допомагає організму формувати здорові еритроцити і потрібно у великих кількостях під час вагітності.

Вона є відмінним джерелом вітаміну К – 8 качанів, що забезпечують вдвічі більше рекомендованої добової норми. Цей вітамін необхідний для згортання крові, загоєння ран, підтримки здоров’я кісток.

Чи йдуть вітаміни після приготування?

Деякі з поживних речовин дійсно зменшуються в результаті приготування, але зміни мінімальні. Брюссельська капуста все ще зберігає значну поживну цінність після приготування.

Джерело: МедікФорум