Якщо у ваші плани на новорічну ніч не входить лягати спати рано , дізнайтеся , як допомогти своєму організму довше зберегти бадьорість.

Ви плануєте провести новорічну ніч весело і незабутньо ? Але ваш організм звик до того , що вночі ви спите , а не активно гуляєте , їсте , випиваєте і слухаєте гучну музику . Як «домовитися » зі своїми внутрішніми годинами , щоб відразу після бою курантів вас не долало бажання відправитися в ліжко ?

Насамперед , бажано виділити пару годин на денний сон. Навіть , якщо не вийде заснути , такий відпочинок додасть організму сил для неспання в нічний час.

Сонливість може з’явитися , навіть якщо в останній день року ви прокинулися пізніше або задрімали днем . Найпопулярнішим засобом є кава. Однак щоб напій максимально спрацював , краще пити його не в величезних кількостях , а випити 1-2 чашки за пару годин до новорічної ночі. При цьому протягом години можна пити не більше однієї чашки. Якщо організм отримає дуже велику дозу кофеїну протягом короткого часу , ефект буде зворотним очікуваному – ви почнете позіхати і захочете спати. До речі , сам по собі кавовий запах допомагає підбадьоритися.

Використовуйте кавові зерна та інші підбадьорливі аромати. Допоможуть прогнати сон свіжі, різкуваті запахи цитрусових і екзотичних рослин. Можна використовувати ефірні масла лимона , розмарину. Нанесіть пару крапель на зап’ясті або на носову хустку і періодично вдихайте аромат.

Не переїдайте . За традицією , новорічний стіл прикрашають різноманітні смачні страви, тому так непросто контролювати кількість з’їденого. Але фізіологічно обумовлено , що після рясного прийому їжі хилить на сон. Таку ж реакцію часто викликають спиртні напої. Крім того , деяка їжа посилює сонливість , наприклад , жирні страви , борошняне і солодке. Підтримати емоційну активність допоможе невелика порція риби або блюдо з птиці.

Рухова активність допоможе вашому організму зрозуміти , що зараз не час для сну. Тому чергуйте застілля з рухом , наприклад з танцями , або погуляйте на свіжому повітрі , головне, не засиджуйтеся на одному місці. Якщо у вашій компанії з’явився «дух Морфея » , а припиняти свято не входить у плани , то вирушайте на вулицю : подивіться святкові феєрверки , пограйте в сніжки або знайдіть інше активне заняття , яке буде всім до душі.

Якщо вийти на вулицю не виходить, то хоча б регулярно провітрюйте приміщення , в якому проходить святкування Нового року.

Якщо ви самі не курите, постарайтеся знаходитися подалі від місця куріння. Сигаретний дим може викликати головний біль і посилити втому.

Допоможе зняти сонливість приємна , ритмічна і танцювальна музика , навіть якщо ви в цю ніч не танцюєте . Але врахуйте , що занадто гучна музика викличе втому і призведе до головного болю.

Робота внутрішнього годинника прямо залежить і від освітлення в кімнаті. Увімкніть світло яскравіше. Завдяки цьому знизиться вироблення мелатоніну – гормону , який контролює сон і циркадні ритми.

Якщо ви відчуваєте , що починаєте засипати , зробіть контрастні водні процедури – вони допоможуть повернутися в реальність. Чоловікам підійде вмивання протягом двох хвилин з чергуванням прохолодною і теплої води , а жінкам можна використовувати контрастне обливання рук ( якщо ще не час змивати святковий макіяж) . При цьому будь-які контрастні процедури повинні закінчуватися холодною водою.

Провести новорічну ніч « бодрячком » неможливо без правильного настрою . Зовнішня атрибутика свята і навіть одяг , в якій ви зустрічаєте Новий рік , відбивається на вашому настрої . У погоді за красою і оригінальністю вбрання не забудьте про те , що він повинен бути комфортним . Якщо ваш одяг занадто теплий , то вас неодмінно почне хилити в сон. Наряд , в якому занадто прохолодно , не дасть повноцінно розслабитися і налаштуватися на свято. Не бажано зустрічати Новий рік у звичайному домашньому одязі , навіть , якщо ви збираєтеся всю ніч святкувати в компанії найближчих людей. Справа в тому , що домашній одяг налаштовує на пасивний відпочинок і сон.

Не забудьте , що після безсонної ночі потрібно виспатися , щоб веселе свято не закінчилося сумно для вашого здоров’я. Ймовірно , вам не вдасться нормально заснути і відпочити в 9-10 годин ранку. У цей час у організму починається період активності , а спроби укласти його спати можуть спровокувати дратівливість, відчуття розбитості , головний біль і поганий настрій. Природний спад активності відбувається в період з 13.00 до 16.00. У цей час можна поспати з користю для здоров’я. Але при цьому потрібно забезпечити собі максимально комфортні умови – зашторити вікна , відключити телефони. Якщо і зараз заснути не вдасться , то краще лягайте спати ввечері на 2-3 години раніше , ніж зазвичай. Тоді ви зможете повноцінно відпочити .