Акне – проблема не тільки косметична, але й психологічна. Люди часто соромляться проконсультуватися у дерматолога, вважаючи за краще повноцінного лікування народні засоби і випадково підібрану косметику. У цій статті ми не будемо радити чарівних ліків, але відповімо на питання, які цікавлять кожну людину з проблемною шкірою.

Фото: Depositphotos / photographee.eu
1. У чому справжня причина акне?

Не існує єдиної причини, відповідальної за появу акне. Захворювання має багато чинників, в числі яких – генетична схильність, гормональна активність, хвороби шлунка і кишечника, стрес, гіперсекреція сальних залоз, погана гігієна і навіть токсична дія хімічних речовин (хлор, фтор, бром, йод).

Не вірте міфам, що акне – підліткова проблема, яка пройде самостійно. Так, такі випадки бувають, але акне мають тенденцію повертатися через роки через найменший гормональний стрибок.

Не варто також нарікати тільки на погану спадковість. Так, гени дійсно підвищують ризик появи акне, але якщо людина веде здоровий спосіб життя, нормально харчується, не користується кожен день новою косметикою і не нервує, проблема вугрів її, скоріше за все, не торкнеться.

Читайте також:  Як замовити ліки близьким в Україні із-за кордону?
2. Коли потрібно звертатися до лікаря?

Прищ-одинак, який вискочив після бурхливої ​​вечірки (так, алкоголь дійсно псує шкіру!) – невелика проблема. Припечіть його спиртом, і він зменшиться. Але якщо висипання з’являються на обличчі незалежно від ваших старань, обов’язково зверніться до дерматолога. Шкіра відображає стан внутрішніх органів, і акне – привід терміново перевірити їхнє здоров’я. Не чекайте, поки все обличчя покриється вуграми, і не намагайтеся замаскувати запалення замість лікування.

3. Чи можна повністю позбутися від акне?

Існує кілька форм акне: легка, середня і важка. Починати лікування потрібно, коли запалення тільки з’явилися, інакше вони захоплять більшу площу шкіри, перейдуть з лиця на плечі, спину, груди. На обличчі з’являться шишки, які не можна видавлювати, і рельєф шкіри порушиться. Також потрібно враховувати індивідуальні особливості шкіри, швидкість її регенерації. У кого-то після зняття запалення рельєф шкіри вирівнюється швидко, але у людей зі зниженим імунітетом лікування проходить довше і складніше. Таким пацієнтам доводиться щорічно проходити підтримуючі процедури, щоб акне не запалювалися. Потрібно бути реалістами: якщо шкіра запущена занадто сильно, деякі її дефекти виправити не вдасться.

лікування вугрів

Фото: Depositphotos / gpointstudio

4. Які процедури протипоказані при проблемній шкірі?

Будь-який відповідальний дерматолог перед початком лікування повинен попередити пацієнта, що при вугровій висипці протипоказано видавлювати прищі, відвідувати солярій, засмагати, ходити в лазню і користуватися тональним кремом. Також не можна самостійно призначати собі будь-які ліки або народні засоби – все це потрібно узгоджувати з фахівцем.

Читайте також:  Приватний медичний центр в Ужгороді
5. Які обстеження потрібно пройти, щоб з’ясувати причину акне?

Акне можна лікувати тільки у дерматолога, оскільки завжди є внутрішня проблема, що викликає запалення. Пацієнту будуть призначені аналізи крові, консультація у гастроентеролога, ендокринолога, а в деяких випадках – у психотерапевта: по-перше, акне можуть виникнути через хронічний стрес, а по-друге, через неврози деякі люди постійно видавлюють прищі, пошкоджують шкіру , яка залишилася б здоровою, якби її залишили в спокої.

6. Як довго доведеться лікувати акне?

Швидко позбутися від вугрової висипки не вийде: зазвичай період лікування займає від півроку до року. Перші результати можна помітити вже через пару місяців лікування, але невеликі поліпшення ще не говорять про одужання. Це дуже важливий момент, оскільки люди часто кидають лікування, задовольняючись проміжним результатом.

Читайте також:  Коли починає діяти парацетамол
7. Як впоратися з психологічними комплексами через акне?

Багато людей, навіть вилікувавши акне, часто не можуть впоратися з невпевненістю в собі, згадуючи шкільні знущання або косі погляди на вулиці. Найкраще поговорити на цю тему з психологом, навчитися приймати себе і своє тіло в будь-якому стані. Також не слід думати, що ваша хвороба – це ви самі: такі переживання лише посилять проблему і знищать вашу мотивацію лікуватися. Слухайте лікаря, а не безтактних сторонніх людей, які нічого не тямлять в медицині.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ПРОСТИХ ДОМАШНІХ ЗАСОБІВ ВІД ВУГРОВОЇ ВИСИПКИ

ЯК ПОЗБУТИСЯ ВІД КОМЕДОНІВ НА ШКІРІ?

МАСКИ ВІД ПРИЩІВ