Пиво – один з найпідступніших напоїв, в першу чергу через те, що вживають його зазвичай у великих кількостях. Надмірне вживання пива призводить до серйозних проблем зі здоров’ям.

1. Шкода пива для шлунка

Пиво не є сильноалкогольним напоєм, але деякі його сорти містять до 12-14% чистого спирту. Це означає, що при вживанні 1 літра пива ви випиваєте більше 100 мл спирту, і все це разом з рідиною, яка знаходиться в стані бродіння. Така «гримуча суміш» роз’їдає слизову оболонку шлунка, а також отруює організм продуктами розпаду.

Численними дослідженнями було доведено, що особи, які регулярно вживають пиво, мають проблеми з травленням. Причина в тому, пиво сприяє загусанню шлункового соку, через що травлення погіршується. Так розвивається алкогольний гастрит, що супроводжується болями в животі, порушенням стільця і ​​відчуттям гіркоти у роті.

2. Як пиво шкодить печінці

Як і будь-який інший алкогольний напій, пиво завдає удар по печінці. Небезпека пива в тому, що його, як правило, вживають у великих кількостях. Печінка отримує велике навантаження не тільки від алкоголю, але і від нездорової їжі, якою часто закушують пиво (копчена риба, чіпси, сухарики). Така закуска до пива рясніє ароматизаторами, консервантами, підсилювачами смаку та іншими добавками, які надають токсичну дію на печінку.

У осіб, які часто вживають пиво, нерідкі випадки хронічного гепатиту, який довгий час протікає безсимптомно.

Пиво в Європі

Пивна карта Європи

3. Навантаження на нирки

Як відомо, пиво володіє вираженим сечогінним ефектом. При такому активному виділенні сечі з організму вимиваються життєво необхідні речовини. Крім того, закуска до пива, що містить багато солі, сприяє накопиченню рідини. Таким чином, організм отримує величезне навантаження, а механізм підтримки водно-сольового балансу дає збої. Нирки, які погано функціонують призводять до набряклості, втоми і болів в ногах, частих застуд і порушення функцій серця.

У важких випадках при пивному алкоголізмі в нирках відзначаються і органічні порушення, що призводять до відмирання ниркових тканин.

4. Зловживання пивом і хвороби серця

При вживанні пива алкоголь дуже швидко всмоктується в кров, викликаючи розширення судин. Часте вживання пива може привести до варикозного розширення вен, а в тяжких випадках – і розширенню камер серця, що чітко проглядається при рентгенограмі.

При пивному алкоголізмі люди нерідко скаржаться на збої в серцевому ритмі, слабкість і задишку навіть при найменших фізичних навантаженнях. У таких випадках істотно зростає ризик розвитку ішемічної хвороби серця.

5. Пиво порушує гормональний фон

Як відомо, при виробництві пива використовується хміль, який і надає напою характерний гіркуватий присмак. Але в хмелі міститься велика кількість фітоестрогенів – рослинних аналогів жіночих статевих гормонів. Якщо пиво бути в великих кількостях, то це може привести до зміни гормонального статусу у чоловіків. Можливо навіть зміни зовнішності (вона стає більш жіночною) і тембру голосу. Також збільшується розмір молочних залоз, а жир починає відкладатися на стегнах і сідницях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПИВНИЙ АЛКОГОЛІЗМ: ЧОМУ І ЯК ФОРМУЄТЬСЯ ЗАЛЕЖНІСТЬ ВІД АЛКОГОЛЮ

ЯК ПОЗБУТИСЯ ВІД ПИВНОГО ЖИВОТИКА

ВПЛИВ АЛКОГОЛЮ НА ЖІНКУ