У цій статті ми вам розповімо про деякі маловідомі і незвичайні розлади харчування. Вони несуть серйозну небезпеку вашому здоров’ю, тому тут потрібно діяти без зволікання і якомога швидше звернутися до лікаря.

1. Орторексія – пристрасть до здорового харчування

Як відомо, все добре, що в міру. В першу чергу це стосується їжі. «Перекоси» як одну, так і в іншу сторону, нічого доброго не обіцяють.

Орторексія – це нав’язливе прагнення вживати тільки здорову їжу. Це відносно новий розлад, про який заговорили після масової популяризації здорового харчування в США і Європі. Хтось скрупульозно рахує калорії, хтось геть відмовляється від тваринних продуктів (навіть меду!), А хтось їсть тільки сиру їжу.

Такі звички в харчуванні – справжнє випробування для організму. Поняття «здорова їжа» вельми відносне. І добре приготований стейк з келихом вина цілком зійде за здорову їжу, якщо проявляти в цьому міру. Як показують спостереження, люди, які страждають орторексією, схильні до стресів, проблем з травленням і гіповітамінозу, через що розвивається ряд хронічних захворювань.

2. Синдром Прадера-Віллі – коли в переїданні винні гени

Це рідкісна генетична аномалія, яка, однак, не передається у спадок. Основними симптомами синдрому Прадера-Віллі є: відставання у фізичному і розумовому розвитку, ожиріння, неприборканий апетит і недорозвиненість статевих органів. Нерідко такі люди страждають і на цукровий діабет.

3. Парорексія – з’їсти неїстівне

Це рідкісний розлад травлення, який відноситься до розряду психічних розладів. У хворих парорексією відзначається сильна тяга до поїдання неїстівних предметів, наприклад, землі, фарб, сигарет та інших. Іноді в хід йдуть і небезпечні для життя предмети (наприклад, вироби зі скла).

Імовірно, парорексія пов’язана з гормональними порушеннями і нервовими зривами.

живлення

4. Синдром нічної обжерливості

Люди, які страждають цим синдромом, вночі встають з ліжка і направляються до холодильника. У цей час вони здатні з’їсти непомірно багато, оскільки на них нападає просто «звірячий» апетит. При цьому при синдромі нічної обжерливості люди, як правило, не їдять вдень, але мають зайву вагу.

Якщо вночі при такому синдромі нічого не з’їсти, то людина буде мучитися від безсоння. Психотерапевти вважають, що таким розладом часто страждають люди з хронічними стресами і комплексом провини.

5. Бігорексія – все заради м’язів

Цим розладом, як правило, страждають чоловіки, які мріють про рельєфну атлетичну фігуру. По-перше, вони виснажують себе важкими тренуваннями і постійно сидять на спеціальних спортивних дієтах, вживаючи протеїнові коктейлі та інші харчові добавки для росту м’язової маси. Багато з таких чоловіків приймають стероїдні гормони, чим завдають собі великої шкоди.

Примітно, що незважаючи на свої досягнення, бігорексики дуже незадоволені своєю статурою. Вони страждають від нав’язливих неврозів і маніакальна поведінка, часто здобуває маревний характер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩО РОБИТИ, ЯКЩО У ВАС СТРЕС

НІЧНИЙ ГОЛОД: ПРИЧИНИ, НАСЛІДКИ

ТРИВОГА: 10 РЕЧЕЙ ЯКІ ВИ НЕ ПОВИННІ РОБИТИ