ГоловнаАлергіяАлергія на плісняву

Алергія на плісняву

У вас алергія на плісняву? Дізнайтеся, як боротися з пліснявою і уникати алергічних проявів!

ЦвільСучасна цивілізація зробила наше життя безпечнішим і комфортнішим. Але своєрідною розплатою за блага, які нам дав прогрес, є цілий ряд захворювань, серед яких хвороби серцево-судинної системи, депресія і ожиріння. Ще однією хворобою, яка в наш час зустрічається все частіше, і навіть набуває масштабів епідемії, є алергія. Алергічна реакція настає при гіперреактивності імунної системи, коли організм надмірно гостро реагує на потрапляння в нього зазвичай безпечних речовин. Така неадекватна реакція сама по собі представляє для нас загрозу і стає причиною виникнення проблем зі здоров’ям.

Кількість хворих на алергію у світі постійно зростає. Згідно з офіційними даними близько 20% жителів України страждають якоюсь із форм алергії. Але вчені вважають, що реальні цифри набагато більше.

Для тих, хто схильний до алергічних реакцій, дуже важливо знати, на що конкретно виникає алергія і по можливості намагатися уникати контакту з цим дратівливим чинником. Алергію можуть викликати самі різні подразники, серед яких пилок рослин, харчові продукти, шерсть тварин, пилові кліщі, цвіль. Поговоримо про алергічну реакцію людини на цвіль.

Що таке цвіль?

Цвіллю ми зазвичай називаємо пухнастий і оксамитовий наліт, який з’являється на продуктах харчування, рослинних рештках, стінах і меблях. Він може бути найрізноманітніших кольорів: білим, сизим, сірим, зеленим, чорним. Цей наліт виникає на поверхнях в результаті життєдіяльності дрібних грибів. Грибницю, що утворить цвіль, можуть створювати грибки самих різних класів представників нижчих грибів. Самі грибки живуть в субстраті, яким харчуються, тобто в продуктах, рослинних і тварин залишках, стінах, дереві і т.д. В результаті їх життєдіяльності продукти харчування можуть стати токсичними, а оздоблювальні матеріали, наприклад, дерево і шпалери – зруйнуватися. А саму цвіль (тобто те, що ми бачимо на поверхнях) грибки утворюють в період спороношення. І саме в цей період цвілеві грибки починають становити загрозу для людей, схильних до алергії.

У чому небезпека цвілі для алергіків?

В даний час близько двох десятків видів грибків, які породжують цвіль, були ідентифіковані як алергени. Спори, що виділяються цвіллю, потрапляють в дихальні шляхи людини і викликають реакцію. Це дуже сильні алергени, які можуть доставити безліч неприємностей.

Небезпека цвілі ще й у тому, що вона широко поширена, і ймовірність зіткнутися з нею дуже висока. У приміщеннях, де ми живемо і працюємо, часто створюються сприятливі умови для активного росту цвілевих грибів. У них досить тепло, волого і цвіль завжди може знайти для себе відповідний субстрат для заселення. Якщо це відбувається, і вона починає активно рости і спороносити, алергік може відчути її несприятливу дію на собі.

Симптоми алергії на цвіль

нежитьКоли спори цвілі потрапляють в дихальні шляхи людини, схильного до алергічної реакції на них, з’являються певні симптоми алергії:

 • нежить
 • закладенність носа
 • чхання
 • сльози з очей
 • сверблять або печуть очі
 • можливі кашель, хрипи і задишка

Якщо цвіль контактує зі шкірою алергіка, можливі:

 • свербіж
 • висипання
 • набряк в місці зіткнення

Особливу небезпеку цвіль представляє для людей, що страждають астмою. Спори цвілі, можуть викликати загострення хвороби.

Алергія – серйозне захворювання, і ставитися до нього легковажно не варто. Якщо ви запідозрили у себе наявність алергії, негайно звертайтеся до лікаря. Він з’ясує, які речовини провокують появу у вас алергічної реакції, і підбере адекватне лікування.

Якщо ви знаєте, що цвіль може спровокувати у вас алергічну реакцію, то треба постаратися уникати місць, де можуть бути великі скупчення цвілі. І звичайно варто стежити за тим, щоб цвіль не з’являлася в житловому приміщенні.

Боремося з цвіллю!

Цвіль живе в наших будинках, але таке сусідство може бути небезпечно для нас, тому краще вжити ряд заходів по боротьбі з цими підступними грибками.

 • Уникайте зайвої вологості. Якщо в будинку є місця, де скупчується вогкість, усуньте їх.Слідкуйте, щоб показники вологості в приміщенні були в нормі. Купуйте прилад, що вимірює вологість.
 • Знищуйте цвіль, що з’явилася. Потрібно видалити запліснявілі речі з будинку і ретельно змити цвіль зі стін, якщо вона там виявилася.
 • Добре провітрюйте приміщення. У затхлому стоячому повітрі цвілеві гриби відчувають себе комфортно і швидко розмножуються.

Пліснява у великій кількості може також знаходитися в природних умовах, наприклад, в купі прілого листя. Тому алергік повинен по можливості уникати відвідування таких сприятливих для цвілевих грибів місць. Це допоможе уникнути контакту з агресивним грибком, а значить, не допустити виникнення алергічної реакції.

Зробіть так, щоб у вашому будинку було комфортно вам, а не цвілі, і будьте здорові!