У вас алергія на плісняву? Дізнайтеся, як боротися з пліснявою і уникати алергічних проявів!

Сучасна цивілізація зробила наше життя безпечнішим і комфортнішим. Але своєрідною розплатою за блага, які нам дав прогрес, є цілий ряд захворювань, серед яких хвороби серцево-судинної системи, депресія і ожиріння. Ще однією хворобою, яка в наш час зустрічається все частіше, і навіть набуває масштабів епідемії, є алергія. Алергічна реакція настає при гіперреактивності імунної системи, коли організм надмірно гостро реагує на потрапляння в нього зазвичай безпечних речовин. Така неадекватна реакція сама по собі представляє для нас загрозу і стає причиною виникнення проблем зі здоров’ям.

Кількість хворих на алергію у світі постійно зростає. Згідно з офіційними даними близько 20% жителів України страждають якоюсь із форм алергії. Але вчені вважають, що реальні цифри набагато більше.

Для тих, хто схильний до алергічних реакцій, дуже важливо знати, на що конкретно виникає алергія і по можливості намагатися уникати контакту з цим дратівливим чинником. Алергію можуть викликати самі різні подразники, серед яких пилок рослин, харчові продукти, шерсть тварин, пилові кліщі, цвіль. Поговоримо про алергічну реакцію людини на цвіль.

Читайте також:  Перша допомога при алергічних реакціях
Що таке цвіль?

Цвіллю ми зазвичай називаємо пухнастий і оксамитовий наліт, який з’являється на продуктах харчування, рослинних рештках, стінах і меблях. Він може бути найрізноманітніших кольорів: білим, сизим, сірим, зеленим, чорним. Цей наліт виникає на поверхнях в результаті життєдіяльності дрібних грибів. Грибницю, що утворить цвіль, можуть створювати грибки самих різних класів представників нижчих грибів. Самі грибки живуть в субстраті, яким харчуються, тобто в продуктах, рослинних і тварин залишках, стінах, дереві і т.д. В результаті їх життєдіяльності продукти харчування можуть стати токсичними, а оздоблювальні матеріали, наприклад, дерево і шпалери – зруйнуватися. А саму цвіль (тобто те, що ми бачимо на поверхнях) грибки утворюють в період спороношення. І саме в цей період цвілеві грибки починають становити загрозу для людей, схильних до алергії.

У чому небезпека цвілі для алергіків?

В даний час близько двох десятків видів грибків, які породжують цвіль, були ідентифіковані як алергени. Спори, що виділяються цвіллю, потрапляють в дихальні шляхи людини і викликають реакцію. Це дуже сильні алергени, які можуть доставити безліч неприємностей.

Небезпека цвілі ще й у тому, що вона широко поширена, і ймовірність зіткнутися з нею дуже висока. У приміщеннях, де ми живемо і працюємо, часто створюються сприятливі умови для активного росту цвілевих грибів. У них досить тепло, волого і цвіль завжди може знайти для себе відповідний субстрат для заселення. Якщо це відбувається, і вона починає активно рости і спороносити, алергік може відчути її несприятливу дію на собі.

Читайте також:  Перша допомога при алергічних реакціях
Симптоми алергії на цвіль

нежитьКоли спори цвілі потрапляють в дихальні шляхи людини, схильного до алергічної реакції на них, з’являються певні симптоми алергії:

 • нежить
 • закладенність носа
 • чхання
 • сльози з очей
 • сверблять або печуть очі
 • можливі кашель, хрипи і задишка

Якщо цвіль контактує зі шкірою алергіка, можливі:

 • свербіж
 • висипання
 • набряк в місці зіткнення

Особливу небезпеку цвіль представляє для людей, що страждають астмою. Спори цвілі, можуть викликати загострення хвороби.

Алергія – серйозне захворювання, і ставитися до нього легковажно не варто. Якщо ви запідозрили у себе наявність алергії, негайно звертайтеся до лікаря. Він з’ясує, які речовини провокують появу у вас алергічної реакції, і підбере адекватне лікування.

Якщо ви знаєте, що цвіль може спровокувати у вас алергічну реакцію, то треба постаратися уникати місць, де можуть бути великі скупчення цвілі. І звичайно варто стежити за тим, щоб цвіль не з’являлася в житловому приміщенні.

Читайте також:  Перша допомога при алергічних реакціях
Боремося з цвіллю!

Цвіль живе в наших будинках, але таке сусідство може бути небезпечно для нас, тому краще вжити ряд заходів по боротьбі з цими підступними грибками.

 • Уникайте зайвої вологості. Якщо в будинку є місця, де скупчується вогкість, усуньте їх.Слідкуйте, щоб показники вологості в приміщенні були в нормі. Купуйте прилад, що вимірює вологість.
 • Знищуйте цвіль, що з’явилася. Потрібно видалити запліснявілі речі з будинку і ретельно змити цвіль зі стін, якщо вона там виявилася.
 • Добре провітрюйте приміщення. У затхлому стоячому повітрі цвілеві гриби відчувають себе комфортно і швидко розмножуються.

Пліснява у великій кількості може також знаходитися в природних умовах, наприклад, в купі прілого листя. Тому алергік повинен по можливості уникати відвідування таких сприятливих для цвілевих грибів місць. Це допоможе уникнути контакту з агресивним грибком, а значить, не допустити виникнення алергічної реакції.

Зробіть так, щоб у вашому будинку було комфортно вам, а не цвілі, і будьте здорові!