Алергія на тополиний пух, симптоми якої турбують все більшу кількість людей, стає великою проблемою сучасної медицини. Дізнайтеся, чи можна собі допомогти при алергії на тополиний пух.

Сезон цвітіння

Алергія на тополиний пух – поширена проблема, яка в основному турбує жителів міст. Хворі скаржаться на такі «класичні» симптоми алергії, як нежить і запалення кон’юнктиви ока.

Примітно, але сам тополиний пух не є винуватцем алергії. Вся справа в тому, що пух несе на собі велику кількість пилку злакових трав, яка і стає причиною розвитку алергічних реакцій.

Скоротіть контакт з тополиним пухом

У вітряну погоду концентрація тополиного пуху в повітрі набагато вища, ніж, скажімо, в дощову або вологу погоду. Тому, якщо у вас є алергія на цвітіння, то при сильному вітрі від прогулянок на вулиці краще відмовитися.

На вікна встановіть захисні сітки, і періодично змочуйте їх водою. Також часто проводіть вдома вологе прибирання. Після повернення з вулиці необхідно зняти з себе весь верхній одяг і прополоскати його, оскільки на ньому, швидше за все, є тополиний пух.

Препарати для усунення нападу алергії

При підозрі на алергію в першу чергу необхідно звернутися до лікаря-алерголога, який проведе спеціальний аналіз на алергени.

Після того, як діагноз підтвердиться, а також точно буде ідентифікований алерген, то хворому призначать відповідне лікування.

В даний час основним способом усунення алергічного нападу є антигістамінні препарати. Ці препарати блокують розвиток алергічної реакції, що позбавляє хворого від характерних проявів алергії при контакті з тополиним пухом. Як правило, лікування алергії передбачає застосування як місцевих, так і системних препаратів.

Сучасні антигістамінні препарати викликають мінімум побічних ефектів, однак застосовувати один і той же препарат довше 3-х тижнів не рекомендується, оскільки може розвинутися звикання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
АЛЕРГІЯ І КИШЕЧНИК

АЛЕРГІЯ У ДІТЕЙ

АЛЕРГІЯ НА ПИЛОК: КАЛЕНДАР ЦВІТІННЯ