Чи можна в наших магазинах дістати натуральне молоко без хімії? Цим питанням задаються багато, і сміємо вас порадувати, що тут не все так погано, як здається на перший погляд.

Порошкове значить хімія?

У багатьох на слуху, що практично все магазинне молоко – порошкове. Тобто виробник просто розчиняє порошок у воді і видає цей продукт за молоко.

Спочатку почнемо з того, що далеко не все молоко на прилавках магазинів робиться з порошку. Деякі виробники працюють тільки з молоком, отриманим на фермах. На заводах його належним чином обробляють – коректують жирність і пастеризують (або стерилізують).

Читайте також:  Подологія та дерматологія: спільний вплив косметики для ніг на шкіру

Ну, а тепер про порошок … Насправді, порошкове молоко зовсім не означає, що воно не натуральне. Так, сухе молоко отримують при висушуванні звичайного молока. При цьому більшість корисних компонентів молока зберігається. У всіх країнах світу сухе молоко використовують для приготування дитячого харчування, і воно відповідає всім існуючим стандартам по харчуванню.

Повністю готувати молоко з порошку немає сенсу, оскільки воно матиме специфічний смак. Часто виробники роблять суміш з відновленого і звичайного молока. При цьому на упаковці обов’язково повинна міститися інформація про те, що це відновлене молоко.

Магазинне молоко

Рослинні жири в молоці

Поширена думка про те, що в молоко додають рослинні жири, насправді є міфом. Давайте міркувати логічно. Наскільки виправдане додавання рослинних жирів в молоко з жирністю від 2,5 до 4%? Якщо мова йде про вершкове маслі або згущене молоко, жирність яких на порядки більше, то, безумовно, у виробника є всі підстави для використання рослинного жиру для цих продуктів. Але додавати рослинні жири в молоко собі дорожче.
 
Як показує практика спеціалізованих лабораторій, тільки мізерна частина молока містить у своєму складі рослинні жири. А ось у багатьох зразках сметани, вершкового масла і згущеного молока такі жири дійсно присутні.

Читайте також:  Какое есть самое эффективное средство от выпадения волос?

Порошкове молоко

Магазинне молоко позбавлене корисних речовин?

Тут все залежить від способу обробки молока. Найбільше вітамінів зберігається в звичайному пастеризованому молоці, яке обробляють при температурі 65-70 градусів. Правда, зберігати таке молоко можна кілька днів. А ось стерилізоване молоко у вакуумних упаковках зберігається місяцями, але вітамінів в ньому практично немає, оскільки його обробляють при температурі 130 градусів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ТОП-4 МІФІВ ПРО МОЛОКО

АЛЕРГІЯ НА МОЛОКО

ВИКОРИСТАННЯ КИСЛОМОЛОЧНИХ ПРОДУКТІВ В ЛІКУВАЛЬНИХ ЦІЛЯХ