Кисломолочні продукти допомагають організму боротися з онкологічними захворюваннями , регулюють кров’яний тиск , сприяють схудненню.

Багато досліджень показують , що кисломолочні продукти допомагають знизити ризик утворення остеопорозу і гіпертонії ; підтримувати здорову масу тіла ; благотворно впливають на організм людини при серцево – судинних захворюваннях , при цукровому діабеті 2 типу , при метаболічному синдромі (синдром резистентності до інсуліну ) .

Молоко та інші молочні продукти такі , як сир , творог , йогурт багаті поживними речовинами. Вживання молочних продуктів поповнює запаси вітамінів в організмі людини такими , як кальцій , калій , магній , цинк , залізо , рибофлавін (вітамін В2) , вітамін А , фолат (сіль фолієвої кислоти) , вітамін Д. Такі молочні продукти як молоко , сир , йогурт збагачують організм дорослої людини чотирма з семи перерахованих поживними речовинами кальцій , калій , магній , вітамін А. Дитячий організм забезпечений такими трьома корисними речовинами як кальцій , калій , магній.

Молочні продукти роблять кістки міцними

Достатнє споживання кисломолочних продуктів допомагає скоротити ризик виникнення остеопорозу. Хворобою втрати кістяної маси страждають люди після 50 років , а 80 % хворих на остеопороз – жінки.

Кальцій і вітамін Д допомагають зберегти кістки міцними , а як відомо 99 % запасів кальцію в організмі людини зберігається в кістках , а вітамін Д підвищує всмоктування кальцію.

Також інші корисні речовини , що містяться в кисломолочних продуктах , поліпшують загальний стан організму: білок , фосфор , магній , калій , цинк , вітаміни А, С , К.

Баланс взаємодії білка і кальцію в молочних продуктах позитивно впливає на кісткову масу.

Щодня рекомендується вживати не менше 3х порцій молочних продуктів ( знежирених або з низьким вмістом жиру ) таких як , молоко , сир , творог і йогурт. Щоб поповнити запаси кальцію , досить випивати 3 чашки молока на день.

Молочні продукти знижують і регулюють кров’яний тиск

Гіпертонією страждає безліч людей , а це захворювання підвищує ризик серцево-судинних захворювань та інсульту.

Останні наукові дослідження показують , що корисні речовини, які містяться в кисломолочних продуктах допомагають нормалізувати кров’яний тиск.

Молочні продукти допомагають схуднути і не поправлятися

В останніх наукових дослідженнях доведено , що жінки , які у віці від 18 до 30 років їдять щонайменше 3 молочних продуктів на день ( що становить 1000 -1400 мг молочного кальцію) набирають менше вагу. При регулярному вживанні молочних продуктовв організмі утворюється менше жиру.

Також доведено , що поживні речовини кальцій і вітамін Д , які містяться в молочних продуктах , допомагають запобігти збільшенню ваги , і допомагають підтримувати вагу.

За даними недавнього дослідження у жінок із зайвою вагою , які вживали менше 800 мг молочних продуктів день , почала знижуватися вага через 15 тижнів після включення в раціон харчування рекомендованої дози молочних продуктів.

Молочні продукти борються із захворюваннями серцево-судинної системи

Молочні продукти є багатим джерелом « хорошого» холестерину і жиру з високим вмістом насичених кислот , завдяки цьому вони знижують ризик розвитку захворювань серцево-судинної системи .

Також на рівні з кальцієм і вітаміном Д , боротися з серцево-судинними захворюваннями допомагають такі поживні речовини , як біологічно активні пептиди , сполучена лінолева кислота.

Щоденне вживання молочних продуктів позитивно впливає на фактори ризику при серцево – судинних захворюваннях : індекс маси тіла , систолічний кров’яний тиск , загальний і ЛПНЩ рівень холестерину в крові.

Знижується ризик виникнення метаболічного синдрому

Останні епідеміологічні дослідження показують , що вживання необхідної кількості молочних продуктів скорочує ризик виникнення метаболічного синдрому ( також називається синдром резистентності до інсуліну ) .

Молочні продукти скорочують ризик ракових захворювань

Лінолева кислота , яка входить до складу молока , скорочує розвиток пухлин молочних залоз. Жінки , у яких в період після менопаузи , спостерігається високий рівень лінолієвої кислоти в складі крові і жирової тканини мають менший шанс захворіти онкологічними захворюваннями.

На сьогоднішній день високий відсоток летального результату при ракових захворювань прямої кишки. Вживання молочних продуктів на 40 % скорочує ризик виникнення колоректального раку як у жінок , так і у чоловіків.

Сонячний вітамін у складі молочних продуктів

Вітамін Д – важливий поживний компонент, необхідний для побудови і зміцнення кісток і зубів. Зазвичай організм сам виробляє вітамін Д , коли людина знаходиться на сонці. З віком здатність вироблення вітаміну Д в організмі скорочується , тому його потрібно поповнювати через їжу. Багате джерело вітаміну Д – молоко . Сир , йогурт , морозиво не так вітамінізовані вітаміном Д в порівнянні з молоком.

Залишатися здоровим просто – потрібно щодня вживати 3 чашки нежирного молока , або 3 порції рівноцінних кисломолочних молочних продуктів: сир , йогурт , творог.