Чому у людини з’являється мігрень. Головний біль турбує багатьох людей. Причому причиною його може виявитися все що завгодно – гучний звук, зміна погоди, зниження тиску навколишнього середовища, спадкова схильність, деякі захворювання. Але необхідно розрізняти головний біль і мігрень.

Симптоми та й тяжкість останньої істотно відрізняються. Що таке мігрень?

Згідно зі статистичними даними, мігрень є найбільш поширеним захворюванням неврологічного профілю. Її напади можуть повністю позбавити людину працездатності, ця обставина змушує відкладати повсякденні і робочі справи на невизначений проміжок часу. Найчастіше до наступного ранку. Хоча за деякими даними, напади мігрені можуть тривати до 3 днів. Мігрень, часто називають хворобою великих людей.

Читайте також:  Поповнити нестачу цинку допомагають деякі продукти

Згідно з історичними даними від цієї недуги страдалі – Юлій Цезар, Бетховен, Нобель, Дарвін, Фрейд, Чайковський, Ніцше та ін. Але варто пам’ятати про те, що в момент життя цих людей, причини головного болю були мало вивчені, і в принципі, будь-який головний біль, потрапляв під визначення мігрені, яке було запропоновано ще Гіппократом.

Симптомів мігрені багато, і головний біль далеко не єдиний. Але й вона має в даному контексті свої характеристики та особливості. Біль іррадіює на 1 половину голови, найчастіше локалізована в області чола, скроні або очниці. Вона пульсуюча, болісна, може посилюватися при появі подразників – яскравого світла, шуму, різких запахів і ін.

Читайте також:  100-річна австралійка розповіла, як дожити до такого віку

До основного симптому додається нудота (практично в 85% випадків), близько 50% людей з мігренню схильні до блювоти. Крім того розвивається світлобоязнь в 45 – 90% випадків, світлочутливість в 60 – 95% випадків. Крім того, можуть реєструватися порушення свідомості і різного роду зміни зору – поява «мушок», «випадання полів зору» тощо. Розрізняють декілька видів мігрені.

Так в 80% відсотків випадків виникає класична недуга. Крім того, існує виключно жіночий тип мігрені, яка пов’язана з менструальним циклом, і виникає тільки спочатку менструації, і ні в якій ін. фазі! Згідно з дослідженнями, напади мігрені, які пов’язані з менструацією протікають без побічних симптомів. Зовсім рідко, а саме в 5% випадків, може реєструватися базилярна, офтальмоплегічна, ретинальна і посттравматична мігрень.

Читайте також:  Вчені розповіли про причину появи сивого волосся

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
МІГРЕНЬ: В ЛЕЩАТАХ БОЛЮ

МІГРЕНЬ МОЖЕ ПРИЗВЕСТИ ДО ПОШКОДЖЕНЬ МОЗКУ

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО БОЛИТЬ ГОЛОВА?