Конфлікти з начальством не рідкість. Іноді шеф кричить у справі, а іноді і в силу посадової ієрархії, демонструючи свою перевагу. Тут важливо тримати себе в руках і не давати волю емоціям.

Займіться собою і нікого не перевиховуйте

Якщо ваш начальник дозволяє піднімати на вас голос, та ще й ображати, то перевиховувати його – найбільш невдячне і абсолютно неефективне заняття. Якщо ви можете собі дозволити звільнитися, краще зробити це відразу, не з’ясовуючи стосунків. Якщо ж вам подобається ваша робота, і єдиною проблемою є агресивний начальник, то тут важливо навчитися спускати пару і відводити від себе весь негатив, який виходить від вашого шефа.

Конфлікт з начальником

Відро води і кам’яний погляд

Отже, на вас кричить начальник, не добираючи виразів. Як не стати жертвою, і в той же час витримати удар без скандалу? Коли начальник починає «рвати і метати», то всі аргументи з вашого боку марні. Краще спробуйте одну перевірену методику. Подумки виливайте відро води на начальника. Якщо ваш бос вам особливо неприємний, то це може бути і відро з нечистотами. Дайте волю своїй фантазії – уявіть шефа в смішних трусах або в ідіотській шапочці. При цьому важливо не проявляти емоцій. Не потрібно посміхатися і робити їдкі усмішки. Тим більше не можна плакати чи проявляти гнів. Так ви тільки запевните свого шефа в ефективності його методу.

Стрес на роботі

Відволікаючий маневр

Коли ви навчитеся без зайвих емоцій вислуховувати потік агресії від шефа, то переходіть до наступної фази. Потрібно рівним, спокійним тоном задати босові питання на робочу тематику (його краще заздалегідь приготувати), і почекайте відповіді, як ніби ніякого крику і не було. Так ви поставите свого начальника в ситуацію, коли він змушений або махнути на все рукою і заспокоїтися або перейти в конструктивне русло.

Звичайно ж, досліди над своїм начальником проводити не потрібно, адже він не собака Павлова. Але в таких відволікаючих питаннях, що стосуються роботи, немає нічого нетактовного. Більше того, поки ваш шеф ще на взводі, можете задавати йому уточнюючі питання. Такі точкові вірно поставлені питання будуть змушувати начальника обмірковувати ситуацію, витрачати енергію, а значить і внутрішньо заспокоюватися. Правда, тут важливо не перестаратися, оскільки це може сильно дратувати начальника.
 
Природно, всі перераховані вище рекомендації не дають 100% гарантії, адже всі ми різні, і начальники у всіх різні. Але, принаймні, такі поради дозволять вам виглядати гідно і тримати себе в руках.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ВЕСТИ СЕБЕ З ЗАРОЗУМІЛОЮ ЛЮДИНОЮ

ПОЗИТИВНЕ МИСЛЕННЯ: ВІДГАНЯЄМО НЕБАЖАНІ ДУМКИ

ЯК ВИЖИТИ З ІПОХОНДРИКОМ