Бідність викликає прискорене старіння генів дитини , як з’ясували американські дослідники. В результаті , тривалість дорослого життя таких дітей може істотно скорочуватися , а самі вони частіше хворіють і вмирають передчасно.
 
Вчені з Університету Мічигану досліджували ДНК невеликої групи 9-річних афроамериканських хлопчиків , які відчували хронічний стрес через проживання в бідних сім’ях. Виявилося , що теломери (кінцеві ділянки хромосом) у цих дітей були коротші , ніж у їхніх ровесників , що жили в більш благополучних умовах. Фактично діти з бідних сімей мали більш “старі” гени.
 
По довжині теломерів судять не тільки про біологічний вік людини , а й про його стійкість перед цілим рядом хвороб. Довжина теломерів скорочується з кожним новим копіюванням ДНК , і численні наукові дослідження не раз показували , що хронічний стрес здатний прискорити процес скорочення довжини теломерів , прискорюючи тим самим і фактичне старіння .
 
Автори дослідження були чимало здивовані , коли виявили значну зв’язок між зменшенням довжини теломерів і соціально-економічним статусом сімей , в яких росли хлопчики , низьким матеріальним достатком їх батьків , низьким освітнім рівнем , жорстким вихованням і загальною нестабільністю сімейного життя. Вчені зізналися , що очікували побачити укорочені теломери в ДНК матерів з дітьми з бідних сімей , які стикаються з максимальним стресом , але виявилося , що це явище спостерігається саме у їхніх дітей .
 
Результати дослідження були опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences .

Читайте також:  Ромашковий чай допомагає нормалізувати рівень цукру в крові

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

ВІД ЧОГО НАЙЧАСТІШЕ ПОМИРАЮТЬ ДІТИ?

НЕДОЛЮБЛЕНІ ДІТИ