Захворіє ваша дитина алергією чи ні, багато в чому залежить від звичок, які формуються в ранньому дитинстві. Дізнайтеся більше про дитячу алергію.

Про проблему

Сьогодні алергія вважається найпоширенішим захворюванням у світі. Лікарі б’ють на сполох: вже майже чверть населення планети страждає від даного захворювання, і з кожним роком кількість алергіків невпинно зростає.

Серед причин, що призводять до алергії, лікарі виділяють декілька. Це і екологічні умови, і нездорове харчування, малорухливість і генетична схильність. Окремо потрібно сказати про такий суттєвий фактор, як надмірна чистота. Згідно з даними медичних спостережень за останні десятиліття, переважна більшість алергіків – це жителі міст. Серед сільських жителів алергія зустрічається вкрай рідко. Також алергія майже не зустрічається в районах з поганими санітарними умовами. В умовах майже стерильної чистоти організм не стикається з мікробами, які в нормальних умовах багатомільйонними популяціями витають у навколишньому просторі. У підсумку імунна система починає “втрачати форму”, що часто призводить до збоїв.

За останній час різко збільшується і кількість дітей, які хворіють на алергію. Все частіше захворювання протікає у важкій формі, що вимагає серйозного лікування. Чому так відбувається, і що повинні знати батьки, щоб мінімізувати ймовірність розвитку недуги у своєї дитини?

Що сприяє алергії?

З раннього дитинства батьки повинні бути максимально пильні, і захистити свою дитину від чинників, що сприяють алергії. На сьогоднішній день відомо, що найчастіше алергія розвивається у тих дітей, чиї батьки також страждали алергією. Однак спадковість реалізується тільки лише в відповідних умовах, від яких і потрібно захищати свою дитину.

Нездорова їжа

У розвитку недуги величезне значення має харчування. Під час вагітності жінка повинна ретельно стежити за своїм раціоном, попередньо проконсультувавшись з лікарем. Встановлено, що надмірне споживання шоколаду, морепродуктів, апельсинів і копченостей сприяє розвитку алергії у майбутньої дитини.

Виключати алергенні продукти також потрібно і під час грудного вигодовування. Речовини, що містяться в продуктах харчування, проникають в грудне молоко, а потім і в організм малюка.

Якщо відмовитися від грудного вигодовування і годувати дитину молочними сумішами (особливо не гіпоалергенними), то це також може спровокувати алергічну реакцію. Особливо погано малюки переносять коров’яче молоко.

Тварини і рослини

Звичайно ж, прогулянки на свіжому повітрі йдуть тільки на користь, але все має бути в міру. У період активного цвітіння краще не затримуватися надовго в районах з рослинним розмаїттям. Підлити масла у вогонь можуть і кімнатні рослини. Також алергія може розвинутися на домашніх тварин, особливо, якщо ви не обмежуєтеся лише одним вихованцем, а тримайте у себе цілий зоопарк.

Вологе прибирання

Пил з вулиці і квітковий пилок з дерев щодня проникають у ваш будинок через вікна. Щоб непрохані гості довго не затримувалися у вашому приміщенні, потрібно щодня проводити вологе прибирання. У той же час прибирання з застосуванням дезинфікуючих засобів можна проводити лише 1-2 рази на тиждень.

Особливо важливі часті провітрювання. Сирість – це ідеальна умова для зростання грибків, які також часто викликають у дітей алергію.

Іноді алергічні реакції у дитини і дорослої людини викликає не основний продукт, а різні харчові добавки – барвники, ароматизатори, емульгатори

 

Часті проблеми

Самою часто формою дитячої алергії є атопічний дерматит – висипання на шкірних покривах, які супроводжуються свербінням. За деякими даними, від цього захворювання страждають близько 30% всіх дітей у світі.

Як правило, атопічний дерматит починається вже на першому році життя дитини. Якщо захворювання пустити на самоплив, і вчасно не звернутися до лікаря, то з часом можуть виникнути й інші алергічні прояви, наприклад риніт і навіть астма.

У терапевтичних цілях лікар призначить спеціальну дієту, яка виключає споживання алергенних продуктів (наприклад, яєць, риби, томатів, полуниці, меду, шоколаду та інших). Також лікар призначити спеціальні водні процедури для зволоження шкіри і дасть рекомендації по догляду за нею. При необхідності призначаються спеціальні препарати, купіюючі розвиток алергічних процесів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ХАРЧУВАННЯ ДИТИНИ-АЛЕРГІКА

АЛЕРГІЯ НА МОЛОКО

АЛЕРГІЯ У ДІТЕЙ