Навіть у спекотне літо вас можуть турбувати простудні захворювання, зокрема синусити. Гайморит у дитини – не рідкість. Найчастіше батьки плутають гайморит зі звичайною застудою. Дізнайтеся, як вчасно виявити недугу, щоб уникнути ускладнень надалі.

Якщо ви думаєте, що влітку гайморити не страшні, то глибоко помиляєтеся. І в жаркий час страждають цією недугою, особливо діти, які в силу недостатньої опірності організму схильні до запальних захворювань дихальних шляхів.

Причинами гаймориту у дітей можуть бути гострі респіраторні вірусні інфекції, інфекційні захворювання (кір, скарлатина, карієс та інші), викривлення носової перегородки, а також наявність поліпів і аденоїдів в носі.

Читайте також:  Як діяти батькам, коли фарингіт у дитини
Як самостійно визначити гайморит у дітей?

Основними ознаками гаймориту у дитини є ускладнене носове дихання, больові відчуття в області гайморових пазух і набряк слизової оболонки носа. Наявність високої температури, як правило, вказує на скупчення гною в пазухах.

За симптомами розвиток гаймориту дуже нагадує будь-яку іншу застуда. Як розпізнати гайморит у своєї дитини? Які симптоми повинні насторожити батьків?

Перше, на що потрібно звернути увагу, це закладеність носа. Зазвичай, при гаймориті ніздрі закладаються поперемінно, в той час як при нежиті закладеність відзначається відразу в обох ніздрях.

При гаймориті дитину турбує тупий біль в області гайморових пазух, а сякання не приносить полегшення. Якщо ви злегка натисните на «собачі ямки» (точки, розташовані в центрі щоки), то в очах дитина відчує біль.
 
При гаймориті, як правило, підвищення температури відзначається на 5-7 день після початку інших симптомів захворювання. Тривалість симптомів довше тижня, а також гнійні виділення з носа повинні стати приводом для негайного звернення до лікаря.

Читайте також:  Як діяти батькам, коли фарингіт у дитини
Остаточний діагноз

Поставити остаточний діагноз може тільки лікар. Для цього фахівець оцінює симптоми захворювання, а також проводить інструментальне дослідження і аналізи крові.

Зручним методом діагностики при гаймориті є рентгенографія навколоносових пазух, яка показує потемніння в області гайморових пазух.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЛІКУВАННЯ ГАЙМОРИТУ НАРОДНИМИ ЗАСОБАМИ

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНИЙ НЕДОЛІКОВАНИЙ ГАЙМОРИТ

ЛІТНІ СЮРПРИЗИ ВІД ВУХА, ГОРЛА І НОСА