ГоловнаДитячі хворобиГайморит у дитини: як розпізнати небезпечну недугу?

Гайморит у дитини: як розпізнати небезпечну недугу?

Навіть у спекотне літо вас можуть турбувати простудні захворювання, зокрема синусити. Гайморит у дитини – не рідкість. Найчастіше батьки плутають гайморит зі звичайною застудою. Дізнайтеся, як вчасно виявити недугу, щоб уникнути ускладнень надалі.

Гострі респіраторні вірусні інфекції

Якщо ви думаєте, що влітку гайморити не страшні, то глибоко помиляєтеся. І в жаркий час страждають цією недугою, особливо діти, які в силу недостатньої опірності організму схильні до запальних захворювань дихальних шляхів.

Причинами гаймориту у дітей можуть бути гострі респіраторні вірусні інфекції, інфекційні захворювання (кір, скарлатина, карієс та інші), викривлення носової перегородки, а також наявність поліпів і аденоїдів в носі.

Як самостійно визначити гайморит у дітей?

Основними ознаками гаймориту у дитини є ускладнене носове дихання, больові відчуття в області гайморових пазух і набряк слизової оболонки носа. Наявність високої температури, як правило, вказує на скупчення гною в пазухах.

За симптомами розвиток гаймориту дуже нагадує будь-яку іншу застуда. Як розпізнати гайморит у своєї дитини? Які симптоми повинні насторожити батьків?

Перше, на що потрібно звернути увагу, це закладеність носа. Зазвичай, при гаймориті ніздрі закладаються поперемінно, в той час як при нежиті закладеність відзначається відразу в обох ніздрях.

При гаймориті дитину турбує тупий біль в області гайморових пазух, а сякання не приносить полегшення. Якщо ви злегка натисните на «собачі ямки» (точки, розташовані в центрі щоки), то в очах дитина відчує біль.
 
При гаймориті, як правило, підвищення температури відзначається на 5-7 день після початку інших симптомів захворювання. Тривалість симптомів довше тижня, а також гнійні виділення з носа повинні стати приводом для негайного звернення до лікаря.

Остаточний діагноз

Поставити остаточний діагноз може тільки лікар. Для цього фахівець оцінює симптоми захворювання, а також проводить інструментальне дослідження і аналізи крові.

Зручним методом діагностики при гаймориті є рентгенографія навколоносових пазух, яка показує потемніння в області гайморових пазух.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЛІКУВАННЯ ГАЙМОРИТУ НАРОДНИМИ ЗАСОБАМИ

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНИЙ НЕДОЛІКОВАНИЙ ГАЙМОРИТ

ЛІТНІ СЮРПРИЗИ ВІД ВУХА, ГОРЛА І НОСА