Ще тисячі років тому природа подарувала всьому людству потужні ліки від раку.

Нешкідливий спосіб лікування

За останні роки медична онкологія значно пішла вперед. Сучасні методи діагностики дозволяють виявляти пухлини на ранніх стадіях і справлятися з ними, не доводячи справу до драматичних наслідків.

Однак, незважаючи на настільки значні успіхи, лікування онкозахворювань позначається на організмі не найкращим чином.

Після курсів променевої та хіміотерапії людина потребує тривалої реабілітації, оскільки побічні ефекти від такого лікування дуже значні.

Може бути, є спосіб більш щадний? У цій статті ми вам розповімо, як за допомогою грибів можна боротися з раковими захворюваннями. Ця методика лікування перевірена століттями, і успішно застосовується донині.

Сила імператорського гриба

Імператорський грибОсобливою популярністю в Китаї користується гриб Шиітаке – улюблені ласощі китайських імператорів. Помічено, що Шиітаке подовжував життя і захищав від багатьох хвороб.

У 14 столітті китайський лікар Ру ВУІ присвятив цілий трактат грибу Шиітаке. У своїх працях лікар відзначав, що гриб має цілющі властивості і здатний справлятися з твердими пухлинами.

І лише через шість століть японський вчений Тетсуро Ікекава в 1969 році підтвердив протипухлинні властивості гриба. У дослідах японського вченого більше 80% мишей вилікувалося від саркоми (злоякісна пухлина), приймаючи відвар Шиітаке.
Як пізніше з’ясувалося, Шиітаке багатий на особливі полісахариди – лентинан, які і є потужними протипухлинними сполуками. Лікувальний ефект заснований на тому, що екстракти гриба підсилюють власний захист організму від пухлинних клітин. Адже у кожного з нас є система імунного нагляду над раковими клітинами.

Сучасні тенденції

У країнах Азії екстракти Шиітаке визнані Міністерствами Охорони Здоров’я як протипухлинні препарати. Цими ліками успішно борються з раковими захворюваннями будь-якої локалізації.

Крім Шиітаке, відомо й цілющі властивості інших грибів: Рейши і Міїтаке. І сьогодні в багатьох країнах (у тому числі і розвинених) здійснюється масштабне виробництво протиракових препаратів на основі цілющих грибів. Світовим лідером по грибного лікуванню раку є Японія. У країні висхідного сонця до 30% всіх протиракових ліків, це препарати на основі грибів.

Директор Російського центру фунготерапія, фунготерапевт Ірина Філіппова зазначає, що якщо пацієнту пропонується операція, то її варто робити. – Таким чином, істотно полегшується робота для грибних компонентів, яким буде набагато легше протистояти хворобі.

«Вітчизняні» гриби

Гриб веселкаНе варто думати, що антираковими грибами природа нагородила лише екзотичні країни. І в наших широтах ростуть гриби, здатні дати потужний відсіч онкологічним хворобам. Самим ефективним протипухлинним грибом вважається веселка. Цей гриб справжній рекордсмен за швидкістю зростання, здатний рости зі швидкістю до 5 міліметрів в хвилину!

Ще Олександр Сергійович Пушкін за допомогою веселки лікував свій тромбофлебіт, ну а сьогодні відомо про онкопротекторні властивості гриба.

Полісахариди, що містить веселка, сприяють виробленню організмом перфорінів – специфічних білків протипухлинної імунної системи. Перфоріни проробляють отвори в клітинах пухлини і знищують їх.

Цей гриб можна зустріти в листяних і змішаних лісах з кінця червня і до пізньої осені. Спочатку веселка проростає в землі у вигляді яйця, після чого «яйце» розривається і з нього виходить плодоніжка. Захисними властивостями гриб володіє лише в стадії яйця. Тому варто добряче попрацювати, перш ніж знайти веселку. Сигналом для вас може служити різкий неприємний запах дорослих веселок. Таким чином, вони приваблюють мух, які потім розносять їх спори по лісі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЗНАЧЕННЯ ДІЄТИ В ПРОФІЛАКТИЦІ РАКУ

ПУХЛИНИ. ТЕРМІНОЛОГІЯ І КЛАСИФІКАЦІЯ