Відшарування нігтя (онихолізис) – занадто помітний зовнішній дефект і вирішити його шляхом нанесення лаку – дасть лише косметичний захід. Щоб не дійшло до повної втрати нігтьової пластини, необхідно вжити ряд обов’язкових заходів. Чому ж відшаровуються нігті і як боротися цим захворюванням?

Оніхолізис – це захворювання нігтів, що виражається в порушенні цілісності поверхні нігтя, і його відшаруванні від нігтьового ложа. Простіше кажучи, під нігтем утворюється порожнина, що відокремлює його частину від м’якої тканини пальця.

Внаслідок цього відділення частина нігтьової пластини або весь ніготь змінюють колір. Колір нігтів може варіюватися від жовтого до синюватого. На початку захворювання відшарування може бути незначним. Замаскувати потерпілий ніготь, звичайно, можна, в цьому вам допоможе будь-який темний лак для манікюру. Але якщо не вживати ніяких заходів по боротьбі з цією проблемою, зрештою, можна довести ситуацію до повної втрати нігтя. Залежно від площі відшарування нігтьової пластини, оніхолізис може бути повним і частковим.

«Зовні захворювання проявляється поразкою нігтьових пластинок. Вони можуть бути вражені, як на руках, так і на ногах. Спостерігається відшаровування і зміна кольору нігтьової пластинки. Тільки досвідчений фахівець поставить правильний діагноз і призначить правильне комплексне лікування. Використання в домашніх умовах засобів проти грибкових захворювань дуже часто призводить до більш серйозного поширення інфекції, але до кінця не виліковує ваше захворювання. Не заводьте процес, звертайтеся до фахівця », – каже лікар дерматолог-мікології Ольга Рамазанова.

Чому відбувається відшаровування нігтя

Оніхолізис може мати неінфекційну та інфекційну природу. Приблизно 30% – 50% всіх випадків припадає на грибкову інфекцію, в інших випадках відшарування нігтя відбувається з іншої причини.

Читайте також:  Основні види медичних бандажів

Неінфекційні причини відшарування нігтів: патологічні зміни нігтів можуть бути викликані дією різних ендогенних і екзогенних факторів. Це може бути і прийом антибіотиків фторхінолонового ряду, травма, порушення кровопостачання, нейрорегуляції, а також контакт з алергенами, такими, як пральний порошок, розчинники, всілякі хімічні реактиви.

Інфекційні причини відшарування нігтів: при інфекційній природі оніхолізиса, основну небезпеку представляють грибкові захворювання шкіри. Хвороба поширюється далі і проявляється між пальців ніг або рук. Тому, дуже важливо негайно звернутися до лікаря при перших ознаках хвороби!

Пам’ятайте, своєчасне лікування оніхолізиса – це необхідний захід, від якої залежатиме подальший стан ваших нігтів.

Читайте також:  Вплив сидіння на здоров'я: Медичні проблеми та шляхи запобігання

Оніхолізис може спостерігатися при різних системних захворювань:

  • порушення травної системи
  • порушення серцево-судинної системи
  • порушення нервової системи
  • ендокринопатії

Також оніхолізис може розвинутися при таких захворюваннях як:

  • екзема
  • псоріаз
  • атопічний дерматит
  • бульозні дерматози
Оніхолізис: лікування

Для того щоб призначити правильне лікування, перш за все, необхідно встановити причини хвороби та її природу. При лікуванні оніхолізиса, в кожному з випадків, призначаються загальнозміцнюючі засоби – вітаміни А і В, кальцій, препарати заліза та ін. Крім того, призначається також і прийом желатини – 5-7 гр. на добу протягом 3-4 місяців.

Для здійснення місцевого лікування застосовують теплі або гарячі ванночки з додаванням марганцівки, примочки на основі синтоміцинової емульсії на уражені ділянки, 5% геліоміціновую мазь. Також можна використовувати розчини: 5% розчин хрізаробіном в хлороформі і 1-2% спиртовий розчин тинолем. Крім цього призначаються також засоби і методи, які допомагають поліпшити мікроциркуляцію в кінцівках (ангіопротектори, масаж, фізіотерапевтичні процедури).

Читайте також:  Лазерна епіляція: що це таке і чим характеризується?

Пацієнтам рекомендується особливий догляд за нігтями: необхідно регулярно робити педикюр і манікюр. Оскільки порожнина, що утворилася під нігтем, може стати місцем скупчування вже інфікованих відмерлих тканин, дуже важливо вчасно позбавлятися від них механічним шляхом.

Також необхідно забезпечити щадний режим: уникати контакту з побутовою хімією, а також іншими агресивними рідинами, на виробництві та в побуті слід використовувати захисні рукавички.

Як запобігти відшаруванню нігтьової пластини

Для того щоб ваші нігті залишалися здоровими, насамперед, потрібно дотримуватися всім відомим гігієнічним нормам і берегти нігтьову пластину від всіляких травм.

У разі появи дефектів на нігтьової пластини, своєчасне звернення до фахівця допоможе впоратися з цим захворюванням швидше і без зайвого клопоту. Пам’ятайте, запускати захворювання нігтів, розраховуючи на те, що проблема зникне сама собою не можна. Їх потрібно лікувати, і чим швидше ви це зробите, тим краще!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
НАРОЩУВАННЯ НІГТІВ: ЗА І ПРОТИ

БІЛІ ПЛЯМИ НА НІГТЯХ – ЩО РОБИТИ?

ПСОРІАЗ НІГТІВ: ЛІКУВАННЯ ТА ДОГЛЯД