Обрізання (операція називається ціркумізіо) за медичними показаннями роблять при патології, яка називається «фімоз».

Лікування фімозуУ деяких релігійних традиціях, таких як мусульманство і іудейство – обрізання – обов’язковий обряд, який чинять з хлопчиками в дитинстві. Але нерідко обрізання є вимушеною мірою, покликаної зберегти чоловіче здоров’я, і ​​не має ніякого відношення до релігії. У медицині ця патологія отримала назву «фімоз» – звуження крайньої плоті настільки, що для хлопчика стає неможливим оголити голівку статевого члена. 

Фізіологічний та рубцевий фімоз

Фімоз буває двох видів, перший з яких – фізіологічний або віковой не вимагає обов’язкової операції. Фахівці вважають цілком нормальним явищем, якщо голівка пеніса не відкривається до трьох років і тільки після цього віку деякі з них рекомендують відкриття крайньої плоті насильницьким шляхом. 

Суть маніпуляції в наступному: за допомогою зонда механічно відкривають голівку пеніса, руйнуючи при цьому вроджені зрощення між голівкою і вкрай плоттю. Крім того, що процедура сама по собі досить неприємна, ще близько місяця головка залишається суцільною раною, яку потрібно щодня обробляти. 

Інша частина фахівців схиляється до тієї думки, що якщо фізіологічний фімоз не викликає у дитини реального дискомфорту, то слід почекати до 10-13 років, тобто, до статевого дозрівання хлопчика. У період дозрівання, кажуть вони, під дією тестостерону, крайня плоть стає більш піддатливою і починає розтягуватися. Таким чином, великі шанси, що проблема вирішиться без будь-якого стороннього втручання. 

Проблемою для малюка може стати інший вид фімозу – рубцевий, саме він з’являється в результаті запального процесу і часто вимагає обов’язкової операції. 

Необхідність в операційному втручанні з’являється в тому випадку, коли патологія має виражений характер, тобто, крайня плоть звисає з головки пеніса у вигляді хоботка, а при сечовипусканні надувається. Хлопчик при цьому відчуває дискомфорт, адже кожна спроба сечовипускання дається важко – дитині доводиться докладати зусилля і тужитися. Тим більше операції не уникнути, якщо з’являються гнійні баланопостити-хронічні рецидивуючі запальні процеси голівки і крайньої плоті. 

Що буде, якщо не лікувати

Що буде якщо не лікувати фімозУ тому випадку, якщо патологія не має яскраво вираженого характеру (відсутнє запальний процес), то існує ймовірність, що фімоз відступить до п’яти років. При цьому хлопчику потрібно ретельно дотримувати особисту гігієну – відсовувати крайню плоть і видаляти смегму (це скупчення білого кольору, саме вони можуть стати причиною запального процесу). 

А батьки в свою чергу повинні не забувати про регулярне відвідування дитиною уролога – раз на півроку фахівець повинен зробити огляд. Це потрібно для того, щоб вчасно виявити запальний процес, якщо такий раптом почнеться. 

Але у випадку, якщо фімоз прогресує, фахівці настійно рекомендують операційне втручання, оскільки крім очевидного дискомфорту і хворобливих відчуттів патологія може спровокувати хвороби нирок і сечового міхура. А коли хлопчик виросте, дана патологія чревата сексуальними проблемами: статевий акт може бути болючим або неможливим зовсім. 

Техніка циркумцизії 

Операція проводиться швидко і практично безболісна. Неприємні відчуття може викликати ін’єкція знеболюючого (у разі місцевої анестезії), але через кілька секунд пеніс під дією ліків втрачає чутливість і в процесі операції пацієнт не відчуває болю. До речі, місцева анестезія застосовується, якщо пацієнт дорослий чоловік, якщо ж операцію роблять дитині або підлітку, то використовують загальний наркоз. 

Суть 15-хвилинної операції в наступному: крайню плоть, яку попередньо відтягують і фіксують затискачами, розрізають і видаляють по колу, після чого розріз на шкірі зашивається. Незважаючи на всю простоту виконання операції, зважившись на її проведення, слід подбати про пошук кваліфікованого хірурга. 

По-перше, швидко, професійно і акуратно виконана операція знижує ризик подальшого запалення швів, а це іноді буває, так як на нього потрапляють сеча і трохи крові з самого шва. Але тут повинен проявити пильність і сам пацієнт: потрібно дотримуватися саму ретельну гігієну після проведення операції, дезінфікувати шви і робити щоденні перев’язки. Шви знімаються через 10 днів після проведення операції. 

По-друге, і що особливо важливо, не можна забувати про те, що пеніс – дуже уразливий орган і його легко покалічити, довіривши проведення операції некваліфікованого фахівця.

“Якщо через фімозу ускладнене сечовипускання і сеча “роздуває” крайню плоть, то потрібні невідкладні заходи для попередження ускладнень з боку верхніх сечовивідних шляхів. Радикально вилікувати можна обрізанням.” 

Чи можна повернути, як було

Древні автори, у численних трактатах описують процедуру відновлення крайньої плоті говорять «так» і описують як хірургічні, так і косметичні методи, називаючи їх загальним терміном анціркумцізія. 

Але наші сучасники – урологи і хірурги кажуть тверде «ні», стверджуючи, що повернути на місце вилучену крайню плоть не так-то просто. Проведені експерименти по розтягуванню шкіри і по її підсадженні були безуспішними і фахівці пояснюють це тим, що крайня плоть не може змінити свою вроджену конфігурацію.