Кровотеча із заднього проходу може викликатися різноманітними причинами. При наявності такого симптому слід якомога швидше звернутися до лікаря.

Кровотеча із заднього проходу може бути викликана як механічною травмою, так і деякими серйозними захворюваннями. Такий симптом повинен насторожити людину і стати приводом для негайного звернення до лікаря. Навіть якщо кровотеча на час припинилася, то це не означає, що хвороба зникла. Через деякий час симптом може повторитися знову, іноді в більш вираженій формі, оскільки хвороба прогресує.

Геморой

Геморой – одна з найчастіших причин кровотеч з анального отвору. Найчастіше кровотеча проявляється у вигляді яскраво-червоних плям на туалетному папері, нижній білизні або у вигляді крапель в унітазі. У деяких випадках відзначається розрив гемороїдального вузла, що тягне за собою рясну кровотечу, яку неможливо не помітити.

Кровотеча при геморої відбувається через те, що калові маси (особливо при запорах) надають шкідливу дію на гемороїдальні шишки. Як правило, такі випадки безболісні. Однак болі при кровотечах можуть бути, якщо геморой поєднується з тріщиною анального отвору.

Тріщина прямої кишки

Травми слизової оболонки прямої кишки виникає через сильне її розтягування щільними каловими масами. Так само, як і при геморої, хворий зауважує крапельки крові на туалетному папері, нижній білизні або безпосередньо на фекаліях. Проте в даному випадку кровотеча супроводжується сильними больовими відчуттями в задньому проході.

Поліпи кишечника

Поліпи є доброякісними новоутвореннями кишечника, що представляють собою грибоподібні тільця на тонкій ніжці. Тривалий час поліпи можуть не давати про себе знати. У ряді випадків поліпи перероджуються в злоякісну пухлину. Поверхня поліпів може кровоточити. Чим більший розмір поліпа, тим частіше і легше ушкоджується його поверхня.

Дивертикульоз

При дивертикульозі на стінках кишечника утворюються випинання і мішечки. Можливо, дана патологія викликається слабкістю кишкової стінки. Також захворювання може розвинутися при підвищеному тиску в травному тракті.

У ряді випадків дивертикули можуть не викликати ніяких неприємних симптомів. Однак при їх запаленні можливий розрив мішечка, який супроводжується підвищеною температурою, напругою м’язів нижньої частини живота, при залученні в патологічні зміни кровоносних судин відзначається виділення крові.

Якщо запалення дивертикулу відбувається в сигмовидній кишці, то кров із заднього проходу буде червоною, а при дивертикулах товстої кишки може спостерігатися виділення темної і навіть чорної крові. Такий стан є дуже небезпечним, і вимагає негайного хірургічного втручання.

Рак товстої кишки

На ранніх стадіях захворювання хворі можуть відзначати невелике виділення крові і слизу з калом. При прогресуванні захворювання кровотеча посилюється. Як правило, при пухлинах кишечнику кров змішана з калом, який містить прожилки і згустки крові.

Ангіодисплазія

У міру старіння людини відзначається порушення росту судин, а також їх підвищена крихкість. У товщі слизової оболонки кишечнику можуть виявлятися скупчення збільшених кровоносних судин. У даному випадку кров пофарбована в яскраво-червоний колір, болючість, як правило, відсутня.

Кишкові інфекції

При кишкових інфекціях кровотеча з анального отвору, як правило, супроводжується високою температурою, слабкістю, нудотою і блювотою. Таку симптоматику можуть давати сальмонельоз, амебіаз, дизентерія та інші інфекційні захворювання шлунково-кишкового тракту.

Інші захворювання

Кровотеча із заднього проходу також може відзначатися і при таких захворюваннях:

  • Неспецифічний виразковий коліт і хвороба Крона.
  • Коліт, що розвивається при променевій терапії.
  • Ішемічний коліт.
  • Тромбоз мезентеріальних судин.
  • Ендометріоз.
  • Деякі глистяні інвазії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
АТОНІЯ КИШЕЧНИКА

ЩО НЕ ЛЮБИТЬ ГЕМОРОЙ?

МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ГЕМОРОЮ