Харчові звички, які допомагають уникнути запору, пов’язані зі споживанням продуктів, що збільшують обсяг стільця і стимулюють перистальтику кишечника.

Пити воду. За словами фахівців, це перший крок до вирішення проблеми запорів. Вони рекомендують починати свій день зі склянки теплої води і споживати рідину протягом доби. Хороша гідратація позитивно впливає на роботу кишечника, робить його руху більш плавними і частими.

Вживати сир та інші продукти з пробіотиками. Такі продукти містять корисні бактерії, що покращують функціонування кишечника. Споживання двох-трьох порцій в день сприяє оздоровленню кишкового мікробіома.

Їсти недостиглі банани. Вони містять велику кількість клітковини, що впливає на консистенцію стільця і сприяє його просуванню по кишковому тракту.

Додавати в страви чорнослив. Цей фрукт відомий своїм високим вмістом клітковини і природним проносним дією. Його додавання в різноманітні страви домашньої кухні – одна з корисних звичок для профілактики застійних процесів в кишечнику.

З’їдати яблуко в день. Експерти рекомендують їсти яблука не очищеними від шкірки – така звичка теж допомагає уникати проблем із запором. Яблучна шкірка містить багато пектину, який ферментується кишковими бактеріями разом з утворенням коротколанцюгових жирних кислот. Завдяки їх дії стілець пом’якшується, скорочується час його проходження через кишечник.

Приймати молоко з маслом. Прийом чашки теплого молока з розчиненими в ньому однією-двома чайними ложками топленого масла перед сном є ще одним ефективним засобом профілактики запору, інформує видання Times Now.