Розташовані вздовж проходів крісла літака є найбільш небезпечними в плані зараження вірусними хворобами. До такого висновку прийшли американські вчені з Університету Арізони.

Дослідники з США з’ясували, що перебування в кутових кріслах в салоні літака становить найбільшу небезпеку для здоров’я людини. Пасажири, що сидять в місцях у проходів, піддаються найбільшому контакту з іншими людьми, які ходять по салону до туалету і назад, через що ризик підчепити якусь бактерію або вірус значно зростає.

Проведені американськими вченими дослідження жертв норовірусної інфекції показали, що в багатьох випадках пацієнтами виявлялися ті люди, які перебували в місцях у проходів. А от місця, розташовані біля вікон, як вдалося встановити, є найбільш безпечними в плані загрози зараження вірусними захворюваннями.

Читайте також:  Як розпізнати хворобу Альцгеймера до появи симптомів

Саме тому вчені вважають, що пасажирам слід триматися подалі від туалетів, хоча автори дослідження і визнають, що це не завжди легко зробити. Адже квитки продаються на конкретні місця в салоні літака, і пересісти куди-небудь в інше «безпечне» крісло, та ще й до вікна, буває досить проблематичним.

Мікробіологи зібрали зразки з поверхонь в салоні літака, до яких найчастіше торкаються люди, включаючи підлокітники, крани, раковини, підноси, крісла і кишені, дверцята багажних відсіків і туалетні ручки. Виявилося, що розташовані вздовж проходів крісла містять найбільшу кількість мікроорганізмів у порівнянні з тими, які знаходяться в середині або біля вікна. Це пов’язано з тим, що до цих крісел найчастіше доторкаються люди, які рухаються по проходах.

Читайте також:  Наука дізналася, чому нам подобається та чи інша музика

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
У САЛОНАХ ЛІТАКІВ ХОВАЮТЬСЯ НЕБЕЗПЕЧНІ ІНФЕКЦІЇ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ СТРЕС ПРИ АВІАПЕРЕЛЬОТАХ

ВАГІТНИМ ДОЗВОЛИЛИ ЛІТАТИ ПЕРЕД ПОЛОГАМИ