Найкращий «засіб» від алергії – уникати контакту з алергеном. В іншому випадку доведеться приймати медикаменти.

«Чума» 21 століття

Алергія – найпоширеніше захворювання, яке поширюється з катастрофічною швидкістю. Однією з причин захворюваності алергією служить надмірна чистота навколишнього середовища. Медиками відзначено, що алергія – це переважно хвороба городян, і рідко коли цією хворобою страждають люди, що живуть в селах. Також причиною алергії може бути збій в роботі імунної системи, адже захворювання, по суті, є надмірною реакцією імунітету на які-небудь речовини. Алергія може розвинутися на шерсть тварин, продукти харчування, квітковий пилок, ліки, окремі хімічні речовини і укуси комах.

Класичними симптомами алергії є чхання, сльозоточивість, свербіж, почервоніння шкіри і нежить. Проте в деяких випадках симптоми алергії можуть бути загрозливими для життя. При контакті з алергеном може розвинутися анафілактичний шок – реакція негайного типу, що характеризується задухою, набряком, судомами, різким падінням артеріального тиску і рядом інших небезпечних симптомів.

Читайте також:  11 несподіваних симптомів алергії, які не можна ігнорувати
Вилікуватися не можна

На жаль, від алергії вилікуватися неможливо. Досі вченим невідома природа цього захворювання. Якщо ваша імунна система надмірно реагує на будь-який з алергенів, то вам доведеться уживатися з цією проблемою і внести у своє життя певні корективи.

Кращим варіантом захворювання є алергія на який-небудь продукт або тварина. Так ви зможете уникати джерела небезпеки, і вам навіть не потрібно ніяких медикаментів. Наприклад, якщо у вас алергія на ананаси, то виключивши їх свого раціону, ви назавжди позбавите себе від неприємних симптомів. Тут також варто враховувати і перехресну реакцію на алерген. Наприклад, якщо у вас алергія на раків, то, швидше за все, підвищена реакція імунітету буде спостерігатися на всі різновиди (або більшість) ракоподібних.

Набагато складніше з алергією на пилок рослин. У весняний час сховатися від алергену практично неможливо, і тут часто доводиться звертатися за допомогою до лікаря.

Читайте також:  11 несподіваних симптомів алергії, які не можна ігнорувати
У лікаря

На прийомі у лікаря-алерголога постарайтеся якомога чіткіше пояснити свою симптоматику, і найголовніше приблизний час, коли все почалося. У випадку з алергією на квітковий пилок, інформація про час початку захворювання допомагає визначити причинний алерген. Лікарі-алергологи знають про періоди початку цвітіння різних рослин, і зіставивши вашу інформацію з табличними даними, можна з великою часткою ймовірності визначити причинний алерген.

Після того, як потенційні алергени будуть визначені, лікар проводить спеціальні алергологічні проби. Для цього небагато скарифіцирують (дряпається) шкіра, і на місце пошкодження наносяться проби, що представляють собою суміш різних алергенів.

Медикаментозне лікування алергії

Як тільки відбувається контакт людини з алергеном, деякі імунні клітини починають продукувати велику кількість специфічних медіаторів запалення, головним чином – гістаміну. Тому для лікування хворобливої ​​симптоматики при алергії використовуються спеціальні антигістамінні препарати, які блокують гістамінові рецептори, тим самим запобігаючи розвитку запального процесу. Сучасні антигістамінні препарати (третього покоління) мають мало побічних ефектів, і є основними лікарськими засобами, що застосовуються для лікування алергії.

Читайте також:  11 несподіваних симптомів алергії, які не можна ігнорувати

В якості місцевих терапевтичних засобів при кон’юнктивіті і алергічному риніті використовуються гормональні препарати на основі кортикостероїдів. Стероїдні препарати пригнічують синтез і вивільнення медіаторів запалення з клітин імунної системи. А для усунення закладеності носа використовуються протизастійні назальні лікарські препарати.

Специфічна імунотерапія

Специфічна імунотерапія (СІТ) – прогресивний метод лікування алергії, який зводиться до дозованого введення в організм алергіка причинного алергену. За допомогою цієї методики лікування вдається коригувати імунну відповідь хворого і зменшити реактивність імунної системи. Відзначено, що специфічна імунотерапія дозволяє істотно знизити вираженість алергічних симптомів, або навіть повністю усунути прояви захворювання.

Проводиться ЗВТ в зимовий час перед сезоном цвітіння, а якщо симптоми алергії у вас вже почалися, то лікування не ефективно.

Для того, щоб позбутися від сезонної алергії, необхідно завчасно, до початку сезону проводити профілактичну імуно-терапію, щоб це запобігти