Глистяні інвазії – захворювання, які складно діагностуються. Успішність лікування багато в чому залежить від дотримання особистої гігієни. 

Інфекція під маскою

Глисти (або гельмінти) – це черв’яки, які паразитують в організмі тварин, у тому числі і людини. Захворювання, пов’язані з присутністю глистів в організмі називаються гельмінтозами, або глистових інвазій.

Найчастіше людина заражається, спілкуючись з твариною, а також вживаючи погано проварене або просмажене м’ясо.

Підступність глистових інвазій в тому, що ці інфекції часто не діагностуються зовсім. Наприклад, пацієнт може поскаржитися доктору на ГРВІ, шлунково-кишковий розлад, шкірне захворювання і т.д. Лікар призначає відповідне лікування, виходячи зі скарг пацієнта і зовнішніх проявів захворювання, однак досягти стійкого терапевтичного ефекту не вдається. Вся справа в тому, що глисти часто маскуються під виглядом інших захворювань. Найчастіше глисти вражають травний тракт, нервову систему і шкірні покриви. При цьому глисти можуть оселитися в кишечнику (кишкові глистяні інвазії), і також у печінці, мізках, очах, легень, м’язах, суглобах, в крові, на шкірі та інших органах.

На сьогоднішній день розрізняють близько 300 видів гельмінтозів!

Шляхи зараження

Глисти і їх личинки можуть перебувати де завгодно, і підхопити інфекцію не так вже складно, як здається. Гельмінти можуть проникати в організм людини з фруктами, овочами і ягодами. Спочатку на рослини вони попадають з фекалій тварин, якими часто удобрюють родючі землі.

Якщо ви погано проварювати або прожарювати м’ясо, то висока ймовірність виживання в ньому личинок. Також обходьте стороною слабосолену сиру рибу. Особливо це стосується любителів суші. Майте на увазі, що практично вся риба містить в собі глисти, адже в тваринному світі наявність гельмінтів є нормою.

Деякими гельмінтами можна заразитися від домашніх вихованців. Особливо, якщо ви вигулюєте своїх собак біля водойм, і вони часто спілкуються з бездомними собаками.

Фекалії на дорозі – теж потенційна небезпека. Гельмінти можуть прикріпитися до взуття, і так проникнути у ваш будинок.

І, звичайно ж, джерелом гельмінтів є брудні руки. Личинки глистів можна підхопити з брудними грошима, з поручнів в громадському транспорті та з інших предметів.

Проблеми діагностики

глистиГельмінтози – захворювання, які важко діагностуються . Навіть, якщо аналіз калу показує негативний результат, це не означає, що ви не заражені. Такий результат вказує лише на відсутність яєць глистів. Приміром, паразитувати можуть тільки самці, або занадто молоді або старі самки, що виключає наявність яєць паразитів.

Помилковий висновок можна зробити навіть після п’ятикратного аналізу калу! Це пов’язано з тим, що відкладення яєць паразитами відбувається нерегулярно, і на даному етапі яйцекладка відсутня.

Згідно з даними Всесвітньої Організації Охорони здоров’я, аналіз калу дозволяє домогтися лише 5-10% точності в діагностиці глистових інвазій.

Лікування гельмінтозів

При підозрах на глистную інвазію пацієнта направляють до лікаря-паразитолога. Лікар проводить ретельне обстеження, після чого в індивідуальному порядку призначає схему лікування. Тут все залежить від конкретного збудника, віку пацієнта, наявності хронічних захворювань і деяких інших особливостей, які визначають тактику лікування.

Для лікування, зазвичай, призначається курс прийому протипаразитарних препаратів. Як правило, крім цих лікарських засобів, лікар також призначає імуномодулятори, ферменти, гепатопротектори і сорбенти. Такий комплексний підхід прискорює одужання і дозволяє уникнути ряду побічних дій.

“Анальний свербіж може бути симптомом різних захворювань, в тому числі глистової інвазії, хронічного геморою, анальної тріщини, запальних захворювань кишечника та ін”

Сімейний лікар Костянтин Зеленський відзначає, що ефективність лікування багато в чому залежить від дотримання пацієнтом гігієнічних заходів і дієти. – Обов’язково проводіть вдома генеральне прибирання, так як в противному випадку існує ризик повторного зараження відразу ж після того, як пацієнт припинить прийом призначених ліків. Для миття поверхонь використовуйте дезінфікуючі засоби. Потрібно дотримувати особисту гігієну. Білизна, як постільну, так і натільну, потрібно змінювати щодня, при цьому прання слід проводити при температурі 90 градусів, а після чого пропарювати праскою.

В якості дієти лікар рекомендує обмежити вживання молочних продуктів, солодощів та борошняних виробів. А жирну їжу і алкоголь потрібно виключити. Також Костянтин Зеленський радить вилікувати від глистів і своїх домашніх тварин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ГЛИСТИ: СИМПТОМИ

ГЛИСТИ: ЛІКУВАННЯ

НАРОДНІ ЗАСОБИ ВІД ГЛИСТІВ