З глистами можна боротися не тільки за допомогою синтетичних лікарських препаратів, але і за допомогою рослин.

По суті

Глисти (або гельмінти) – паразитарні хробаки, що населяють організми людини, тварин і рослин. Глистові інвазії зустрічаються досить часто, навіть у людей, які пильно стежать за своєю гігієною. Заразитися яйцями глистів можна не тільки через брудні руки, а й вживаючи в їжу заражені продукти.

Щорічно у світі заражаються глистами більше одного мільярда людей. Лікарі-інфекціоністи називають гельмінтоз однією з найбільших проблем людства. Потрапляючи в організм людини, паразити починають активно розмножуватися і споживати поживні речовини, призначені для забезпечення нормального функціонування органів і систем. Крім того, в процесі своєї життєдіяльності глисти виділяють отруйні речовини, які всмоктуються в кров і розносяться по всьому організму. Останнім часом все частіше медики стали говорити про те, що саме паразити (а також бактерії, віруси, грибки і найпростіші) стають основною причиною розвитку безлічі захворювань. Наприклад, такі хвороби, як панкреатит, жовчокам’яна хвороба, бронхіальна астма, атопічний дерматит і навіть цукровий діабет можуть викликатися чужорідними організмами, в тому числі і глистами. Якщо глистяну інвазію довго не лікувати, то з часом виникають проблеми з імунною системою, внаслідок чого розвиваються більш серйозні порушення.

Альтернативне лікування

На сьогоднішній день існують ефективні методи лікування гельмінтозів із застосуванням сильних фармакологічних препаратів. Однак у таких лікарських засобів є ряд побічних ефектів. Тому часто доводиться вдаватися до натуральних глистогінних засобів. Народна медицина володіє досить широким арсеналом протиглистових рослин, які використовуються в лікуванні різних гельмінтозів. Перевага лікарських трав в тому, що вони практично не володіють побічними ефектами, діють м’яко, а крім антипаразитарних речовин в них також містяться біологічно активні речовини, які мають протизапальну, противоалергенну і детоксикаційну дію. У підсумку, лікування фітопрепаратами сприяють відновленню функцій шлунково-кишкового тракту, печінки, нирок, серцево-судинної та імунної систем.

Природа проти глистів

Найчастіше в боротьбі проти гельмінтів використовуються полин, часник, квітки пижма та інші лікарські рослини.

  • Пижма звичайна. Рослина має яскраво виражену глистогінну і протилямбліозну дію. В ефірному маслі пижми міститься речовина туйон, яка надає паралітичну дію на кишкових паразитів. Зокрема, пижма робить згубну дію на гостриків та аскарид. Також в квітках пижми міститься речовина танецітін, яка посилює секрецію травних соків і жовчі. Для приготування противоглистного засобу потрібно залити 1 столову ложку квіток пижми склянкою окропу і настоювати 1 годину, після чого – процідити. Пити настій потрібно три рази на день по 1 столовій ложці за півгодини до прийому їжі.
  • Полин гіркий. Здавна гіркий полин використовують для лікування гельмінтозів. Трава ефективна щодо стрічкових глистів, аскарид і лямблій, а також щодо безлічі мікроорганізмів. Для лікування застосовується спиртова настоянка полину, яка приймається в дозі 20 крапель тричі на день за півгодини до їжі.
  • Гранат. Ефективним засобом від глистів є гранат, за допомогою якого можна позбутися круглих та стрічкових черв’яків. Подрібнену кірку 1 граната потрібно заварити в 750 мл води, після чого випити в три прийомі протягом наступних 1,5 годин. У цей час не можна приймати їжу. Через 4 години після останнього прийому відвару потрібно випити проносне.
  • Насіння гарбуза. Очищене насіння гарбуза із зеленою шкіркою відмінно справляються з гельмінтозами. Для цього їх потрібно регулярно їсти протягом 2-х тижнів.
  • Часник. У часнику містяться ефірні масла і фітонциди, які володіють сильною глистогінною дією. Особливо часник ефективний проти круглих черв’яків (наприклад, при аскаридозі), крім того часник запобігає розвитку гнильних процесів в кишечнику.
  • Волоський горіх. Ефективним протиглистовим засобом є настій з околоплодників волоських горіхів. А завдяки біологічно активним речовинам, які містяться у волоському горісі нормалізуються обмінні процеси, зокрема настоянка покращує діяльність шлунково-кишкового тракту і благотворно впливає на щитовидну залозу.

У боротьбі з глистами також широко застосовується ріпчаста цибуля, гвоздика, кропива, лопух, кульбаба та інші рослинні засоби. Крім прийому всередину, також практикуються і клізми, особливо в боротьбі з гостриками, які часто мешкають у прямій кишці. Проте ні в якому разі не практикуйте самолікування. Обов’язково консультуйтеся з лікарем, перед тим, як братися за справу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ГЛИСТИ: СИМПТОМИ

ГЛИСТИ: ЛІКУВАННЯ