Все більше колег, повертаючись з відпустки скаржаться на те, що підхопили в воді якусь болячку. Більшість з них відбулися нудотою, діареєю, легким переляком і зіпсованим настроєм. Але хто б міг подумати, що щорічно в світі від збудників інфекційних захворювань, що передаються через воду, гине два мільйони людей. Зрозуміло, більшість з них – жителі країн, де дефіцит води відчутніший, ніж дефіцит грошей. І все ж, навіть мешканцям розвинених країн з налагодженими системами водопостачання не обов’язково їхати на море або купатися в річці, щоб опинитися в зоні ризику зараження.

Старий водогін, відсутність фільтрів для води, нехтування правилами безпечного відпочинку біля водойм, ігнорування попереджень санітарно-епідеміологічних установ, недотримання правил особистої гігієни і обробки продуктів … список стоп-факторів можна продовжувати довго. Так які захворювання (крім вищезгаданого розладу шлунка) передаються через воду? Ворогів треба знати в обличчя, а ось і сімка найпоширеніших з них.

Аскаридоз

Аскаридоз – паразит аскарида може потрапити в кишечник разом з прохолоджуваним річним напоєм, приготованим на нефільтрованій воді, і мігрувати на інші органи. При цьому спостерігається загальна алергізація організму, особливо небезпечна для дітей.

Мікроби в воді

Ботулізм

Ботулізм – це одне з найнебезпечніших інфекційних захворювань, що вражають нервову систему і викликають параліч. Бактерії або спори клостридії можуть потрапити в організм через недостатньо оброблені продукти харчування з вмістом високоактивних нейротоксинів, вони можуть перебувати в т.ч. і в воді.

бактерії у воді

Анемія

Мало хто знає, що недокрів’я може викликатися отруєнням свинцевими відходами, що знаходяться в неочищеній воді. Першими ознаками цього типу анемії є темно-сині лінії на яснах, різкі болі в животі і нудота.

інфекції у воді

Холера

Якщо вам захотілося екзотичної відпустки країнами Африки або Південної Америки, вам варто потурбуватися про якість використовуваної води. Бактерія, що викликає холеру, може потрапити навіть в очищену воду через відсутність адекватних систем каналізації.

захворювання передаються через воду

Тиф

Тиф – збірна назва цілого ряду інфекційних захворювань, які викликають інтоксикацію організму і загрожують порушеннями психіки. Деякі збудники тифу відмінно себе почувають і розмножуються у воді.

небезпека в воді

Кампілобактеріоз

Кампілобактеріоз (віброз) – гостра кишкова інфекція, що викликає загальну інтоксикацію організму. Серотипи кампілобактера – збудники віброза передаються тваринами, яким так часто дозволяють прохолоджуватися в водоймах разом з людьми.

інфекція в воді

Флюороз

Флюороз – це хронічне захворювання може виникнути в результаті тривалого вживання води з високим вмістом фтору. Контролювати рівень його концентрації повинні відповідні служби в відповідність санітарним нормам.

кишкова паличка у воді

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ СКЛЯНКИ ВОДИ НАТЩЕСЕРЦЕ

ЯК ПРАВИЛЬНО ПИТИ ВОДУ?