Кілька десятків років тому манна каша вважалася одним з найкращих елементів дитячого харчування. Адже вона так ситна, а крім того, має ідеальну консистенцію в готовому вигляді. Дітки, вирощені на цій кашкці, відрізнялися своєю вгодованістю і радували око своїх батьків, та й усіх оточуючих теж. Однак у наш час у манки з’явилося багато противників. Педіатри та дієтологи не радять використовувати цю кашу в якості першого прикорму для дитини, через що велика кількість молодих мам зовсім відмовляються від її застосування.

Наскільки це виправдано?

Давайте розберемося. Не всім відомо, що манна крупа є продуктом, одержуваним внаслідок використання технології грубого перемолу пшеничних зерен. Манка може проводитися з пшениці як твердих, так і м’яких сортів. Буває також, що для її виготовлення використовують суміш різних сортів пшениці. Чим манна каша шкідлива? Справа в тому, що манна каша, як і ряд інших круп, таких як овес, пшоно, ячмінь, відрізняється підвищеним вмістом мукополісахаридів під назвою гліодін. Ця речовина здатна викликати омертвіння ворсинок кишечника, за допомогою яких організм людини збагачується поживними речовинами, що містяться в їжі. Крім цього, манка містить фітин. Цей компонент, потрапляючи в дитячий організм, служить справжнім бар’єром для засвоєння кальцію і вітаміну D. Крім того, манна крупа робить негативний вплив на здатність організму засвоювати залізо. Внаслідок цього, часте вживання манки маленькими дітьми може привести до всіляких розладів в роботі шлунково-кишкового тракту, розвитку рахіту, схильності до частих застуд.

Читайте також:  Загроза красі: 6 найгірших продуктів для шкіри, які викликають прищі та зморшки

Та й взагалі діткам, які не досягли однорічного віку, вуглеводна їжа швидше шкідлива, ніж корисна. Зважаючи на це в їх раціон не рекомендується включати велику кількість цукерок, печива, солодощів, винограду, а також і деяких видів каш, в тому числі манної.
 
У чому користь манної каші?

Однак, незважаючи на всі свої недоліки, манна каша залишається просто чудовим дієтичним продуктом. До того ж вона багата природними поживними компонентами, білками, мінералами, вітамінами і крохмалем – складним вуглеводним складовим, який повільно розщеплюється організмом на моносахариди, і внаслідок цього призводить до тривалого почуття насичення і є безцінним джерелом енергії. А адже енергія так необхідна нашим активним карапузам для їх правильного розумового і фізичного розвитку.

Читайте також:  Вчені з'ясували, що довжина пальців асоціюється із «довголіттям»

Та й вітаміни, що містяться в манці, максимально зберігаються в її складі і практично не випаровуються в процесі приготування, адже час, необхідний для теплової обробки манної крупи, набагато менший в порівнянні з іншими кашами. До того ж, завдяки пониженому вмісту в манці харчових волокон, вона легко засвоюється і, просуваючись по кишечнику, створює вздовж нього м’який обволікаючий прошарок. Зважаючи на ці властивості манна каша рекомендована до вживання для людей, які страждають від захворювань шлунково-кишкового тракту. Отже, які ж з усього вищесказаного напрошуються висновки?

Манна каша дійсно більше шкідлива, ніж корисна для дітей у віці до року. Однак за рік у дітей вже достатньо розвивається шлунково-кишковий тракт для того, щоб бути в змозі впоратися з такою важкою вуглеводною їжею. І все ж малюкам від року до трьох рекомендується вживати манку в своєму раціоні суворо дозовано, наприклад, не частіше одного-двох разів на тиждень. Чим старшими стають діти, тим більше і частіше їм можна і потрібно їсти манну кашу, адже вона є цінним джерелом енергії і корисних мікроелементів, насичення якими так необхідно юному зростаючому організму.

Читайте також:  Симптоми раку яєчників: 5 «тихих» ознак раку яєчників, які часто не беруть до уваги

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ ВІВСЯНОЇ КАШІ

ЦІЛЮЩА КОРИСТЬ ГРЕЧКИ

ВІТАМІННИЙ СНІДАНОК ДЛЯ МАЛЮКА