Виявляється, мед зовсім не є таким джерелом для здоров’я, як це багатьом здається. І перед тим, як кожен день їсти мед на сніданок, треба гарненько подумати.

У меду репутація виключно корисного для здоров’я продукту. Стародавні греки вважали, що мед сприяє розвитку поетичних талантів і мудрості, оскільки він доставлений на землю богами. У сучасний час мед величався як здорова альтернатива цукру, а також називався продуктом, який зміцнює здоров’я в цілому. Нарешті, медом радять лікувати різні болячки, починаючи від болю в горлі і до бактеріальних інфекцій і навіть безпліддя. Багато вважають при цьому, що тільки в сирому меді містяться всі ці виняткові переваги для здоров’я, Саме тому ринок продажу меду постійно зростає. Однак картинка в реальності зовсім не така райдужна.

Почнемо з того, що мед набагато солодший за цукор і набагато калорійніший. З урахуванням епідемія ожиріння, яка охопила людство, замінювати цукор медом було б верхом необачності. Навіть якщо ми будемо класти менше меду, то все одно отримаємо більше калорій, ніж при обсязі цукру, що викликає таку ж насолоду того або іншого продукту. Звісно, мед містить більше мінералів, які дуже красиво виглядають на етикетці, але в реальності їх там мізерна кількість, і ніякого впливу на здоров’я вони не надають.

Дійсно, мед може допомогти від болю в горлі і при кашлі, однак його ефект не вище, ніж у більшості сиропів для кашлю. Мед не робить ніякого впливу на репродуктивну систему, як показують дослідження. Нарешті, цей продукт дійсно може боротися з певними бактеріями. Однак для цього потрібно купувати екзотичний і відсутній в Україні малайзійський мед дерева Tualang або різновид меду під назвою Makuna. У всіх інших сортів меду ніяких антибактеріальних властивостей виявлено поки не було.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ МЕДУ

МЕД АБО ЦУКОР: ЧИ ДІЙСНО МЕД КОРИСНІШИЙ?

Джерело: МедікФорум