Програма тренувань Х’ю Джекмана для підготовки до зйомок у фільмах «Люди Ікс», «Ван Хельсинг» і «Жива сталь». Поради актора, як набрати 15 кг м’язів.

Х’ю Джекман (Hugh Jackman)

Дата народження: 12 жовтня 1968

Зріст: 189 см

Вага: 85-100 кг

Кращі фільми: «Люди Ікс» (X-Men), «Люди Ікс: Росомаха» (X-Men Origins: Wolverine), «Жива сталь» (Real Steel), «Престиж» (The Prestige), «Ван Хельсинг» ( Van Helsing).

Як тренуються зірки?

Дон Скотт, персональний тренер Х’ю Джекмана, що займається з ним більше трьох років, описує свого клієнта як справжнього фаната силових тренувань. За його словами, Хью з радістю тренується навіть перед 14-годинним робочим днем на знімальному майданчику.

Готуючись до зйомок у фільмі «Фонтан», Х’ю займався йогою кожен день протягом року. А для того, щоб виглядати «сухим» у фільмі «Жива сталь» він тренувався з серцевим монітором, стежачи, щоб пульс не опускався нижче 140 ударів на хвилину.

Мотивація для супергероя

В інтерв’ю Хью часто говорить про те, що тренування для нього не більше, ніж робота. Він зізнається, що не відноситься до числа тих, хто дійсно ними насолоджується, і якби його воля, він скоріше б плавав в океані, ніж монотонно піднімав залізо в спортзалі.

Для того, щоб зіграти роль супергероя-Росомахи, або колишнього боксера Чарлі Кентон в «Живій сталі», йому доводилося набирати по 10-15 кг. м’язів. З іншого боку, двадцять мільйонів доларів за роль цілком варті того, щоб потрудитися.

Зйомки у фільмі «Жива сталь»

Х'ю Джекман

Підготовка до ролі у фільмі «Жива сталь» зайняла майже рік – Джекману довелося не тільки набрати м’язову масу, але й розучити боксерські руху. З ним займався колишній чемпіон у середній ваговій категорії Майкл Олажід мл., а так само сам Шугар Рей Леонард.

Головним завданням Леонарда було надання техніку актора штрихів, які говорять про те, що він – ветеран боксу. Перше, на що він радив Х’ю звертати увагу – це зоровий контакт з противником, і емоції, які цей контакт передає.

Х’ю Джекман в молодості

Інший тренер актора, Майк Райн, з яким Х’ю займався більше 20 років, і який готував його до зйомок в «Людях Ікс» та «Ван Хельсинг», розповідає про те, яким Джекман був у молодості: «Він був дуже худим, і ми навіть звали його курчачі ніжки ».

Райн вважає, що краще всього тренуватися рано вранці – це дозволяє віддаватися тренуванню повністю, так як голова ще не забита проблемами і сторонніми думками. Він стверджує, що вечірні і денні тренування набагато менш ефективні.

Програма тренувань Х’ю Джекмана

Звичайне тренування Джекмана займає 90 хвилин, включаючи 10 хвилин розминки і 20 хвилин заминки. В якості розігріву перед тренуванням використовується біг і вправи з вагою тіла, в якості заминки – вищезгаданий біг або плавання.

Райн вірить у те, що базові вправи працюють краще всього. Крім того, корисне опрацювання рухів під різним кутом, з різною швидкістю і різною інтенсивністю – одну й ту ж програму можна виконати абсолютно по-іншому, трохи змінивши темп.

Х'ю Джекман

Суперсети і робота до відмови

Ключовим моментом у зростанні м’язів тренер актора називає роботу до відмови. Саме тому Х’ю поєднує в суперсеті базові й ізолюючі вправи (наприклад, жим лежачи та відомості в тренажері), виконуючи останні повтори за допомогою тренера.

Тренування Х’ю Джекмана розділені на сесії для різних груп м’язів: в понеділок – груди і трицепс, у вівторок – ноги, в четвер – спина і біцепс, у п’ятницю – плечі і прес. Завжди виконуються одне базове і три ізолюючих вправи суперсетом.

Дієта і спортивні добавки Джекмана

Посилено тренуючись для збільшення м’язової маси, Х’ю ділить свій денний раціон на шість або навіть сім порцій на добу. Його тренер вважає, що їсти часто, але маленькими порціями, набагато правильніше і корисніше, ніж рідко, але великими.

Крім того, особливу увагу актор приділяє одержанню достатньої кількості білка з натуральних продуктів, використовуючи протеїнові коктейлі лише після тренування. В якості вечірнього, «повільного», білка, він використовує звичайний сир.

Успіх тренувань Х’ю Джекмана будується на базових вправах, повній віддачі на тренуваннях і повноцінному білковому раціону. Поєднання цих трьох елементів дозволяє акторові набирати по 10-15 кілограмів м’язів при підготовці до ролі супергероїв.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ТРЕНУВАННЯ СИЛЬВЕСТРА СТАЛЛОНЕ

ТРЕНУВАННЯ БРЕДА ПІТТА

ТРЕНУВАННЯ ДЖЕРАРДА БАТЛЕРА