Вам здається, що основний урожай вже давно зібраний, але не варто упускати дуже корисні осінні ягоди.

Шипшину збирають протягом усього літа, але в багатьох регіонах вона дозріває тільки зараз. Це дуже корисна ягода, в якій величезна кількість вітаміну С – набагато більше, ніж у лимоні або будь-яких інших цитрусових. Крім того, шипшина дуже благотворно впливає на серцево-судинну систему, підвищує рівень гемоглобіну, знижує тиск.

Сама по собі шипшина не дуже смачна, а її плоди досить жорсткі. Тому її найчастіше використовують для виготовлення відварів або варення. Сушені плоди довго зберігаються і ви зможете заварювати з ними чай до наступного літа.

Ще одна корисна осіння ягода – кизил. Її збирають прямо перед першими заморозками і найчастіше використовують для компотів або джему. Кизил, як і Шипшина, дуже багатий вітаміном С, але також в цій ягоді багато заліза, фітоцидів, антиоксидантів і органічних кислот. Ягоди мають безліч корисних властивостей, а особливо їх рекомендують при діабеті і хворобах серцево-судинної системи.

Червоні і соковиті ягідки калини рідко використовуються в кулінарії, так як часто ягода не встигає дозріти і тому залишається теркою і гіркуватою на смак. Але калина дуже багата корисними речовинами і недооцінювати її не варто. Вона прекрасно підійде для компотів, варення, а також маринадів для м’яса.

Ближче до середини жовтня дозріває чорноплідна горобина. Як і інші ягоди, про які ми сьогодні говорили, вона неймовірно корисна. Чорноплідну горобину радять вживати обов’язково замість з шкіркою, а не у вигляді соку, так як саме в шкірці міститься більшість корисних речовин. Але і сік чорноплідки принесе вам багато користі, зокрема, допоможе боротися з підвищеним тиском, нормалізувати рівень цукру і холестерину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
10 НАЙКОРИСНІШИХ ОСІННІХ ПРОДУКТІВ

ЯКІ ВІТАМІНИ ПОЛІПШАТЬ САМОПОЧУТТЯ ВОСЕНИ