За короткий термін перетворитися з пампушки в стройняшку не вийде. Але прибрати живіт за два тижні цілком реально, якщо виконувати певні правила.

Багато жінок не з чуток знають, як легко з’являється зайвий жирок на животі, і як важко потім від нього позбавитися. Але як бути, якщо до важливої ​​події або до відпустки залишилося мало часу, а випираючий живіт псує і наряд, і зовнішній вигляд? Поліпшити фігуру і прибрати живіт за два тижні можливо за допомогою дієти і спеціальних вправ.

Великий живіт не тільки через жир

Щоб обрати найефективнішу тактику боротьби з випираючим животом, пропонуємо розібратися в причинах цієї проблеми. У багатьох випадках живіт стає опуклим через зайвий жир. Він накопичується як результат надмірного харчування і недостатньої витрати енергії. Інша поширена причина випирання живота – слабкість м’язів через недостатнє навантаження. Крім того, «зайвий живіт» може бути здуттям внаслідок нездорового харчування.

Міняємо харчування

Корекція харчування дозволить позбутися жирових накопичень і очистити кишечник. На суворій дієті сидіти не потрібно: просто складайте свій щоденний раціон з урахуванням наступних принципів:

 • Відмовтеся від алкоголю, шоколаду, жирних і смажених страв, фаст-фуду, кондитерських виробів та здоби. Це прості вуглеводи, які запускають процес рясного утворення жиру і стимулюють апетит.
 • Замініть звичайний хліб хлібцями: вони низькокалорійні і багаті клітковиною. Клітковина, подібна до губки, вбирає в себе токсини, що засмічують наш організм, і сприяє виведенню відходів під час випорожнення кишечника.
 • Зробіть акцент на овочі і нежирне м’ясо. Готуйте салати і гарніри з помідорів, огірків, буряка, моркви, селери, болгарського перцю. Картопля, як і солодкі фрукти, краще обмежити. Для м’ясних страв краще використовувати м’ясо курки або індички – це низькокалорійне м’ясо.
 • Обмежте продукти, що викликають здуття живота. Деякі овочі (квасоля, капуста), а також молоко викликають спучування живота. Тому їх бажано обмежити. Такою ж властивістю володіє дріжджова випічка, якої взагалі варто уникати, принаймні, в цей період.
 • Їжте дрібно і часто. Рекомендується розділити прийоми їжі на 5 разів. Порції повинні бути приблизно з кулак.
 • Вживайте білкову їжу. Важливо не просто прибрати жир з живота, а «перетворити» його в м’язи. Зростанню м’язової маси сприяє білок. Тому включіть в свій раціон продукти, багаті білком – м’ясо, яйця, молочні продукти.
Зміцнюємо м’язи живота

Ефективно прибрати живіт за два тижні не вийде без фізичного навантаження. Почніть виконувати вправи для м’язів живота і качати прес. Але робити це потрібно правильно: різке навантаження на м’язи може призвести до збільшення розміру м’язів і зростанню живота. Тому тренування потрібно починати поступово. У перший тиждень виконуйте комплекс з 3-х вправ через день. Повторюйте вправи від 15 до 30 разів для прямих і стільки ж для косих м’язів преса. Щоб виконувати вправи правильно, поперек потрібно щільно притиснути до підлоги, а шия не повинна напружуватися.

Увага: якщо у вас проблеми з хребтом, то деякі вправи вам строго протипоказані. Тому перед початком занять проконсультуйтеся з лікарем.

Пропонуємо вашій увазі кілька вправ для зміцнення м’язів живота:

 1. Ляжте на спину (на килимок), зігніть ноги і поставте ступні на підлогу. Голову підійміть, опустивши підборіддя на груди. Руки розмістіть уздовж тіла і підніміть їх. Правою рукою потягніться до правої п’яти, відриваючи від підлоги плечі й ліву лопатку. Поверніться в початкове положення, не опускаючи голову, і потягніться лівою рукою до лівої п’яти, піднявши плече і праву лопатку. Повторюйте вправу по 4-6 раз в 5 підходів.
 2. Ляжте на спину, зігніть ноги і поставте ступні на підлогу. Зігніть руки і покладіть їх під шию. Піднімаючи ліве коліно, одночасно відірвіть від підлоги голову, плечі і руки, і зробіть рух грудьми назустріч коліну. Опустіться в початкове положення і повторіть підйом в праву сторону. Робіть вправу в 4 підходи по 5 повторень на кожне коліно.
 3. Лягайте на спину, зігніть ноги і опустіть ступні на підлогу. Одну руку покладіть під шию, другу руку витягніть між ніг. Опускаючи голову на груди, піднімайте плечі і лопатки. Тепер тягніться прямою рукою вперед до п’ят. Повторюйте вправу в 4 підходи по 6-8 повторів на кожну руку.
 4. Ляжте на спину, руки і ноги витягніть уздовж тулуба. Поперек і долоні притисніть до підлоги. Підніміть і зігніть ноги і направте коліна до правого плеча. Ступні при цьому повинні бути вище колін. Поставте ноги на підлогу, випрямити їх і повторіть вправу для лівого плеча. Робіть вправу в 4 підходи по 6-8 повторів на кожну сторону.
 5. Ляжте на спину, витягніть руки і ноги вздовж тулуба. Поперек притисніть до підлоги. Підніміть спочатку пряму праву ногу вгору, потім ліву. Потім опустіть праву ногу, а за нею – ліву. Тепер повторіть вправу для лівої «провідної» ноги. Виконуйте вправу в 5 підходів по 10-12 циклів для кожної ноги.

Два тижні – занадто короткий термін, щоб отримати ідеальний прес «з нуля». Але за цей час можна скинути кілька зайвих кілограмів, позбутися набряків і повернути м’язам живота тонус. Завдяки цьому ваші форми зміняться на краще.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ПРАВИЛЬНО КАЧАТИ ПРЕС?

ПРЕС В ДОМАШНІХ УМОВАХ

ОГЛЯД ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ І СПОСОБІВ СХУДНЕННЯ