Злоякісні пухлини товстого кишечника і прямої кишки часто об’єднують під загальною назвою колоректальний рак.

Рак, що спочатку виник в товстому кишечнику, називається раком товстого кишечника. Пухлина, яка спочатку виникла в прямій кишці, називається раком прямої кишки або ректальним раком.

Рак товстої і прямої кишки виникає при переродженні і неконтрольованому рості деяких клітин цих органів, що призводить до виникнення злоякісної пухлини, тобто раку.

Злоякісні пухлини товстого кишечника і прямої кишки часто об’єднують під загальною назвою колоректальний рак.

Симптоми колоректального раку

На жаль, на ранніх стадіях цей вид раку розвивається безсимптомно. Тим не менше, існують деякі ознаки, на які слід звертати особливу увагу:

  • Зміна звичного стереотипу спорожнення кишечника, включаючи появу запорів і проносів, відчуття неповного випорожнення кишечника, необхідність термінового спорожнення кишечника, болі в прямій кишці і кровотечі з прямої кишки.
  • Темні сліди крові в калі, довгий тонкий «олівцевий» зовнішній вигляд калових мас.
  • Відчуття дискомфорту і розпирання в кишечнику.
  • Нез’ясовна нудота, втрата апетиту, різка втрата ваги
  • Тазові болі, зазвичай з’являються вже на більш пізніх стадіях розвитку пухлини.
Лікування

Тактику лікування колоректального раку визначає тільки лікар.

Лікування може включати в себе:

  • Хірургічне лікування. Оперативне видалення – найбільш ефективний метод лікування локальних пухлин. Дуже маленькі пухлини на початкових стадіях захворювання можуть бути видалені вже при колоноскопії. У переважній більшості випадків видалення пухлини проводиться разом з навколишніми тканинами і лімфатичними вузлами за допомогою лапароскопічної хірургії або операції на відкритому кишечнику.
  • Хіміотерапія. Як правило, при проведенні хіміотерапії використовується комбінація декількох препаратів, які пригнічують ріст і знищують ракові клітини. Зазвичай використовується не один, а комбінація різних препаратів. Крім внутрішньовенного введення може використовуватися введення хіміопрепаратів в печінку, якщо ракова пухлина поширилася і на неї.
  • Променева терапія – це знищення ракових клітин за допомогою іонізуючого випромінювання. При пухлинах прямої кишки променеву терапію часто проводять одночасно з хіміотерапією для знищення ракових клітин, що залишилися в організмі після оперативного лікування.
  • Імунотерапія або біологічна терапія – порівняно новий метод лікування колоректального раку, який заснований на використанні власного імунітету пацієнта для боротьби з раком.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
РАК ЛЕГЕНІВ

РАК ПЕЧІНКИ

РАК КІСТКИ