Хіміотерапія пригнічує імунну систему і сприяє розвитку інфекцій. Дізнайтеся, як цього можна уникнути!

Хіміотерапія крім ракових клітин руйнує і нормальні клітини організму, які захищають його від бактерій і вірусів.

«Більшість хіміопрепаратів пригнічують активність кісткового мозку», – говорить С.Я. Шібата, доцент кафедри онкології, – «медичні препарати призводять до зниження утворення червоних кров’яних тілець (еритроцитів), що призводить до анемії, а також, білих кров’яних тілець (лейкоцитів), що веде до пригнічення імунної системи і зниження здатності протистояти інфекціям».

8 простих порад допоможуть вам уберегти себе від інфекції після хіміотерапії:

Регулярно мийте руки, особливо до і після прийому їжі, після перебування у ванній, а також після контакту з тваринами і дітьми. Лікарі рекомендують милити руки в теплій воді не менше 20 секунд.

Дотримуйтеся здорової і збалансованої дієти. Якщо після проведення хіміотерапії вас турбує анорексія (відсутність апетиту) і / або нудота, які супроводжуються втратою маси тіла, необхідно проконсультуватися з лікарем з приводу підбору оптимальної дієти, яка забезпечить достатню кількість калорій і білка, особливо важливого для імунної системи в боротьбі з інфекціями. Також лікарі настійно рекомендують вживати достатню кількість вітамінів і мінералів.

Дотримуйтесь правил при приготуванні їжі. Їжа повинна готуватися згідно всім санітарним правилам обробки продуктів, яка дозволяє знищити мікроорганізми. Намагайтеся максимально обмежити контакт продуктів з кухонними предметами, у тому числі з обробними дошками і іншими приладами, за допомогою яких обробляється сире м’ясо. Особливо ретельно і ізольовано необхідно обробляти сиру рибу, морепродукти, м’ясо і яйця.

Ретельно доглядайте за зубами і яснами. Зуби необхідно чистити після кожного прийому їжі, а також перед сном м’якою щіткою, щоб уникнути поранення слизових оболонок. Зубною ниткою також необхідно користуватися з обережністю, щоб уникнути пошкодження слизової оболонки ротової порожнини.

Доглядайте за шкірою. Слідкуйте за гігієною шкірних покривів. Шкіра повинна бути зволожена, оскільки її сухість призводить до появи мікротріщин, що сприяє розвитку інфекцій. Намагайтеся максимально уберегти шкіру від будь-яких ушкоджень.

Дотримуйтесь особистої гігієни. Приймайте теплу ванну або душ щодня. Після відвідування туалету область анального отвору повинна бути акуратно вимита. У разі розвитку геморою, про це необхідно повідомити лікаря.

Уникайте контактів з хворими людьми. Оскільки хіміотерапія пригнічує імунну систему організму, дуже важливо намагатися уникати контактів з людьми, хворими застудою, грипом, вітрянкою, кір, а також іншими інфекційними захворюваннями. Також рекомендується уникати людей, які недавно отримали вакцинацію «живими» вакцинами, наприклад, від вітрянки або поліомієліту.

Уникайте травм і пошкоджень. Працюючи в саду, користуйтеся рукавичками, будьте обережні з гострими предметами; голіться електробритвою. У разі пошкодження обов’язково обробіть рану теплою водою і антисептиком; чим швидше ви це зробите, тим краще.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВІДНОВЛЕННЯ ПІСЛЯ ХІМІОТЕРАПІЇ

ХІМІОТЕРАПІЯ: ПИТАННЯ ЯКІ ЧАСТО ЗАДАЮТЬСЯ

ВИПАДАННЯ ВОЛОССЯ ПРИ ХІМІОТЕРАПІЇ