Відпустка по догляду за дитиною сучасних мам – це майданчик для реалізації можливостей. Саме зараз ви відчуваєте себе здатною на подвиги і реалізацію проектів, яких від вас ніхто не очікував. Гаразд, без пафосу: вам просто потрібні гроші. Дистанційна робота – це відмінна можливість для молодої мами принести в сімейний бюджет хороший дохід.

Якою би привабливою не здавалася перспектива хорошого заробітку в декреті, ставши на шлях фрілансера, жінка стикається з безліччю проблем. Необхідність працювати, коли увага в основному зосереджена на дітях, створює емоційне напруження, і нездорову атмосферу в сім’ї. Як організувати свою віддалену роботу так, щоб вона приносила виключно користь вашим дітям і не ускладнювала відносин з чоловіком?

Коли мамі працювати

Це ключове питання, відповідь на яке підкажуть діти. Як правило, робота фрілансера приваблива для жінок з маленькими дітьми: є можливість не випускати малюків з поля зору, не зв’язуватися з нянею. Не будемо розглядати варіант з чарівними бабусями, які можуть брати до себе онуків на цілий день або гуляти з ними кілька годин поспіль. Якщо у вас є така бабуся, то питання «Як працювати з дому з дітьми» швидше за все для вас не актуальне. Отже, як поєднати роботу і дітей-дошкільнят.

Організувати режим дня погодок або близнюків простіше: у них схожі потреби, тому будуть прокидатися і засинати приблизно в один час, одночасно їсти. Але якщо різниця у віці дітей 3-4 роки, в цьому теж є свої плюси: легше організувати їх дозвілля. Часто в цьому випадку старша дитина вже може зайняти себе сама і навіть придумати заняття молодшому. Опустимо наслідки дитячих експериментів в будинку.

робота з дому з дітьми

Дистанційна робота ідеально вписується в графік мами дитини до року. У цей час діти часто сплять два рази в день, а спеціально готувати їжу їм не потрібно. Навесні і влітку працювати з маленькою дитиною можна, навіть гуляючи на вулиці, коли він спить в колясці. У вас обов’язково повинна бути улюблена лавочка Wifi в парку.

Читайте також:  Як змусити себе відпочити, якщо голова зайнята роботою: поради психолога

Але в будь-якому випадку основна частина роботи у вас буде на час дитячого сну: нічного або денного. Вдало, що у дітей, які не ходять до дитячого садка, найчастіше немає звички рано прокидатися. Тому ранкові години можна повністю присвятити роботі: це найпродуктивніший час. Обміркуйте і закріпіть письмово в цей час ключові моменти роботи: наприклад, знайдіть потрібну інформацію і розберіться зі складнощами перекладу, зробіть необхідні розрахунки і перевірте їх. Протягом дня бути уважною на 100% вже не вийде.

Якщо ж ваша дитина все ж жайворонок, ранкова робота відпадає, але є інший бонус: вже до 12-00, в крайньому випадку до першої години дня, ваше чадо захоче спати. Ви до цього часу вже бадьорі, і можете приступати до вирішення робочих питань.

Як залишатися доступною для дітей

Основним етапом тайм-менеджменту є складання плану. Якщо можливо, складіть план дня ще ввечері напередодні. В ідеалі – у вас повинен бути план розписаних завдань на тиждень: це і є ключ до того, як бути з дітьми саме тоді, коли ви їм потрібні. Всі завдання, які можна робити заздалегідь і поступово, робіть в оптимальний для роботи час. Так, доведеться витрачати щодня пару годин після 22-00 – якщо вам вдається укласти до цього часу дітей спати. І у вас ще є ранок, пам’ятаєте?

Обов’язково вкажіть в розклад дня обідню перерву і прогулянку з дітьми. Прогулянка – це хворобливий момент, так як забирає час, корисний для роботи. Багато мам, які працюють з дому, відмовляються від неї. Але навіть вам після короткої півгодинної прогулянки вдень буде простіше продовжити сидіти за комп’ютером, а діти швидше і міцніше заснуть.

Читайте також:  Як змусити себе відпочити, якщо голова зайнята роботою: поради психолога

Гуляти вдень більше півгодини не обов’язково, залиште основну прогулянку на вечір для тата. Свіже повітря в добре провітрюваній квартирі є завжди, а вітамін D встигне виробитися вже в перші хвилини на сонечку. Звичайно, якщо ви підете на дитячий майданчик, то забрати малюків з гойдалки або з пісочниці буде практично неможливо. Не ускладнюйте собі життя: регулярно гуляйте навколо будинку, на пустирі, в парку – там, куди не потрібно довго йти і де менше спокус. Візьміть на вулицю м’яч, мильні бульбашки, скакалки або збільшувальне скло для нових відкриттів, покажіть дітям, як можна весело проводити час разом. Це буде по-справжньому якісна прогулянка. Разом зі зборами ви витратите одну годину.

Дивитися онлайн Що таке тайм менеджмент

Геть почуття провини!

Можете видихнути: ідеальних мам не буває. Ви можете бути хорошою, і це буде ідеально для ваших дітей.

Почуття провини у жінок, які працюють віддалено з дому, часто заважає радіти тому, що у них є. Мами відчувають себе винними перед дітьми, тому що не можуть приділити їм весь свій час, зриваються і підвищують голос. Прийміть факт, що ви жива людина, а робота з дому з дітьми дуже стомлює. Але ви також мама, і від вашого психологічного благополуччя зараз залежить благополуччя ваших дітей.

Якщо дитина дивиться мультфільми, коли ви працюєте – це чудово. Поставте собі будильник, і вимкніть мультфільми через 40 хвилин. У цей період ви можете спокійно зайнятися роботою. Після того, як дитина поїсть і трохи пограє, ви можете включити продовження. Щоб позбутися від почуття, що ви робите щось не так, знайдіть для дитини розвиваючі та пізнавальні мультфільми, передачі про життя тварин.

Читайте також:  Як змусити себе відпочити, якщо голова зайнята роботою: поради психолога

Домашню роботу справедливо буде поділити з чоловіком. Навіть якщо у вас залишиться лише приготування їжі – не хвилюйтеся. Так, тепер буде помітно, що будинком займаєтеся не ви, але у вас звільниться час, щоб поспілкуватися з дітьми або попрацювати.

Завжди обговорюйте терміни і обсяг роботи з роботодавцем. Так ви будете знати, як планувати день, що значно знизить кількість приводів для стресу. Вибирайте ту сферу, де ви впевнено себе почуваєте і яка максимально наближена до вашої основної спеціальності. Так ви не будете повністю втрачати кваліфікацію, і впоратися з роботою буде простіше.

Час тільки для малюків

Кожен день у вас обов’язково повинен бути час, коли ви зайняті тільки дітьми, і не відволікаєтеся. Приділіть основну увагу тілесному контакту: обіймайте своїх дітей, коли говорите з ними, гладьте по голові, цілуйте. Вимкніть комп’ютер і приберіть в сторону смартфон. Не дивіться телевізор і комп’ютер, не розмовляйте в цей час з чоловіком: важливий контакт очей і ваша повна увага на дітях. Така щоденна практика по 20-30 хвилин два-три рази на день багато дасть дітям і принесе спокій в будинок протягом дня. Як тільки малюки зрозуміють, що мама все ж доступна, все так же хоче з ними грати, цікавиться ними щиро – вони будуть легше йти на поступки в напружені для вас робочі години.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
МАТЕРІАЛЬНЕ СТАНОВИЩЕ СІМ’Ї: ЧИ ВПЛИВАЄ ВОНО НА ПСИХІКУ

ЗДОРОВ’Я І ПСИХОЛОГІЧНИЙ КЛІМАТ У СІМ’Ї

10 СЕКРЕТІВ ІДЕАЛЬНОГО ШЛЮБУ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News