Відпустка по догляду за дитиною сучасних мам – це майданчик для реалізації можливостей. Саме зараз ви відчуваєте себе здатною на подвиги і реалізацію проектів, яких від вас ніхто не очікував. Гаразд, без пафосу: вам просто потрібні гроші. Дистанційна робота – це відмінна можливість для молодої мами принести в сімейний бюджет хороший дохід.

Якою би привабливою не здавалася перспектива хорошого заробітку в декреті, ставши на шлях фрілансера, жінка стикається з безліччю проблем. Необхідність працювати, коли увага в основному зосереджена на дітях, створює емоційне напруження, і нездорову атмосферу в сім’ї. Як організувати свою віддалену роботу так, щоб вона приносила виключно користь вашим дітям і не ускладнювала відносин з чоловіком?

Коли мамі працювати

Це ключове питання, відповідь на яке підкажуть діти. Як правило, робота фрілансера приваблива для жінок з маленькими дітьми: є можливість не випускати малюків з поля зору, не зв’язуватися з нянею. Не будемо розглядати варіант з чарівними бабусями, які можуть брати до себе онуків на цілий день або гуляти з ними кілька годин поспіль. Якщо у вас є така бабуся, то питання «Як працювати з дому з дітьми» швидше за все для вас не актуальне. Отже, як поєднати роботу і дітей-дошкільнят.

Організувати режим дня погодок або близнюків простіше: у них схожі потреби, тому будуть прокидатися і засинати приблизно в один час, одночасно їсти. Але якщо різниця у віці дітей 3-4 роки, в цьому теж є свої плюси: легше організувати їх дозвілля. Часто в цьому випадку старша дитина вже може зайняти себе сама і навіть придумати заняття молодшому. Опустимо наслідки дитячих експериментів в будинку.

робота з дому з дітьми

Дистанційна робота ідеально вписується в графік мами дитини до року. У цей час діти часто сплять два рази в день, а спеціально готувати їжу їм не потрібно. Навесні і влітку працювати з маленькою дитиною можна, навіть гуляючи на вулиці, коли він спить в колясці. У вас обов’язково повинна бути улюблена лавочка Wifi в парку.

Але в будь-якому випадку основна частина роботи у вас буде на час дитячого сну: нічного або денного. Вдало, що у дітей, які не ходять до дитячого садка, найчастіше немає звички рано прокидатися. Тому ранкові години можна повністю присвятити роботі: це найпродуктивніший час. Обміркуйте і закріпіть письмово в цей час ключові моменти роботи: наприклад, знайдіть потрібну інформацію і розберіться зі складнощами перекладу, зробіть необхідні розрахунки і перевірте їх. Протягом дня бути уважною на 100% вже не вийде.

Якщо ж ваша дитина все ж жайворонок, ранкова робота відпадає, але є інший бонус: вже до 12-00, в крайньому випадку до першої години дня, ваше чадо захоче спати. Ви до цього часу вже бадьорі, і можете приступати до вирішення робочих питань.

Як залишатися доступною для дітей

Основним етапом тайм-менеджменту є складання плану. Якщо можливо, складіть план дня ще ввечері напередодні. В ідеалі – у вас повинен бути план розписаних завдань на тиждень: це і є ключ до того, як бути з дітьми саме тоді, коли ви їм потрібні. Всі завдання, які можна робити заздалегідь і поступово, робіть в оптимальний для роботи час. Так, доведеться витрачати щодня пару годин після 22-00 – якщо вам вдається укласти до цього часу дітей спати. І у вас ще є ранок, пам’ятаєте?

Обов’язково вкажіть в розклад дня обідню перерву і прогулянку з дітьми. Прогулянка – це хворобливий момент, так як забирає час, корисний для роботи. Багато мам, які працюють з дому, відмовляються від неї. Але навіть вам після короткої півгодинної прогулянки вдень буде простіше продовжити сидіти за комп’ютером, а діти швидше і міцніше заснуть.

Гуляти вдень більше півгодини не обов’язково, залиште основну прогулянку на вечір для тата. Свіже повітря в добре провітрюваній квартирі є завжди, а вітамін D встигне виробитися вже в перші хвилини на сонечку. Звичайно, якщо ви підете на дитячий майданчик, то забрати малюків з гойдалки або з пісочниці буде практично неможливо. Не ускладнюйте собі життя: регулярно гуляйте навколо будинку, на пустирі, в парку – там, куди не потрібно довго йти і де менше спокус. Візьміть на вулицю м’яч, мильні бульбашки, скакалки або збільшувальне скло для нових відкриттів, покажіть дітям, як можна весело проводити час разом. Це буде по-справжньому якісна прогулянка. Разом зі зборами ви витратите одну годину.

Дивитися онлайн Що таке тайм менеджмент

Геть почуття провини!

Можете видихнути: ідеальних мам не буває. Ви можете бути хорошою, і це буде ідеально для ваших дітей.

Почуття провини у жінок, які працюють віддалено з дому, часто заважає радіти тому, що у них є. Мами відчувають себе винними перед дітьми, тому що не можуть приділити їм весь свій час, зриваються і підвищують голос. Прийміть факт, що ви жива людина, а робота з дому з дітьми дуже стомлює. Але ви також мама, і від вашого психологічного благополуччя зараз залежить благополуччя ваших дітей.

Якщо дитина дивиться мультфільми, коли ви працюєте – це чудово. Поставте собі будильник, і вимкніть мультфільми через 40 хвилин. У цей період ви можете спокійно зайнятися роботою. Після того, як дитина поїсть і трохи пограє, ви можете включити продовження. Щоб позбутися від почуття, що ви робите щось не так, знайдіть для дитини розвиваючі та пізнавальні мультфільми, передачі про життя тварин.

Домашню роботу справедливо буде поділити з чоловіком. Навіть якщо у вас залишиться лише приготування їжі – не хвилюйтеся. Так, тепер буде помітно, що будинком займаєтеся не ви, але у вас звільниться час, щоб поспілкуватися з дітьми або попрацювати.

Завжди обговорюйте терміни і обсяг роботи з роботодавцем. Так ви будете знати, як планувати день, що значно знизить кількість приводів для стресу. Вибирайте ту сферу, де ви впевнено себе почуваєте і яка максимально наближена до вашої основної спеціальності. Так ви не будете повністю втрачати кваліфікацію, і впоратися з роботою буде простіше.

Час тільки для малюків

Кожен день у вас обов’язково повинен бути час, коли ви зайняті тільки дітьми, і не відволікаєтеся. Приділіть основну увагу тілесному контакту: обіймайте своїх дітей, коли говорите з ними, гладьте по голові, цілуйте. Вимкніть комп’ютер і приберіть в сторону смартфон. Не дивіться телевізор і комп’ютер, не розмовляйте в цей час з чоловіком: важливий контакт очей і ваша повна увага на дітях. Така щоденна практика по 20-30 хвилин два-три рази на день багато дасть дітям і принесе спокій в будинок протягом дня. Як тільки малюки зрозуміють, що мама все ж доступна, все так же хоче з ними грати, цікавиться ними щиро – вони будуть легше йти на поступки в напружені для вас робочі години.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
МАТЕРІАЛЬНЕ СТАНОВИЩЕ СІМ’Ї: ЧИ ВПЛИВАЄ ВОНО НА ПСИХІКУ

ЗДОРОВ’Я І ПСИХОЛОГІЧНИЙ КЛІМАТ У СІМ’Ї

10 СЕКРЕТІВ ІДЕАЛЬНОГО ШЛЮБУ