Вуглеводи вуглеводам не рівня. Так, якщо від одних вуглеводів ви будете стрімко поправлятися, то інші вуглеводи допоможуть вам зберегти струнку фігуру і навіть схуднути. Давайте розбиратися, які вуглеводи хороші, а які погані.

Основні винуватці повноти

Вуглеводи … Їх називають основними винуватцями зайвої ваги. Саме вуглеводи, на думку багатьох фахівців, основна причина невдач в схудненні. Але вуглеводи вуглеводам не рівня! Без цих поживних речовин організм швидко втомлюється, а нервова система дає збої і людина навіть може впасти в депресію.

Не всі вуглеводи шкодять вашій фігурі. Медицина вже давно розділила вуглеводну їжу на 2 великі групи: прості і складні вуглеводи. Прості (погані) вуглеводи засвоюються організмом швидко, а складні (хороші) – повільно.

Саме прості вуглеводи і є основними винуватцями зайвої ваги. Вони швидко засвоюються організмом, а при надмірному їх надходженні в кров, перетворюються в жири і відкладаються на «причинних» місцях. Навпаки, складні вуглеводи перетравлюються повільно і не встигають перетворюватися в жир.

Розбираємося з глікемічним індексом

Всі вуглеводи, які поглинаються з їжею, розщеплюються в організмі на глюкозу, що поступає в кров. Глікемічний індекс – це показник, який вказує наскільки підвищиться рівень глюкози в крові при вживанні того чи іншого продукту.

Прості вуглеводи володіють високим глікемічним індексом, завдяки чому після їх вживання ви будете відчувати миттєвий приплив сил. Такий ефект, наприклад, досягається після вживання солодощів. Однак з такою ж швидкістю організм буде втрачати отриману енергію, що призведе до відчуття втоми і чергового приступу голоду.

Навпаки, повільні вуглеводи, які мають низький глікемічний індекс, розщеплюються повільно, живлячи організм енергією протягом тривалого відрізка часу. Вживаючи продукти з низьким глікемічним індексом, ви будете довше залишатися ситими і в той же час зможете продуктивно працювати без нападів втоми і апатії. Нижче ми наводимо список продуктів з високим і низьким глікемічним індексом.

вуглеводи

Продукти з високим глікемічним індексом
 • Злаки: білий хліб і хлібобулочні вироби, кукурудзяні пластівці.
 • Макаронні вироби і рис: білий рис, макарони з м’яких сортів пшениці.
 • Напої: солодка газована вода, пакетовані соки.
 • Фрукти: сухофрукти, банани, ананас, виноград.
 • Овочі: картопля, кукурудза, батат.
 • Інші продукти: мармелад, попкорн.
Продукти з низьким глікемічним індексом
 • Злаки: цільнозернові продукти (хлібці, цільнозернові каші, цільнозерновий хліб), вірменський чи перський лаваш з пшениці грубого помелу.
 • Макаронні вироби і рис: цільнозернові макарони, макарони з твердих сортів пшениці.
 • Напої: знежирене молоко, свіжовичавлені соки, незбиране молоко.
 • Фрукти: апельсини, вишня, яблука.
 • Овочі: морква, капуста, зелень, огірки, помідори, зелені листові овочі.
 • Інші продукти: насіння, горіхи.

Лікарі-дієтологи настійно рекомендують обмежити (а краще виключити) вживання продуктів з високим глікемічним індексом, більше налягаючи на «повільні» вуглеводи.

Автор: Аркадій Галанін

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩО ТАКЕ ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ

ЗДОРОВЕ СХУДНЕННЯ: 5 НЕШКІДЛИВИХ СПОСОБІВ СКИНУТИ ВАГУ

ЯК КОРИСНО І НЕДОРОГО ХАРЧУВАТИСЯ