Чи варто відмовитися від кави і чаю? Примітно, що в цьому є як позитивні, так і негативні сторони. Зважте всі «за» і «проти», і зробіть вибір!

Ти немов «вичавлений лимон»

Якщо ти був завзятим кофеманом, то різка відмова від підбадьорливого напою зробить тебе «розмазньою». Настане так званий синдром відміни, тобто звичайна «ломка». Швидше за все, у тебе заболить голова, а настрій буде зовсім нікчемним. Твої рідні та близькі повинні бути попереджені про затію відмовитися від кави або чаю, оскільки протягом 2-3 тижнів після відмови ти будеш дратівливим.

З огляду на вищесказане, нескладно зробити висновок про те, що різко відмовлятися від кави і чаю не варто. Краще робити це поступово. Наприклад, для початку можна зменшити порцію кави або чаю вдвічі.

Ти поправишся або схуднеш

Тут все залежить від твоїх звичок. Якщо з кожним вживанням кави або чаю ти з’їдаєш круасан або шоколадку, то відмова від цих напоїв, безумовно, позитивно позначиться на твоїй фігурі (за умови, що і солодощі також підуть в минуле). До того ж, відмовивши собі в чаї та каві, ти зменшуєш споживання цукру, а це мінус 100-200 кілокалорій.

З іншого боку, кофеїн є ефективним пригнічувачем апетиту, і різка відмова від кави може стати причиною появи неприборканої тяги до їжі.

Кава і чай

Твій сон стане якісним

Якщо за 6 годин до сну випити каву або міцний чай, то сон буде неспокійним. За ніч ти будеш прокидатися по кілька разів, а ранок зустрінеш «розбитим» і втомленим. Єдиний порятунок вранці – чашка кави, а потім ще і вдень, і ввечері … Так і замикається порочне коло. Тому від вечірньої кави або чаю краще відмовитися. Ти помітиш, як через кілька днів нормалізується твій сон, а вранці ти будеш відчувати себе бадьорішим і свіжим.

Ти станеш менш залежним від туалету

Як відомо, кава володіє легким сечогінним ефектом. Те ж саме можна сказати і про чорний чай. Тим, у кого сечовий міхур особливо чутливий, пити каву і чай не рекомендується.

Крім того, кава ще і підсилює перистальтику кишечника. Якщо ти схильний до запорів, то кава може стати вам помічником. Але якщо з травленням і роботою кишечника у тебе все в порядку, то при надмірному вживанні цього напою вас може турбувати діарея.

Ти отримаєш менше антиоксидантів

Чай і кава – одні з найдоступніших джерел антиоксидантів. Ці речовини відіграють надзвичайно важливу роль у підтримці здоров’я і профілактики серйозних захворювань, в тому числі і раку.

Численні дослідження показують, що регулярне вживання кави або чаю знижує ризик розвитку захворювань серця.

Мабуть, нестача антиоксидантів – одна з негативних сторін відмови від кави і чаю. Але ти легко можеш це виправити, якщо після відмови від цих напоїв будеш їсти більше свіжих овочів і фруктів, які також рясніють антиоксидантами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧИ ВАРТО ЗМІНЮВАТИ КАВУ НА ЧАЙ?

КАВА ЗМІНЮЄ РОЗМІР ГРУДЕЙ

10 ПРАВИЛ КОРИСНОГО ЧАЮ