Степ-аеробіка – це інтенсивна ритмічна гімнастика з використанням підставки (степ-платформи), яка імітує сходинку.

Відмінні особливості степ-аеробіки

Аеробіка, звана також ритмічною гімнастикою, являє собою комплекс спеціальних вправ, які виконуються під динамічну музику, що допомагає контролювати ритм їх виконання. Відмінною рисою степ-аеробіки є використання спеціальної платформи, висоту якої можна регулювати залежно від індивідуальних особливостей тих, хто тренується. У ритмі музики виконуються підйоми і опускання зі степ-платформи, які поєднуються із звичайними танцювальними рухами. Висота степів становить зазвичай 15-30 сантиметрів. Висота платформи для початківців повинна бути 15-20 сантиметрів, для підготовлених – 30, ширина при цьому становить близько 50 сантиметрів.

Рухи, які використовуються в степ-аеробіці, цілком прості, тому їх досить легко виконувати людям різного рівня підготовки і віку. Комплекс вправ включає біг, стрибки, ходьбу, а також вправи на гнучкість. Існує приблизно двісті способів підйому і сходження зі степ-платформи. Заняття степ-аеробікою покращують фігуру, зокрема форми стегон, гомілок і сідниць. Використання обтяжень (гантелей) дає хороше навантаження на мускулатуру плечового пояса. Виконуючи під музику швидкі переходи, різноманітні варіанти степів з підйомом і спуском з платформи, велика кількість танцювальних рухів з частою зміною напрямку рухів і ритму, можна отримати фізичне навантаження, рівносильне біговому тренуванні.

Читайте також:  Как правильно ухаживать за кожей лица зимой

Існує декілька простих, проте важливих правил степ-аеробіки. По-перше, підйом на степ-платформу слід виконувати за рахунок роботи ніг, але не спини. По-друге, ступню потрібно повністю ставити на платформу. По-третє, необхідно завжди тримати спину прямо. По-четверте, не можна робити різких рухів, а також вправи однією і тією ж рукою або ногою довше однієї хвилини.

Результат регулярних занять степ-аеробікою – це тренування м’язів, підтримка тіла в тонусі, загальне оздоровлення організму. Степ-аеробіка може використовуватися в профілактичних та лікувально-оздоровчих цілях.

Позитивний вплив степ-аеробіки

Степ-аеробіка має ряд переваг і в цілому робить позитивний вплив на організм. Так, регулярні заняття степ-аеробікою дозволяють зміцнити серцево-судинну, дихальну, нервову і м’язову системи, а також позбутися від зайвої ваги.

Читайте також:  Как долго сохраняется эффект от лазерной эпиляции

Вправи на степ-плаформі сприяють стабілізації артеріального тиску, а також роботі вестибулярного апарату. Крім того, степ-аеробіка комплексно впливає на тіло, при цьому виключається ймовірність «перекачати» окрему групу м’язів, як, наприклад, при заняттях в тренажерному залі. Крім цього, степ-аеробіка робить благотворний вплив на психоемоційний фон, наприклад, під час відвідувань групових занять відзначається значне поліпшення настрою. Також для професійних спортсменів заняття на степ-платформі можуть застосовуватися в якості розминки.

Проте варто знати, що швидкий темп виконання вправ є причиною того, що степ-аеробіка має певні протипоказання. У першу чергу це викликано тим, що в ході занять на степ-платформі виникає істотне навантаження на серцевий м’яз. Отже, даний вид аеробіки заборонений людям з такими захворюваннями: артеріальна гіпертензія, аритмія, стенокардія та інші серцево-судинні патології. Також не можна займатися степ-аеробікою при варикозному розширенні вен, захворюваннях поперекового відділу хребетного стовпа, хронічних хворобах нирок і печінки. Тому, перед тим, як приступати до занять, необхідно проконсультуватися з лікарем для виключення наявності перерахованих вище протипоказань.

Читайте також:  Как правильно ухаживать за кожей лица зимой
Правила для початківців

Перш ніж відвідувати тренування з степ-аеробіки, необхідно підібрати відповідний одяг. Для занять слід вибирати короткі штани або шорти – це дозволить попередити можливі травми. Також бажано придбати спеціальне взуття для степ-аеробіки, яка має функцію підтримки стопи.

Починати заняття варто з тренувань, тривалістю двадцять хвилин. Поступово час тренування збільшують до години. Це дозволяє адаптувати серце і м’язи до зростаючих навантажень. Крім того, вправи необхідно робити ритмічно, поступово збільшуючи навантаження. Займатися потрібно не частіше трьох разів на тиждень.

Заняття степ-аеробікою по правильно складеній програмі допоможуть поліпшити фізичну форму, стабілізувати вагу, створити позитивний душевний настрій і забезпечити енергією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
МІФИ АЕРОБІКИ

ТАНЦІ ЗАМІСТЬ ФІТНЕСУ

ЯК ПРАВИЛЬНО КАЧАТИ ПРЕС?

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News