Скільки клітин в нашому організмі? Ви знаєте відповідь? Вчені досі з’ясовують точне число. Але дослідження не закінчують.

Якщо відповісти коротко, тіло середньостатистичної людини складається з 30-40 трильйонів клітин. Якщо заглибитися, вчені поки не знають точного числа. До того ж, варто враховувати бактерії, які присутні в тілі і на ньому, ось ще питання.

Фактично, більшу частину клітин в тілі складають еритроцити. Незважаючи на те, що вони становлять понад 80 відсотків нашого тіла, вони представляють лише близько 4 відсотків від його загальної маси. Це пояснюється тим, що діаметр еритроцитів – в середньому 8 мікрометрів, що в 10 разів менше середнього діаметра людського волосся.

еритроцити

Навпаки, середній розмір жирової клітини становить 100 мікрометрів. Жирові клітини становлять майже 19 відсотків маси тіла, але вносять менше 0,2 відсотка загальна кількість клітин.

Читайте також:  Прийом веде кваліфікований ортопед-травматолог – не зволікайте!

Чому ж так складно визначити точну кількість клітин в організмі?

Відсутність скоординованих зусиль

жирові клітини

У 2013 році команда дослідників з Греції, Італії та Іспанії опублікувала оцінку кількості клітин в організмі. Вони використовували дані інших досліджень про окремих органах і деякі математичні моделі, щоб отримати свої результати.

На їхню думку, кількість клітин становило 37,2 трлн, плюс або мінус близько 0,81 трлн.

Старший автор П’єрлуїджі Стрипполі, ад’юнкт-професор прикладної біології в університеті Болоньї в Італії, повідомив, що «важко отримати точні дані для дифузних систем», таких як кровоносні судини і нерви. Насправді, команда не змогла дослідити всі органи і типи клітин в організмі, тому це число є «початковим зусиллям».

Читайте також:  Що означають результати аналізу крові на білірубін?

Стрипполі додав, що він і його команда «сподіваються, що подальші дослідження, опубліковані фахівцями, що досліджують органи, допоможуть поліпшити оцінку кількості клітин людського тіла».

Клітини людини і бактерії

бактерії

Вчені прийняли виклик Стрипполі. Старший автор дослідження Рон Мило, доцент Інституту науки Вейцмана в Ізраїлі, і його колеги опублікували свої результати в 2016 році.

Фактично, вони виконали два різних розрахунки. Перший оцінює кількість клітин чоловіка вагою 100 кілограмів, використовуючи середній об’єм клітини від 1000 до 10000 кубічних мікрометрів. Це дало їм «точку відліку» в діапазоні від 30 до 40 трильйонів клітин.

Потім вони вирахували фактичне число п’яти найбільш поширених типів клітин у середнього дорослого чоловіка, на частку яких припадає 97 відсотків клітин в організмі. Таким чином, було встановлено, що 84% з 30 трильйонів клітин складають еритроцити.

Читайте також:  Особенности правильного похудения

Однак, людські клітини не є єдиними клітинами в нашому тілі. Хоча у попередніх дослідженнях було встановлено, що в нашому організмі в 10 разів більше бактерій, ніж власних клітин, професор Мило і його колеги переглянули це число. Воно становить приблизно 38 трлн.

Цікаво, що, незважаючи на таку велику кількість, бактерії набагато менші, ніж людські клітини, і складають всього 200 грамів загальної маси тіла, за словами професора Мило.

Враховуючи, що майже рівну кількість клітин і бактерій в нашому організмі можна стверджувати, що ми є людьми настільки, наскільки ж і бактеріями, із загальним числом клітин в 70 трильйонів.

Джерело: Likar.info