Іноді люди не можуть правильно відповісти на прості побутові питання. Щоб ви не потрапили в незручну ситуацію і не нашкодили собі, пояснюємо природу явищ, які оточують нас кожен день. Цього разу поговоримо про те, як часто можна мити голову.

Як працює шампунь?

Частота миття волосся – питання особистих переваг, але більшість експертів сходяться на думці, що не мити голову кілька днів – абсолютно нормально. Занадто частий вплив жорсткої води, шампунів і фенів може зробити шкіру голови сухою, а волосся – тьмяним і ламким.

– Шкіра голови виробляє себум (продукт діяльності сальних залоз), а шампунь є емульгатором, який захоплює його надлишок і розчиняє бруд. Але якщо мити голову занадто часто, ви можете висушити волосся, зробивши його ламким, – попереджає Анжела Лемб, доктор медичних наук, доцент дерматології в Медичній школі Ікан на Горі Синай (Нью-Йорк, США).

Читайте також:  Подологія та дерматологія: спільний вплив косметики для ніг на шкіру

Таким чином, невелика кількість жиру біля коріння волосся – не тільки нормально, але і необхідно.

Чи шкідливо мити голову щодня?

Якщо шкіра голови жирна, часто мити волосся можна і потрібно. Про це розповіла Анна Довгопола, лікар-дерматолог, трихолог, косметолог, дерматоонколога Авторської клініки Ольги Довгополої.

Мити голову потрібно в міру забруднення. Не варто боятися мити її кожен день, якщо у вас жирне волосся. Також не забувайте використовувати шампунь, який відповідає вашому типу волосся. Але в холодну пору року волосся потребує особливого догляду:

  • Бережіть волосся від холоду і вітру, обов’язково носіть капюшон або головний убір.
  • Зістригайте кінчики волосся, особливо якщо вони січуться.
  • Зволожуйте шкіру голови. Восени підвищена сухість волосся спостерігається майже у кожного, тому в даний період важливо користуватися шампунем, в складі якого є рослинні і поживні речовини.
  • Чим менше температурних впливів – тим краще. Потрібно дати ослабленому за літо волоссю відпочити. Помивши голову, промокніть волосся рушником і дайте йому висохнути природним чином. Скоротіть використання фена і плойки.
  • Якщо ви фарбуєте волосся, віддавайте перевагу щадним фарбам, а також регулярно робіть домашні маски для зміцнення волосся.
  • Правильно харчуйтеся. Щоб волосся було здоровим, вітаміни і мікроелементи повинні надходити не тільки зовні, але і зсередини.
Читайте також:  Вплив телемедицини на доступність медичних послуг у віддалених регіонах

 

Що робити, щоб волосся довше залишалося чистим?

Волосся може виглядати добре і без щоденного миття. Наприклад, сухі шампуні поглинають шкірне сало, а волосся стає чистішим і об’ємнішим Якщо не хочете морочитися з сухим шампунем вранці, розпорошіть його на корені волосся перед сном. Вночі шкірне сало виділяється активно, і такий «превентивний» метод захистить волосся від забруднення.

Не мийте волосся в гарячій воді – вона сушить шкіру голови, стимулює активне вироблення шкірного сала, і волосся забруднюється швидше.

Добре, якщо в складі шампуню є екстракти м’яти, кропиви, ромашки, шавлії, морських водоростей або жожоба. Вони знижують вироблення шкірного сала і підходять для догляду за жирним волоссям.

Читайте також:  Болезнь Паркинсона: симптомы и диагностика

Не забувайте регулярно мити гребінець, тому що на його зубах накопичується велика кількість пилу, шкірного сала і засобів для укладання волосся.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРАВДА ПРО ШАМПУНЬ

ТИПИ ВОЛОССЯ І ДОГЛЯД ЗА НИМИ