Рухливість зубів – порушення, яке часто зустрічається, може привести до повної втрати зуба. При перших симптомах рухливості зубів слід звернутися до стоматолога.

Рухливість зубів

Рухливість зубів – одна з найпоширеніших стоматологічних проблем, з якою стикаються багато людей, особливо в літньому віці. Нерідко рухливість зубів є передвісником більш серйозних порушень, тому відкладати візит до стоматолога не варто.

Навіть у здорових людей зуби в нормальному стані мають фізіологічну рухливість, завдяки чому при жуванні навантаження розподіляється рівномірно по всіх зубах. Однак іноді рухливість може бути патологічною. Розрізняють три стадії патологічної рухливості. На першій стадії зуби можуть рухатися тільки вперед і назад. На другій стадії розхитування можливо і вбік. На третій стадії зуби рухаються по колу і у вертикальному напрямку.

Причини патологічної рухливості зубів

Патологічна рухливість зуба може бути викликана різними причинами, серед яких виділяють:

 • Захворювання ясен. Часто причиною надмірної рухливості зубів є запалення пародонта, яке протікає з поступовою деструкцією навколозубних тканин.
 • Неправильний прикус. Порушення положення нижнього і верхнього рядів зубів може стати причиною високого ступеня рухливості корінних зубів.
 • Резорбція кісткової тканини щелепи.
 • Недотримання гігієни ротової порожнини приводить до ряду стоматологічних захворювань, і як наслідок – до розхитування зубів.
 • Запальні процеси в яснах.
 • Травми.
Читайте також:  Как выбирать стоматологические автоклавы?

Перед проведенням лікування у стоматолога необхідно встановити точну причину підвищеної рухливості зубів. Проблема значно ускладнюється, якщо патологічна рухливість зубів супроводжується запущеними формами пародонтиту і розрідженням кісткової тканини. Розсмоктування кісткової тканини зазвичай відбувається після видалення зуба. Кісткова тканина на місці видалення більше не отримує необхідного навантаження, і тому запускається процес її розрідження. В свою чергу через розрідження кістки у сусідніх зубів також підвищується рухливість. Тому після видалення зуба необхідно якомога раніше встановити штучний корінь з металокерамічною коронкою.

Усунення патологічної рухливості зубів

Лікування рухливості зубів – це комплексний захід, який в першу чергу спрямований на усунення причин, що викликають цю патологію. Лікування завжди підбирається в індивідуальному порядку. Одним з компонентів такої терапії є шинуванння – метод фіксації і зв’язування між собою зубів, що розташовуються на одній щелепі. Шинування буває знімним і незнімним.

Читайте також:  Правила видалення зубного каменю в домашніх умовах

При знімному шинуванні на зуби встановлюється конструкція, яку можна знімати, чистити і знову надягати на зуби. Залежно від показань, стоматологи призначають своїм пацієнтам носіння різних видів знімних шин, що забезпечують відповідний рівень фіксації.

Незнімне шинування передбачає установку фіксуючого матеріалу без можливості зняття. Залежно від конкретного випадку можливо накладання різних видів таких шин:

 • Кільцеві шини – це спаяні між собою металеві кільця, що забезпечують зубам жорстку фіксацію.
 • Напівкільцеві шини – встановлюються на внутрішній стороні зубів, так, що із зовнішнього боку їх не видно. Напівкільцеві шини забезпечують більш естетичний вигляд зубного ряду в порівнянні з кільцевими шинами, які помітні з зовнішнього боку зубів.
 • Ковпачкові шини – кілька спаяних між собою ковпачків, які покривають внутрішню і ріжучу поверхню зубів.
 • Вкладочні шини – те ж, що і ковпачкові шини, з тою різницею, що вкладочні шини мають спеціальні виступи, які встановлюються в поглиблення зубів. Так вдається набагато ефективніше зафіксувати шину.
 • Коронкові шини – встановлюються при задовільному стані ясен і мають максимально естетичний вигляд.
 • Інтрадентальні шини – сучасні шини, що з’єднують сусідні зуби за допомогою спеціальних вставок, які імплантуються.
Читайте також:  Правила видалення зубного каменю в домашніх умовах

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВИДАЛЕННЯ КІСТИ ЗУБА

ЗУБНА ПАСТА: ЯКУ КУПУВАТИ?

МЕТОДИ І ВИДИ СТОМАТОЛОГІЧНОЇ ФІЗІОТЕРАПІЇ