Годинники переведені на літній час в ніч з суботи на неділю, але найважчий день – в понеділок, перший робочий день, після переводу години. Та й пізніше – нелегкі дні адаптації. Десять порад – як краще пережити два тижні після того, як пересунули стрілки годинника від імунолога Марії Михайленко.

Взагалі-то адаптація до нового часу триває від тижня до місяця – в залежності від темпераменту і стану здоров’я людини. Але в середньому досить 14 днів поберегти себе, що не відбулося загострення захворювань шлунково-кишкового тракту, стрибків артеріального тиску, спаду працездатності.

1. Цитрус у головах.

Вранці в перший час може долати сонливість. З’їжте апельсин або яблуко. Вітамін С і навіть сам процес жування соковитого фрукта допоможуть прокинутися. Та й взагалі на цей період варто збільшити дозу фруктів і овочів з вітаміном С.

Читайте також:  Лікування захворювань волосся у лікаря трихолога
2. Геть зашторення!

Прокинувшись, розсуньте штори і впустіть сонячне світло. В ідеалі добре б прогулятися до роботи. Власне, в цьому суть переведення годинників: влітку сонце встає раніше, тому ранній підйом дозволяє отримати більше світла за день. Його нестача призводить до проблем з нервовою і серцево-судинною системами, з гормональним фоном.

3. Не перестарайтеся!

Не вставайте раніше, ніж зазвичай. Адже і так, якщо ви поставите будильник на 7.00 – це час буде відповідати старим 6.00. Якщо ж раптом вирішите вставати ще на годину раніше, це призведе до надлишку адреналіну. Такий перепад діє подібно до кави: сплеск енергії, який закінчується спадом, підвищена дратівливість. А гіпертонікам варто завжди прокидатися не раніше 6, коли б ви не відходили до сну, інакше може підскакувати тиск.

Читайте також:  Як правильно приймати Нейротропін
4. Сніданок – ввечері

Хоча вранці з’являється додатковий час, домашні справи краще перенести на вечір. Готувати сніданок, складати сумку і підбирати одяг на роботу краще заздалегідь. Поки організм адаптується, врахуйте, що ваші рухи можуть бути уповільненими. Справлятися з звичними справами будете довше, ніж зазвичай.

5. Вечірня зарядка

Спортивні тренування корисніше скасувати на перші 3 дні після переведення годинників. Зарядку краще робити перед сном, навіть якщо ніколи раніше так не надходили.

6. Стоматолог почекає

Скасуйте хоча б на тиждень після переведення годинників дієти, планові медичні втручання (наприклад, похід до стоматолога), складні косметологічні процедури. Не починайте нові справи. З вирішенням важливих питань почекайте хоча б 3 дні.

Читайте також:  8 відповідей на запитання про догляд за жирною шкірою
7. Сови, в ліжко

Якщо ви – жайворонок, не варто особливо турбуватися. Новий режим додасть вам бадьорості і сил. А ось совам доведеться нелегко. Якщо ви любите засиджуватися допізна, тимчасово влаштуйте собі відбій по годинах, не пізніше 23.00, а не тоді, коли хочеться. Не спиться? Головне – полежати без світла, блакитного вогника телевізора і білого – монітора.

Автор: Аліна Мірошникова

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК СОВІ ПЕРЕТВОРИТИСЯ НА ЖАЙВОРОНКА

7 ПРИЧИН НА КОРИСТЬ ТОГО, ЩОБ СТАТИ СОВОЮ