Новий спосіб діагностики здоров’я людини розробили індійські вчені з університету Раджалакшмі у місті Ченнаї. Вони з’ясували, що вивчаючи структуру і стан язика, можна виявити як мінімум 14 захворювань.
 

Вчені розробили цілу систему аналізу зовнішнього вигляду язика. Вони завантажили зображення язиків своїх пацієнтів в спеціальну програму, яка видає найбільш ймовірний діагноз. Система враховує такі показники, як зміна кольору, щільності, текстури та інші фактори, які вказують на приховані хвороби організму. Такий спосіб допоможе заощадити витрати на діагностику, пише Microfinance Monitor.
 
Так, наприклад, про анемію або дефіциті в організмі вітамінів B12, заліза і життєво важливого елементу фолату говорять горбки на язиці. Почорніння цього органу відображає наявність грибкової інфекції у пацієнтів з ВІЛ або результат тривалого застосування антибіотиків. Поздовжні борозни на язиці сигналізують про сифіліс, а виразки – про хворобу Крона або коліт.
 
Автоматизована діагностика язика враховує не тільки його текстуру, вона працює і в поєднанні з іншими симптомами. Це дозволяє розпізнати алергію, астму, бронхіт, грип, дивертикуліт, набряк легенів, простуду, харчове отруєння, синусит, стрептококову інфекцію. Всього в цьому списку 14 захворювань, але з часом система зможе розпізнавати набагато більше недуг.
 
Вчені нагадали, що здоровий язик покритий вираженими сосочками, має світло-рожевий колір і трохи вологий. А якщо ви виявили значне зростання бактерій (наліт), зміну його кольору або структури, то варто звернутися до лікаря – язик вам явно сигналізує про якісь порушення в організмі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
НАЛІТ НА ЯЗИЦІ: НОРМА ЧИ ВІДХИЛЕННЯ

ДІАГНОСТИКА ЗДОРОВ’Я ПО НІГТЯХ

ГЛОСИТ АБО ЗАПАЛЕННЯ ЯЗИКА