Дізнайтеся, які вітаміни і мінерали необхідні для здоров’я чоловіка.

По суті

Ніхто не буде сперечатися з тим, що вітаміни життєво необхідні для нашого здоров’я. Практично всі біохімічні реакції в організмі протікають за участю тих чи інших вітамінів. У чоловіків існують свої анатомо-фізіологічні особливості, і деякі вітаміни і мікроелементи необхідні їм для підтримки міцного чоловічого здоров’я. До того ж, чоловіки частіше за жінок курять і зловживають алкоголем, а це додаткові навантаження на організм.

Для активного статевого життя

Ось перелік біологічно-активних речовин і мікроелементів, необхідних чоловікові для підтримки потенції і репродуктивної функції.

  • Вітамін А і провітамін каротин. Ці сполуки відповідальні за нормальний стан всіх слизових оболонок вашого організму, в тому числі і слизових оболонок статевого члена. Крім того, вітамін А і каротин беруть участь у продукції статевих гормонів. Джерелами провітаміну А є морква, гарбуз, солодкий перець, цитрусові, зелень, помідори, печінка, яєчний жовток і молоко.
  • Вітамін В6. Ця речовина «гальмує» дію гормону пролактину, який знижує чоловіче лібідо. Вітамін В6 міститься в яловичому м’ясі, рибі, яєчному жовтку, пекарських дріжджах і молочних продуктах.
  • Аскорбінова кислота. Вітамін С підвищує витривалість чоловіка, в тому числі і в ліжку. Є дані, що вказують, що недолік аскорбінової кислоти негативно позначається на утворенні сперми. Джерелами вітаміну С є капуста, шипшина, смородина, червоний перець, зелень і цитрусові.
  • Вітамін Е. Цю речовина ще називають вітаміном молодості. Вітамін Е, або токоферол, позитивно позначається на роботі ендокринних залоз, а також захищає кровоносні судини від пошкоджень. Крім того, токоферол бере участь у процесі утворення простагландинів – речовин, які підтримують ерекцію. Багато вітаміну Е в рослинній олії, сої, квасолі, пророщених зернах пшениці, печінці і яєчному жовтку.
  • Цинк. Цей мікроелемент дуже важливий для чоловічого здоров’я. Цинк бере участь у розвитку статевих залоз, регулює рівень тестостерону, а також відповідає за нормальну роботу простати.
Читайте також:  Как выбрать уходовые средства для малышей?
Для міцних м’язів

МужчинаРідко якому чоловікові не хочеться бути сильним. Еволюційно так склалося, що м’язової маси у чоловіків більше, ніж у жінок. Тому для підтримки мускулатури чоловікові необхідні додаткові сили.

Не секрет, що м’язи «люблять» білок, їм також необхідні вітаміни групи В. На щастя, природа постаралася на славу і в продуктах, де є присутнім багато білка, також є і вітаміни групи В. Це в першу чергу м’ясо багате на протеїни і вітаміни В2, В6 і В12. Також корисними для м’язового росту будуть м’ясо птиці, риба, яйця, гречка, печінка і молочні продукти.

Читайте також:  Подологія та дерматологія: спільний вплив косметики для ніг на шкіру
Рятуємо печінку

Де ще чоловіків підстерігає небезпека? Це зловживання алкоголем, від чого сильно страждає печінка – наш фільтр, який безперебійно працює, очищаючи організм від шкідливих речовин. Найпопулярнішим алкогольним напоєм є пиво. Як правило, його п’ють багато, при цьому з’їдаючи солону рибу, чіпси та інші закуски, які також засмічують печінку.

Дуже корисним для печінки є такий компонент, як ліпоєва кислота (або вітамін N). Ця речовина нормалізує вуглеводний і жировий обмін в печінці. Також ліпоєва кислота допомагає справлятися з наслідками алкогольного отруєння. Міститься вітамін N в капусті, рисі, молоці, і зелені. Крім того, ліпоєву кислоту можна купити в аптеці. Однак уважно вивчіть інструкцію, так як передозування загрожує розладами травлення.

Читайте також:  Болезнь Паркинсона: симптомы и диагностика
Для здорового волосся

Багато чоловіків стикається з проблемою облисіння. Може бути, проблема випадіння волосся пов’язана з браком вітамінів? Відомо, що біотин (вітамін Н) є переносником сірки, яка в свою чергу бере участь в оновленні волосяних кліток. Крім того, біотин регулює обмін жирів. Тому швидке засолювання волосся також може вказувати на нестачу вітаміну.

Міститься вітамін Н в відварному яйці (не сирому), дріжджах, баранині, яловичині, шпинаті і білих грибах.