Є багато людей, які починають займатися спортом і незабаром кидають. З вами таке було? Було і не раз. Це відбувається тому, що ви не можете виробити в себе нову звичку займатися спортом. Давайте розглянемо причини, з яких у вас не виходить займатися спортом, і що вам належить зробити, щоб цю звичку виробити.

Чому у багатьох людей не виходить виробити звичку займатися спортом? Причин багато, розглянемо основні:

Занадто складно

Ви починаєте займатися з великим ентузіазмом і ставите великі цілі. “Я буду бігати вранці 30 хвилин” або “Я запишуся в спортзал і буду кожен день по годині!”

Проблема в тому, що завдання занадто складне, щоб виконувати його щодня. На ентузіазмі ви можете прозайматися кілька днів, але потім ваша енергія спаде, і заняття стануть тягарем для вас.

Занадто багато цілей

Ви планує зробити більше, ніж можете. Наприклад, ви вирішили бігати, ходити в спортзал, перейти на здорове харчування, раніше лягати і раніше вставати. Множинні цілі заважають вам виробити звичку займатися спортом. Починайте з малого. Добившись успіхів у чомусь одному, переходьте до іншого. Як і в спорті, навантаження треба збільшувати поступово. Ви не можете встигнути все робити відразу.

Читайте також:  Лазер для удаления тату от Alvi Prague: чистый лист для вашей кожи
Недостатньо мотивації

Часто ми починаємо займатися спортом, не маючи перед собою чіткої мети і часових рамок. Ми начебто і хочемо щось змінити, але що саме сказати не можемо, в який термін – теж відповісти складно. Все це і призводить до того, що ми два дні позаймалися і кинули. У нас не вистачає самодисципліни та мотивації продовжувати розпочате.

6 простих кроків як виробити звичку займатися спортом:
  • Займайтеся спортом, який вам цікавий

Спробуйте різні види спорту, щоб вибрати той, від якого ви нарешті отримуєте задоволення. Якщо вам цікаво те, що ви робите, то ефект від занять буде набагато більшим. Якщо ви так і не змогли визначитися з видом спорту, тоді зробіть найпростіше – під час перегляду улюблених передач, пересядьте з дивана на компактний велотренажер і поєднюйте приємне з корисним.

  •  Виберіть одну просту, визначену і вимірювану мету
Читайте також:  Чому важливі сушильні камери для обробки деревини?

Запишіть свою мету. Якщо ви не записали мету, значить вона вам не важлива. Мета повинна бути дуже проста і досяжна. Наприклад, щодня 5 хвилин на біговій доріжці або 10 віджимань. З цим ви впораєтеся. Через місяць занять, збільшіть час до 10 хвилин або кількість вправ вдвічі. Це нескладно зробити і у так вас з’явиться нова звичка.

Встановіть певну мету. Не кажіть “потрібно позайматися” або “піти на пробіжку”. Замість цього чітко визначайте час і види вправ на сьогодні. Це дає вашому мозку чітке керівництво до дії.

Вимірюйте мету. Ви повинні точно знати, скільки ви займаєтеся. Наприклад: бігаєте 1 км, віджимаєтеся 20 разів.

Одна мета в місяць. Не встановлюйте нових цілей, поки не досягнете результатів у попередній мети.

  • Записуйте результати занять кожен день

Заведіть щоденник, в який ви будете щодня записувати результати ваших занять. Наприклад, вашу вага або об’єм. Записуйте результати відразу після занять.

  •  Відпрацьовуйте пропущені заняття

З об’єктивних чи не дуже причин ми можемо пропустити заняття, але це не повинно стати систематичним. Крім того, всі пропуски треба відпрацьовувати в інший час. Так наступного разу у вас буде менше бажання пропустити заняття спортом з неповажної причини.

  • Розкажіть іншим
Читайте також:  Лазер для удаления тату от Alvi Prague: чистый лист для вашей кожи

Розкажіть про свої заняття своїм друзям, колегам, сім’ї. Розповідайте про свої заняття, розповідайте про свої цілі. Це буде хорошим стимулом не кидати, а подавати хороший приклад іншим, особливо своїм дітям.

  • Додайте мотивацію

Придумайте, як ви можете себе мотивувати. Нагороджуйте себе, якщо ви не пропускаєте заняття або якщо ваші успіхи високі. Мотивуйте себе і ваш прогрес прискоритися. Купіть абонемент в тренажерний зал на рік. Багато спорт залів роблять хороші знижки при покупці абонемента на рік. Крім того, це хороші інвестиції в себе і своє майбутнє. А ще заплативши пристойну суму на спорт зал, буде шкода пропускати заняття.

Вдалих занять!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЗРАНКУ АБО ВЕЧЕРІ? КОЛИ НАЙКРАЩЕ ЗАЙМАТИСЯ СПОРТОМ?

ЯК ВИБРАТИ ФІТНЕС ЗА ВІКОМ

ТИПИ ТЕМПЕРАМЕНТУ І СПОРТ