Фізичні вправи для постави дуже важливі в лікуванні анкілозуючого спондилоартриту.

Анкілозуючий спондилоартрит (АС) або хвороба Бехтерєва – це тип запального артриту, який може турбувати людину протягом усього життя. Досить болюче і прогресуюче захворювання, яке негативно впливає не тільки на хребет, але і суглоби, сухожилля, зв’язки, а також очі і кишечник.

Лікарі всього світу сходяться на думці, що одних тільки ліків недостатньо для лікування АС. Фізичні вправи, за їх словами, найважливіша та першочергова складова терапії.

Поведінка АС непередбачувана, тому воно виникає у людей різних віків і проявляється по-різному.

Два основних симптоми, які відчувають більшість пацієнтів, – скутість і біль, тому заняття спортом і розвиток гнучкості допомагають контролювати АС.

Вправи і АС

Кожен, хто зіткнувся з анкілозивний спондилоартрит, повинен розглядати фізичні вправи, як найважливішу частину терапії, за допомогою якої можна поліпшити свій стан.

Все має свої плюси і мінуси, в тому числі і фізичні вправи, тому тут важливо зробити правильний вибір.

Людина з АС перед заняттями обов’язково повинна звернутися до лікаря або фізіотерапевта. Ці експерти порадять, які вправи підходять, та як вони повинні виконуватись.

Важко знайти час для щоденних занять, однак, зробити це необхідно, навіть якщо спочатку вийде виділити всього 5-10 хвилин. Найпростіший спосіб – виконувати вправи щодня в один і той же час.

Перед виконанням будь-яких вправ необхідно добре розігріти м’язи. Займайтеся на гімнастичному килимі або на ліжку з твердим матрацом.

Читайте також:  Які існують сучасні способи підтяжки грудей

Під час першого тренування може виникнути дискомфорт, тому важливо не перестаратися. Збільшуйте навантаження повільно і поступово.

Вправи, рекомендовані при АС

Дихальні вправи для лікування спондиліту

Британська медична дослідна благодійна організація, присвячена лікуванню артриту, Arthritis Research UK рекомендує наступну дихальну вправу для зміцнення діафрагми

 • Ляжте на спину і зігніть коліна, впираючись ступнями в підлогу.
 • Покладіть руки на ребра по боках грудей, зробіть глибокий вдих через ніс, виштовхуючи руки з допомогою ребер. Зробіть повільний видих через рот. Повторіть дихальну вправу 10 разів.
 • Повторіть вправу, але на цей раз покладіть руки на верхню частину грудей. Не забудьте вдихнути і видихнути настільки глибоко, наскільки зможете. Ви можете робити цю вправу в будь-який час в лежачому або сидячому положенні.

вправи зміцнюють спину

Вправи для зміцнення спини

 • Ляжте на живіт, руки покладіть по боках тулуба, дивіться прямо перед собою, поклавши подушку під груди для зручності, якщо буде потрібно.
 • Простягніть одну руку перед собою і відірвіть протилежну ногу від підлоги, не згинаючи її. Зробіть приблизно 5 повторів для кожної ноги.
 • З руками, притиснутими до корпусу, відривайте голову і плечі від підлоги 10 разів.
Читайте також:  Догляд за шкірою під час стресу - на що звернути увагу

вправи при спондиліті

 • Притисніться нижньою частиною тіла до стіни, підпираючи її п’ятами. Тримаючи голову прямо (стежте за тим, щоб не нахилялася в сторони), обережно поверніть її назад до стіни. Тримайте її в цьому положенні близько 5 секунд, потім розслабтеся. Повторіть вправу 10 разів.
 • Встаньте, розсунувши ноги і поклавши руки на стегна. Коліна і стопи повинні дивитися прямо. Поверніться від талії, як би озираючись назад. Зробіть це 5 разів для кожної сторони, затримуючись в кожній позі близько 5 секунд.
 • Станьте на коліна. Витягніть одну руку і протилежну ногу паралельно підлозі і утримуйте таке положення протягом 10 секунд. Зробіть теж саме з іншою ногою і рукою. Повторіть цикл мінімум 5 разів.
Переваги вправ для лікування АС

Наступний комплекс дозволить підтримувати поставу в правильному положенні, поліпшить гнучкість і зменшить біль.

Постава і АС

Постава

Будь-хто, хто страждає спондилоартритом, відчуває болі в хребті. Зрозуміло, що людина, яка відчуває сильний біль в спині, постійно нахиляється вперед, перевантажуючи хребет. Часто це призводить до його викривлення та посилення хворобливих відчуттів.

Для досягнення і підтримки гарної постави можна почати з самого простого

 • Насамперед, не сутультеся! Намагайтеся стежити за поставою.
 • Тримайте голову прямо і слідкуйте за підборіддям.
 • Поставте п’яти на відстані 10 див від стіни і спробуйте доторкнутися до стіни плечима і сідницями. Затримайтеся в такому положенні 10 секунд, а потім повторіть.
Читайте також:  Які існують сучасні способи підтяжки грудей

Лежання на животі – ще одна вправа для гарної постави. Цю вправу можна робити відразу після пробудження, перед тим, як встати з ліжка.

 • Ляжте обличчям вниз на будь-яку рівну поверхню або твердий матрац.
 • Покладіть голову на руки, по черзі повертаючи шию і голову вправо та вліво.

Спочатку така вправа може викликати дискомфорт. Продовжуйте виконувати його протягом пари хвилин і повільно збільшуйте час до 20 хвилин.

Чи всі вправи хороші?

пілатес

Американська асоціація з вивчення спондиліту рекомендує не займатися контактними видами спорту через ризик пошкодження суглобів і хребта.

Змагальні види спорту, такі як волейбол та бадмінтон, можуть бути хорошим варіантом тренування. Пілатес, йога і тай-чі також прийнятні для людей з АС.

Проте однією з найкращих форм вправ вважається плавання, тому що воно задіє всі м’язи і суглоби, не піддаючи їх прямим навантаженням.

Що дасть тренування людям з артритом
 • Ви розвинете гнучкість
 • Поліпшите свою рухову активність
 • Виправите поставу
 • Позбудетеся від безсоння
 • Біль піде
 • Ви відчуєте себе розслабленим