Хворіти завжди важко, неприємно і дорого. Як не хворіти? Придивіться до звичок людей, які хворіють рідше інших.

Будь-яка хвороба – це стрес для організму. Вона може привести до ускладнень, загострення хронічних захворювань, вибиває людину зі звичного темпу життя. Ще одна сторона проблеми зі здоров’ям – вони помітно б’ють по кишені. Стрибки долара і підвищення цін помітно відбилися на вартості ліків. Навіть звичайна застуда здатна завдати відчутного удару по сімейному бюджету. А чим серйозніше захворювання, тим дорожче обходиться пацієнтові лікування. Вітчизняні препарати або препарати-аналоги можуть коштувати дешевше імпортних, але проблема залишається актуальною. Лікування в стаціонарі обходиться ще дорожче.

Заощадити на здоров’ї (тобто, не лікуватися) не можна. Не секрет, що, наприклад, грип без адекватного лікування може ускладнитися бронхітом, гайморитом, пневмонією та іншими захворюваннями, що загрожують життю. Сподіватися тільки на народні методи лікування теж неприпустимо. Що ж робити, якщо хворіти дорого? Вихід є: подбати про профілактику захворювань.

Як не хворіти? Як відомо, схильність до хвороб багато в чому залежить від способу життя, звичок і думок людини. Давайте розберемося, що об’єднує людей, які хворіють рідше інших.

Читайте також:  Погрузитесь в мир здоровья и релакса с Dr.Hill!
Менше переживань

Доведено, що стрес підриває імунітет і завдає шкоди серцю. В результаті людина стає вразливою до інфекцій, серцево-судинних та іншим захворювань. Від надмірних переживань страждають не тільки дорослі, а й діти. Так, на думку голови Всеукраїнської Асоціації дитячих психіатрів України Людмили Литвин, 70-80% випадків захворювання в дитячому віці викликані впливом стресу.

Рідше хворіють люди, які вміють розслаблятися. Наприклад, хороший спосіб зняти напругу – зробити невелику енергійну прогулянку.

Харчуватися правильно і їсти менше

На здоров’я, настрій і самопочуття людини безпосередньо впливає те, що і скільки людина їсть. Велика кількість жирної, смаженої, солоної їжі, солодощів, нестача вітамінів та інших корисних речовин призводять до появи надмірної ваги, проблем з судинами, діабету, порушень травлення. Ті, хто стежить за своїм харчуванням і вагою, мають більш низький рівень холестерину і кров’яного тиску. Тому рідше хворіють.

Повноцінний сон

Без повноцінного сну неможливо зберегти здоров’я. Коли людина спить, в його організмі відбуваються складні відновлювальні біохімічні процеси. Ніщо не заважає йому в цей час засвоювати живильні речовини і накопичувати енергію для нормальної діяльності органів і систем. Якщо організм не отримує достатнього часу для відновлення, імунна система страждає. Потреба у сні залежить від віку. Дорослій людині, в середньому, потрібно спати 7-8 годин на добу.

Читайте також:  Как выбрать уходовые средства для малышей?
Фізична активність

Не секрет, що сидячий спосіб життя є провокатором багатьох захворювань: ожиріння, серцево-судинних захворювань, проблем з суглобами, геморою і т.д. У свою чергу, наукові дослідження показують, що фізичні вправи допомагають зміцнити імунну систему.

Обережність з ліками

Багато людей схильні займатися самолікуванням. Цьому сприяє велика кількість реклами ліків у ЗМІ. Помітивши в себе симптом «як у героя реклами», людина ставить собі діагноз і поспішає в аптеку за рекламованим препаратом. Однак один і той же симптом може вказувати на абсолютно різні захворювання. Наприклад, печія може бути як наслідком банального переїдання, так і симптомом захворювань органів травлення. А кашель навіть при застуді може мати різний характер, а тому лікується різними препаратами. Затягуючи з візитом до лікаря, людина посилює свою хворобу і труїть свій організм, можливо, марними в даному випадку ліками. Як не хворіти після цього?

Читайте також:  Болезнь Паркинсона: симптомы и диагностика

Яскравий приклад – «мода» на лікування антибіотиками. Нагадаємо, ці ліки діють тільки на бактеріальну інфекцію і призначаються лікарем. Якщо ви «їсте» антибіотик при ГРВІ, то не тільки не лікуєтеся, але і створюєте умови для розмноження небезпечних бактерій, збільшуючи ймовірність ускладнень. Як не хворіти після цього?

Дорожити друзями

Наукові дослідження показують, що дружба зміцнює імунітет і сприяє підтримці пам’яті. Ймовірно, цьому сприяють спілкування і емоційна підтримка з боку друзів.

Не зациклюватися на стерильності

Імунологи все частіше схиляються до думки, що надмірна стерильність сприяє зниженню захисних властивостей організму. «Нетренований» організм, стикаючись з різними збудниками інфекцій та алергенами, не може дати їм відсіч. Це не означає, що не потрібно мити руки і належним чином обробляти продукти. Але оберігати дитину від кожної пилинки або спілкування з оточуючими теж не треба.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ЗВИЧОК ДЛЯ ЗДОРОВ’Я НА КОЖЕН ДЕНЬ

ЗДОРОВ’Я І ПСИХОЛОГІЧНИЙ КЛІМАТ В СІМ’Ї

КОРИСНІ РАНКОВІ ЗВИЧКИ