Без кондиціонерів в спеку досить складно. Нестерпна задуха, від якої ми буквально валимося з ніг, не дає нам можливості активно працювати і відпочивати. Але чи варта гра свічок? Може краще перетерпіти спеку?

1. Кондиціонери та інфекції

Відомо, що в кондиціонерах можуть міститися різні патогенні мікроорганізми, які з потоком повітря потрапляють в приміщення. Наприклад, центральна частина кондиціонера може стати розсадником легіонел. Це бактерії, що викликають таке інфекційне захворювання, як легіонельоз. Симптомами недуги може бути лихоманка, ускладнене дихання, інтоксикація та інші. Хороша новина в тому, що ця хвороба дуже рідкісна. Правда, заразитися і можна безліччю інших патогенних мікроорганізмів.

Читайте також:  Боротьба зі стресом: 5 ефективних способів
2. Ганяє віруси по колу

Деякі кондиціонери працюють за механізмом оборотного повітропостачання. Охолоджене повітря просто ганяється по колу. Такі кондиціонери можуть бути дуже небезпечними для здоров’я, якщо в приміщенні є люди, хворі вірусною інфекцією. Вірусні частинки захоплюються потоком повітря і розносяться по всьому приміщенню. Якщо такі кондиціонери встановлені в громадських місцях, то велика ймовірність заразитися гострими респіраторними вірусними інфекціями.

Шкода кондиціонерів

3. Різкі перепади температур

На вулиці +32, а в приміщенні комфортні + 18-20. Варто вам вийти з приміщення на вулицю, як можете заробити застуду і навіть запалення легенів. Вся справа в тому, що організм дуже погано переносить перепади температур, і така різниця загрожує розвитком запальних захворювань дихальних шляхів. Крім того, існує небезпека захворіти запальними захворюваннями сечостатевих органів, наприклад, циститом.

Читайте також:  Как ухаживать за кожей до и после лазерной эпиляции ног?
4. Фреон

Фреон – холодоагент, який застосовується в більшості сучасних кондиціонерів. Фреон важчий за повітря, тому при його витоку він може витіснити повітря з приміщення. Деякі різновиди фреонів при розкладанні виділяють небезпечні токсини і можуть викликати сонливість і задуху.

5. Сушка повітря

У середньому один кондиціонер витягує близько 1 літра води з повітря за 1 годину роботи. Таким чином, охолоджене повітря стає дуже сухим, що шкідливо для шкірних покривів і слизових оболонок дихальних шляхів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК НЕ ЗАХВОРІТИ ЧЕРЕЗ КОНДИЦІОНЕР?

НАЙБІЛЬШ НЕБЕЗПЕЧНІ ПОБУТОВІ ПРИЛАДИ І МЕТОДИ ЗАХИСТУ

ЯК ЗРОБИТИ КВАРТИРУ ЕКОЛОГІЧНОЮ

Читайте також:  Чому бурчить у животі і коли це може бути небезпечно