Без кондиціонерів в спеку досить складно. Нестерпна задуха, від якої ми буквально валимося з ніг, не дає нам можливості активно працювати і відпочивати. Але чи варта гра свічок? Може краще перетерпіти спеку?

1. Кондиціонери та інфекції

Відомо, що в кондиціонерах можуть міститися різні патогенні мікроорганізми, які з потоком повітря потрапляють в приміщення. Наприклад, центральна частина кондиціонера може стати розсадником легіонел. Це бактерії, що викликають таке інфекційне захворювання, як легіонельоз. Симптомами недуги може бути лихоманка, ускладнене дихання, інтоксикація та інші. Хороша новина в тому, що ця хвороба дуже рідкісна. Правда, заразитися і можна безліччю інших патогенних мікроорганізмів.

Читайте також:  Как выбрать уходовые средства для малышей?
2. Ганяє віруси по колу

Деякі кондиціонери працюють за механізмом оборотного повітропостачання. Охолоджене повітря просто ганяється по колу. Такі кондиціонери можуть бути дуже небезпечними для здоров’я, якщо в приміщенні є люди, хворі вірусною інфекцією. Вірусні частинки захоплюються потоком повітря і розносяться по всьому приміщенню. Якщо такі кондиціонери встановлені в громадських місцях, то велика ймовірність заразитися гострими респіраторними вірусними інфекціями.

Шкода кондиціонерів

3. Різкі перепади температур

На вулиці +32, а в приміщенні комфортні + 18-20. Варто вам вийти з приміщення на вулицю, як можете заробити застуду і навіть запалення легенів. Вся справа в тому, що організм дуже погано переносить перепади температур, і така різниця загрожує розвитком запальних захворювань дихальних шляхів. Крім того, існує небезпека захворіти запальними захворюваннями сечостатевих органів, наприклад, циститом.

Читайте також:  Погрузитесь в мир здоровья и релакса с Dr.Hill!
4. Фреон

Фреон – холодоагент, який застосовується в більшості сучасних кондиціонерів. Фреон важчий за повітря, тому при його витоку він може витіснити повітря з приміщення. Деякі різновиди фреонів при розкладанні виділяють небезпечні токсини і можуть викликати сонливість і задуху.

5. Сушка повітря

У середньому один кондиціонер витягує близько 1 літра води з повітря за 1 годину роботи. Таким чином, охолоджене повітря стає дуже сухим, що шкідливо для шкірних покривів і слизових оболонок дихальних шляхів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК НЕ ЗАХВОРІТИ ЧЕРЕЗ КОНДИЦІОНЕР?

НАЙБІЛЬШ НЕБЕЗПЕЧНІ ПОБУТОВІ ПРИЛАДИ І МЕТОДИ ЗАХИСТУ

ЯК ЗРОБИТИ КВАРТИРУ ЕКОЛОГІЧНОЮ

Читайте також:  Болезнь Паркинсона: симптомы и диагностика