У моменти складного прийняття рішень або під час будь-яких особистісних проблем ми часто відчуваємо деяку розгубленість і нерішучість. При цьому ми все ще вважаємо візит до психолога чимось накшталт визнання власної неспроможності. Усім нам хочеться відчувати себе психічно «нормальними», а реальний рівень психічного нездоров’я в суспільстві – катастрофічний.

Насправді, специфіка роботи психолога, психотерапевта, психіатра і тим більше психоаналітика дуже відрізняється, але найважливішим є те, що результати і тривалість лікування можуть кардинально відрізнятися в залежності від своєчасності звернення до одного з цих фахівців.

В рамках даного матеріалу ми хочемо розповісти вам факти про психологів, які допоможуть вам змінити ставлення до психологічної допомоги і складуть у вас більш реальне уявлення про те, чим займаються так звані «мозгоправи». Отже …

Факт № 1. Психологів не треба боятися

Страх звернутися до психолога за допомогою набагато більш згубний, ніж страх тих розладів і хвороб, які вони лікують. Було б трагічно, якщо ми, боячись фізичного і психічного болю, героїчно уникали б протягом всього свого життя стоматологів, хірургів і педагогів!

Факт № 2. Психологи не кодують від алкогольної залежності

Допомога психолога необхідна для подолання психічної залежності як від алкоголю, так і від інших психоактивних речовин. Психолог допоможе знайти ті глибинні причини, які призвели до залежності, до формування залежної особистості. В результаті роботи з психологом підвищується стресостійкість людини, впевненість у собі, поліпшуються відносини з близькими людьми, знаходяться нові способи отримувати задоволення від життя.

Факт № 4. Психологи не призначають ліки

Зазвичай. Тим не менш, ваш психолог може координувати свої дії з іншим лікарем, щоб допомогти вам почати або закінчити лікування.

10 фактів про психологів, які ви повинні знати

Факт № 5. Психологи не зобов’язані давати вам поради

Їх робота полягає в тому, щоб допомогти вам дізнатися себе краще, змінити ваше ставлення до тієї чи іншої проблеми, скоординувати ваш образ мислення. Загалом, якщо у вас виникли проблеми, досвідчений психолог повинен допомогти вам знайти сили для їх вирішення.

Факт № 6. Не обов’язково бути шизофреніком, щоб звертатися за допомогою до психолога

Це помилка, що психологи лікують тільки виражені проблеми з психікою. До них можуть звернутися абсолютно всі, хто відчуває необхідність психологічної допомоги. Це як похід до уролога у чоловіків: абсолютно нема чого соромитися. Якщо є проблема зі здоров’ям – треба йти до лікаря. Крапка.

Факт № 8. Психолог нікому не розкаже про ваші проблеми

У вас є психологічна проблема, яка заважає вам жити. Але ви не хочете розповісти про неї психологу, так як проблема дуже особистого характеру, і ви боїтеся, що про неї дізнаються. Так от – правилом номер один у психологів є конфіденційність. І якщо навіть ви звернулися до штатного психолога на роботі, будьте впевнені, він не стане розповідати про вашу проблему в курилці або біля кавового автомата.

10 фактів про психологів, які ви повинні знати

Факт № 9. З психологом потрібно співпрацювати

Ви прийшли до психолога, заявили, що у вас депресія від втоми і чекаєте, що він буде вас лікувати. Ні, так це не працює. Необхідно бути зацікавленим у позбавленні від проблеми, розповісти психологу про причини її появи і активно взаємодіяти з ним в процесі пошуку рішень.

Факт № 10. У психологів немає відповідей на всі ваші запитання

Хоча більшість їх клієнтів схильні вважати інакше. Ми думаємо, що психологи бачать нас наскрізь, і тому можуть вирішити всі наші проблеми. Насправді психотерапія – це процес, і на його початку лікар абсолютно нічого не знає про нас. Тому він і пропонує вам поговорити. Так що говоріть, не соромлячись і не піддаючи себе цензурі. Пам’ятайте: чим більш точно ви розповісте лікарю про проблему, тим більше ефективний спосіб її вирішення він зможе вам запропонувати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК СКЛАСТИ ПЛАН РОЗВИТКУ І ДОСЯГНЕНЬ НА НОВИЙ РІК 2016

ПСИХОЛОГ, ПСИХОТЕРАПЕВТ І ПСИХІАТР: ДО КОГО ЗВЕРНУТИСЯ?

ЯК БОРОТИСЯ З БЕЗВИХІДДЮ