В осінньо-зимовий період ризик захворіти простудними захворюваннями підвищується особливо істотно. Лікарі дали рекомендації про те, як зберегти здоров’я в міжсезоння.

Відомий лікар-терапевт Альбіна Стрельченко розповіла, що для захисту організму в сезон простудних інфекцій важливо дотримуватися повноцінного полівітамінного харчування. Фахівець вважає корисним пройти обстеження, яке б показало, яких мікроелементів не вистачає організму, і скорегувати в харчування відповідно до цих даних.

Також, за словами фахівця, дуже важливі відпочинок і сон, прогулянки на свіжому повітрі. Необхідно вчитися не піддаватися стресу, не переживати занадто глибоко. Стрес виснажує ресурси організму – при цьому легше підхопити застуду, та й протікати хвороба буде важче.

Інший експерт, лікар Вікторія Савицька, порекомендувала в сезон грипу та застуди обов’язково провітрювати приміщення. За її словами, свіже повітря здатне вбити майже всі основні віруси протягом 30 хвилин. Крім того, повітря корисно зволожувати, оскільки через опалення він в квартирах і офісах завжди пересушений, що негативно впливає на слизові горла і носа, пригнічує роботу ворсинок епітелію.

“Не зайвим буде частіше поливати кімнатні рослини, які також будуть віддавати повітрю вологу. Ще один варіант – розставити живі квіти у вазах або просто ємності з водою», – порадила лікар.

Крім того, експерти рекомендують відмовитися від куріння і зловживання алкоголем, шкідливою їжею.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ВИЛІКУВАТИ ЗАСТУДУ ЗА ОДИН ДЕНЬ?

ЯК ЛІКУВАТИ ЗАСТУДУ: БЮДЖЕТНІ ЗАСОБИ, ЯКІ ДІЙСНО ДОПОМАГАЮТЬ