Період статевого дозрівання, як правило, протікає непросто. Часті конфлікти, протести і непорозуміння – часта проблема, з якою доводиться стикатися як батькам, так і підліткам. Пристрасть до шкідливих звичок у дітей – ще одна проблема, яка турбує багатьох батьків. Що ж робити, якщо ви дізналися, що ваша дитина курить травку?

Бути хорошими батьками – це так непросто! Від того, наскільки вірними, обдуманими будуть ваші слова і вчинки, залежить дуже багато чого, а якщо бути точними – щасливе майбутнє життя вашої дитини.

Дуже часто при статевому дозріванні улюбленого чада досить багато сімей втрачають тісний взаємозв’язок. Кожен зайнятий своїм життям: дорослі дбають про роботу, побутові проблеми, а підлітки переживають період, коли фізіологічна перебудова організму збігається з кризою особистісного становлення, пошуку свого місця в суспільстві. Саме в цей час підлітки найчастіше долучаються до шкідливих звичок, зокрема, пробують алкоголь і «легкі» наркотики.

Читайте також:  Пресотерапія: огляд процедури
На що звернути увагу

Отже, на що ж звернути увагу, якщо ви підозрюєте вашу дитину в споживанні марихуани? В першу чергу підлітка, який курить травичку видають такі ознаки:

  • Специфічний запах волосся і речей. При цьому підліток цього запаху, як правило, не відчуває. Запах від травички може спостерігатися не тільки у вашої дитини, але і у його оточення (друзів, родичів).
  • Зміни поведінки підлітка. Його вчинки і слова стають нелогічними. Він часто відводить очі, багато мовчить і односкладово висловлюється.
  • Зовнішні ознаки споживання марихуани: почервоніння очей, набряк повік, пожовклі пальці, зміна кольору шкіри. У деяких підлітків, які курять, спостерігається часте покашлювання.
Читайте також:  Лазерная эпиляция глубокого бикини — в чем особенность процедуры

Куріння у підлітків

З’ясовуємо причини!

Звичайно ж, крім явних проявів ви зможете помітити якісь тютюнові залишки на підкладці одягу, в швах внутрішніх кишень або особливо часте вживання дитиною жувальних гумок з яскраво вираженими смаковими і ароматичними властивостями. Тільки тоді у вас зможе скластися вся картина цілком.

Перше що вам слід зробити – зважитися на відверту розмову в спокійних, теплих тонах. Не варто приймати позицію нападу, переходити на підвищену інтонацію, погрози і шантаж. Подібним ви від підлітка нічого не доб’єтеся, крім заперечення явних фактів і істерики. Така ситуація спровокує лише черговий скандал, який може спричинити за собою повторне вживання марихуани, втеча з дому «де ніхто не розуміє» в середу однодумців.

Варто розуміти, що якщо ваша дитина курить травку, то на це є вагомі причини. Обов’язок батьків – з’ясувати ці причини. Така ситуація в жодному разі не повинна бути приводом для того щоб опустити руки або списати проблему на юнацький максималізм.

Читайте також:  Що таке фільтр для води: переваги використання

Ваша дитина може потребувати допомоги, і ви в першу чергу повинні визначити причину її поведінки. Можливо, вам краще звернутися до психолога. Спочатку це краще зробити без дитини. Обговоріть з фахівцем обставину, яка склалася і вислухайте його рекомендації щодо подальших дій. Тут головне не здаватися і діяти раціонально, щоб не відштовхнути дитину зі своєї орбіти. Якщо все зробити правильно, ситуація обов’язково вирішиться успішно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВАШУ ДИТИНУ ОБРАЖАЮТЬ

ЯК СТАТИ ДИТИНІ СПРАВЖНІМ ДРУГОМ? 10 ДОРОГОЦІННИХ РАД

НЕДОЛЮБЛЕНІ ДІТИ