Справжні дружні стосунки між батьками і дітьми – важлива умова міцних сімейних уз. Ці 10 дорогоцінних порад дозволять вам встановити по-справжньому довірчі стосунки зі своєю дитиною.

1. Частіше говоріть дитині, що ви її любите

Це так просто, але чомусь ми так рідко це говоримо своїм дітям. Говоріть дитині «Я люблю тебе» кожен день, не залежно від його віку. І навіть під час сварки та нерозумінь завжди знаходіть в собі сили сказати цю просту фразу. Ці слова мають велике значення у встановленні справжніх довірчих відносин між дітьми і батьками.

2. Грайте з дитиною в ігри

Якщо у вас дівчинка, то навіть самому строгому татові варто пограти зі своєю дочкою в ляльки. Грайте з дітьми в рольові ігри, в м’яч, комп’ютерні ігри, а також разом піти пісні і робіть вироби. Головне – отримувати задоволення від гри і показувати його своїм дітям. В іграх дозвольте вашій дитині побачити свого однолітка і друга.

Дитячі ігри

3. Будьте з дитиною максимально чесним

Справжні довірчі відносини з дитиною можливі, якщо ви будете з нею максимально чесним. Будьте з дітьми щирими і відкритими. Пам’ятайте, що будь-яка інформація, яку ви приховаєте від дитини, рано чи пізно спливе на поверхню, після чого діти не зможуть вам довіряти.

4. Діліться з дитиною вашими поглядами і традиціями

Часто розмовляйте зі своєю дитиною про ваші поглядах на життя, релігії, традиціях і т.д. При цьому цікавтеся її думкою, а також максимально чесно відповідайте на всі питання, які вам задає дитина. Такий обмін думками дуже важливий для встановлення контакту з дітьми.

5. Дайте дитині прізвисько

Придумайте для своєї дитини особливе прізвисько, яким будете називати його тільки ви. Це прекрасний символ близькості і довірчих відносин між батьками і дітьми. Навіть після десятка років подорослішавша дитина буде пам’ятати про своє «кодове ім’я».

Відносини дітей і батьків

6. Дозволяйте дитині допомогти вам

Дозвольте дитині почуватися справжнім другом, який завжди допоможе. Нерідко батьки не дозволяють своїм дітям допомагати їм по господарству. Прибирання по дому, покупки в супермаркеті, приготування їжі та ремонт – відмінний привід дати дитині можливість проявити себе.

7. Запитуйте думку своїх дітей

У спілкуванні з дітьми важливо відмовитися від імперативних методів виховання. Дозволяйте дитині самій вибирати собі одяг і речі. Прислухайтеся до її думки. А якщо ви з нею не згодні, то намагайтеся пояснити свою позицію, але при цьому давайте їй свободу вибору. Крім того, запитуйте у дитини, як на вас сидить взуття чи одяг. Це підвищить самооцінку дітей і дасть їм зрозуміти, що вони з вами на рівних.

8. Приділяйте більше часу своїй дитині

Якщо ви хочете, щоб ваша дитина відчула себе вашим другом, то знаходіть час для спільних прогулянок по парку, походів у кіно, на каток або в кафе. Зіграйте з вашим сином або дочкою в боулінг або просто пройдіться по магазинах.
 
Дружня сім'я

9. Подорожуйте

Подорож – відмінний привід для встановлення довірчих, близьких стосунків зі своїми дітьми. Далеко від домашніх турбот, роботи та навчання можна чудово провести час в який-небудь іншій країні.

У нових країнах відвідуйте з дитиною музеї та виставки, цікавтеся чужою культурою і кухнею. Це відмінні теми для справжніх дружніх розмов, під час яких можна обмінятися враженнями.

10. Влаштовуйте сімейні сніданки, обіди та вечері

Прекрасно, якщо у вашій родині є такі традиції. Сімейний обід – це, перш за все хороший грунт для бесід та обміну думками. Важливо в цей час відключити телевізор і зосередитися тільки на спілкуванні за столом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
НЕДОЛЮБЛЕНІ ДІТИ

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВАШУ ДИТИНУ ОБРАЖАЮТЬ

ВЕЛИКА ТРАГЕДІЯ В МАЛЕНЬКОМУ СВІТІ. ЯК ДОПОГТИ ДИТИНІ ПЕРЕЖИТИ РОЗЛУЧЕННЯ БАТЬКІВ